Wiadomości: Marvel Legacy: Upadek Petera Parkera

Marvel Legacy: Upadek Petera Parkera

2017-07-17 08:27:27 - Rodzyn - źródło: Newsarama

W Amazing Spider-Man #789 Peter Parker powróci do Daily Bugle - by jednak tam trafić, będzie najpierw musiał wiele stracić.


Główny bohater będzie musiał zmierzyć się z upadkiem swojej firmy Parker Industries i konsekwencjami tego wydarzenia. Nowa historia opowie o tym, jak Peter miał wszystko, po czym stracił wszystko i musi na nowo znaleźć dla siebie miejsce w świecie. 

To po części powrót do momentu, w którym Dan Slott przejmował postać Spider-Mana jako jego solowy autor. Peter przetrwał okres Big Time, potem Superior, następnie Spider-Verse i w końcu erę Parker Industries. Dla scenarzysty to była szalona przygoda z postacią, jednak uznał, iż pora wrócić do statusu najbliższego oryginalnemu. Jednak jego zdaniem, nim to nastąpi, stali czytelnicy znajdą dla siebie wiele ciekawych elementów i wątków, które w końcu doczekają się kulminacji. Nowa era rozpoczęta wraz z inicjatywą Marvel Legacy to świetny moment dla nowych czytelników, którzy odkryją postać dzięki Spider-Man Homecoming.

W nowej historii powróci stara redakcja Daily Bugle i to w wielkim stylu. Jeżeli zaś chodzi o nową rolę Petera w redakcji, to poznamy ją dopiero w trakcie lektury. To coś, czego jeszcze na kartach Amazing Spider-Mana nie widzieliśmy i coś, co Dan Slott chciał zrobić już dawno temu. Cała historia zwieńczy się wraz z numerem 800. i będzie to coś wielkiego. Za grafikę odpowiedzialny będzie Stuart Immonen. 

Czy to koniec ery Dana Slotta? Jeszcze nie wiadomo, ale warto uzbroić się w cierpliwość.


Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2018 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.