Wiadomości: Marvel Legacy: Black Panther vs Klaw, Captain Marvel poznaje swoją mroczną genezę

Marvel Legacy: Black Panther vs Klaw, Captain Marvel poznaje swoją mroczną genezę

2017-07-17 08:24:46 - Rodzyn - źródło: EW

W wywiadach udzielonych dla serwisu EW twórcy serii Black Panther i Captain Marvel zdradzili kilka szczegółów dotyczących ich serii. 


Jeszcze rok temu w ramach eventu Civil War II postać Carol Danvers mocno ucierpiała. Scenarzysta Brian Michael Bendis zaprezentował ją wbrew jej charakterowi i postawił na czele jednej ze stron konfiktu, którą z góry uznał za tę gorszą i tak też prezentował. Minęło trochę czasu, a Captan Marvel zmieniała scenarzystów, by w końcu trafić na Margaret Stohl, odpowiadającą za jej aktualną serię regularną.

W wywiadzie udzielonym serwisowi EW scenarzystka stwierdziła, że gdy reputacja Captaina America zostaje mocno nadszarpnięta po wydarzeniach z Secret Empire, to Captan Marvel okaże się głosem rozsądku. Jednak gdy Carol staje się pewniejsza siebie, okaże się, że wszystko, co o sobie wiedziała może zostać poddane w wątpliwość. W historii Dark Origin uda się ona w pewne nieznane rejony, także w przeszłość, jak i w swoją przyszłość, by poznać prawdę o sobie samej. Jakie tajemnicze sekrety zostaną ujawnione, tego nie wiadomo, ale Marvel w zapowiedziach zapewnia, że to przygoda, której nie warto przegapić.
Poznaliśmy także szczegóły serii Black Panther, która dalej pozostanie w rękach Ta-Nehisi Coatesa, wspieranego graficznie przez Leonarda Kirka i Briana Stelfreeze'a. Podobnie jak Captain Marvel, i ten tytuł doczeka się nowej, zsumowanej numeracji. 

W historii Klaw Stands Supreme powróci tytułowa postać Ulyssesa Klawa, który gotowy jest do walki w momencie, gdy cała Wakanda zmaga się z wieloma problemami, w tym ostatnim zniknięciem bogów. W komiksie pojawią się też Originators, dawni bogowie, których intencje wobec całej krainy nie są jeszcze znane.

Coates w wywiadzie chwalił także wydawnictwo za brak nacisku względem angażowana serii w różne eventy, przez co mógł spokojnie pracować do tej pory nad własną historią. Zaznacza jednak, że dziedzictwo, które tak ważne jest w nowej inicjatywie Marvela, na pewno się pojawi i już się pojawiało w serii, pod postacią wielu starszych postaci, czy też dawnych wersji Czarnej Pantery. Coates dodał, że kilka szczegółów dotyczących przyszłości jego serii i kierunku w jakim będzie zmierzała pojawi się w one-shocie Marvel Legacy pisanym przez Jasona Aarona, który będzie miejcem startowym dla wielu tytułów całej inicjatywy.  


Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2018 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.