Wiadomości: Axel-In-Charge #116

Axel-In-Charge #116

2014-06-08 23:56:18 - Szczepi - źródło: ComicBookResources

Powraca długo nieobecny Axel-In-Charge, w którym redaktor naczelny Marvela opowiada o miejscu Dr. Strange'a w obecny uniwersum Marvela po wydarzeniach z Original Sin, o brutalnym zakończeniu w #3 tejże miniserii (jeśli nie czytałeś tego numeru, nie zaglądaj do rozwinięcia), o nowym twórcy, który zadebiutuje w Amazing X-Men Annual. Ponadto, wspomina o zawieszeniu Fantastic Four oraz o nowym duecie - Brian Wood i Greg Smallwood, którzy zajmą się przygodami Moon Knighta.


1 2 3
New Warriors #7 (Marcus To)

Axel Alonso wyznał, że do tej pory nie została stworzona dobra historia, która zapoczątkowałaby serię o Dr. Strange'u. Jednak Sorcerer Supreme będzie miał znaczącą rolę podczas Original Sin, a także po jego zakończeniu, gdyż znalazł się twórca, który przedstawił ciekawy scenariusz, którzy może rozpocząć nową serię ze Strangem.

UWAGA SPOILER z Original Sin #3

Zakończenie Original Sin #3, w którym Winter Soldier w brutalny sposób zabija Nicka Fury to dopiero poczatek serii wydarzeń z cyklu "o k$#!#" w tej miniserii. Pytanie brzmi: co knuje Winter Soldier?

KONIEC SPOILERA

4
Original Sin #5 (Mike Deodato)


Nowym narybkiem w Marvelu jest Monty Nero, znany ze swojej pracy nad komiksem Death Sentence - historii, której bohaterowie otrzymują superzdolności na pewien określony czas, coś w stylu Strikeforce: Morituri. Alonso zwrócił na niego uwagę po tym, jak zarekomendował go Mark Millar. Obecnie Nero jest w kontakcie z wydawcami, którzy szukają dla niego odpowiedniej historii, gdyż Amazing X-Men Annual #1 to tylko wstęp do jego przygody z Marvelem. Podobnie jest z Marguerite Bennett, która napisze krótką historię w tym samym tytule. Do tej pory scenarzystka pracowała dla DC Comics nad takimi seriami jak Batgirl czy Joker's Daughter, nadając tym postaciom nieco głębi. Co przyciągnęło Alonso do niej i powierzył jej historię o Firestar.

Nowymi twórcami w serii Moon Knight będą Brian Wood i Greg Smallwood, zastępując Warrena Ellisa i Declana Shalvey'a. Jak wyjaśnia naczelny, Ellis zaznaczył, że skupi się na kładzeniu fundamentów pod pisaną przez siebie serię, by po sześciu historiach przekazać pałeczkę komu innemu. Na liście kandydatów na zastępstwo na samej górze znalazło się nazwisko Wooda, który już wcześniej pisał opowieści z gatunku urban noir i styl i charakter serii będzie utrzymany. Do tego Wood i Smallwood świetnie się dogadują.

5 6
Moon Knight (Greg Smallwood)

Plotki odnośnie skasowania serii Fantastic Four, w związku z powstającym filmem, pozostaną jedynie plotkami. Marvel nie zamierza zdejmować Pierwszej Rodziny Marvela z rynku. James Robinson ma w zanadrzu jeszcze plany związane z tą serią, włącznie z tie-inem do Original Sin, a jeden z członków drużyny odegra bardzo ważną rolę w nadchodzącej przyszłości. Wydawnictwo nie boi podejmować się ryzykownych kroków względem swoich bohaterów, jest to część jego istnienia, które może na początku wzbudza kontrowersje wśród fanów, ale na końcu okazują się sukcesem. Tak było z przyłączeniem się Spider-Mana i Wolverine'a do Avengers, co później odświeżyło serię, tak było też z uśmierceniem Ultimate Spider-Mana, przez co podniósł się lament jego fanów, ale na jego miejsce wkroczył Miles Morales, który z miejsca zaskarbił sobie rzesze nowych fanów.

7 8 9 10
Iron Fist: The Living Weapon #4 (Kaare Andrews)

Pierwszy numer Rocket Raccoon Skottiego Younga ma już 300,000 zamówień, co świadczy o ogromnym zainteresowaniu tą postacią.

Nowe wydania Official Handbook of the Marvel Universe pojawią się w listopadzie 2014 roku, maju 2015 roku oraz wrześniu 2015.

Shatterstar, Longshot, Mojo i Spiral mogą się pojawić gdzieś w 2015 roku.

Scarlet Witch i Quicksilver pojawią się w nadchodzącym AXIS.

Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2021 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.