Wiadomości: Axel-In-Charge #104

Axel-In-Charge #104

2013-10-07 21:53:44 - Szczepi - źródło: ComicBookResources

Jak co tydzień Axel Alonso w swojej kolumnie porusza istotne tematy związane z Domem Pomysłów. Tym razem naczelny Marvela opowie o współpracy z George'm Romero przy tworzeniu komiksowej serii o zombie, a także o informacjach, jakie zostaną ujawnione podczas nadchodzącego New York Comic Con.

1 2
Okładki Empire of the Dead autorstwa Alexa Maleeva i Arthura Suydama

Alonso starał się namówić George'a Romero na napisanie serii komiksowej poprzez ich wspólnego znajomego. Rozmowy z reżyserem okazały się sukcesem, czego owocem będzie seria Empire of the Dead. Będzie to kolejna część sagi o zombie dodana do krajobrazu, jaki przez te wszystkie lata tworzyły filmy Romero. Cała twórczość reżysera była jego komentarzem odnośnie natury ludzkiej i rozwijającej się nowoczesnej cywilizacji. Nie inaczej będzie w przypadku tej serii komiksowej. Romero napisał scenariusz filmowy, a redakcja Marvela rozbiła go na poszczególne numery. Akcja serii rozgrywać się będzie w Nowym Jorku drastycznie zmienionym po zombie apokalipsie. Alonso dodał, że reżyser dodał pewien nowy smaczek, który zmieni panujące reguły i który wstrząśnie fanami na New York Comic Conie. Za stronę graficzną odpowiadać będzie Alex Maleev, idealny kandydat do tej serii według Alonso.

3 4 5
Captain Marvel #17 (Felipe Andrade)


Naczelny nie chciał potwierdzić czy teaser HIGHER nawiązuje do serii Captain Marvel. Każdy z teaserów miał za zadanie wywołać spekulacje odnośnie danych serii. Na przykład ATONEMENT autorstwa Nathana Edmondsona i Phila Noto wywołał powstanie kilku ciekawych teorii, bazujących na samym słowie lub kolorystyce liter. Może on dotyczyć takich postaci jak: Cyclops, Black Widow, Scarlet Witch, Magneto, Ant-Man, Winter Soldier, Iron Man, czy Rawhide Kid.

W Avengers Assemble do Kelly Sue DeConnick dołączy Warren Ellis.

W nowej serii She-Hulk będzie musiała zmagać się z radzeniem sobie z dwoma rolami - superbohaterki i prawnika. Z jednej strony jennifer jest silna i niezniszczalna, z drugiej zaś jest inteligentna i wrażliwa. Jest też kobietą 21 wieku, która musi radzić sobie z zadaniami wymagającymi poświęcenia się, w tym wypadku, pracy zawodowej i superbohaterskiej. I to będzie głównym motywem napędowym serii. Scenarzysta Charles Soule sam jest prawnikiem, zatem w serii będzie dużo spraw związanych z sądownictwem i kwestii prawniczych. Czytelnicy będą mieli szansę zobaczyć różne oblicza Jennifer Walters - w czasie walki jak i na sali sądowej. Spotka na swej drodze takie postacie jak Iron Man, Daredevil, Dr. Doom. Pytanie tylko, czy będzie z nimi walczyć, bronić ich w sądzie czy też stanąć po przeciwnych stronach sporu sądowego.


67
89
Iron Man: Fatal Frontier Infinite Comic (Lan Medina)


Na koniec Alonso opowiedział trochę o dwóch historiach, jakie rozegrywają się u Iron Mana. Pierwsza zaczęła się w #6 i będzie miała swoją kulminację w #17 w wybuchowym stylu (The Secret Origin of Tony Stark). Kolejna zaś (Iron Man: Fatal Frontier) skupiać się będzie na postaciach obecnych w pierwszej historii (Iron Man vol.5 #1-5), plus Dr. Doomie. A wszystko będzie zmierzać do Iron Man Annual, który ukaże się w lutym 2014 roku.

Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2020 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.