Wiadomości: Jim Carrey odcina się od "Kick-Ass 2"

Jim Carrey odcina się od "Kick-Ass 2"

2013-06-24 19:26:14 - Hotaru - źródło: Vulture

Jim Carrey, który w "Kick-Ass 2" na podstawie komiksu autorstwa Marka Millara i Johna Romity Jra wciela się w pułkownika Stars & Stripes, ogłosił, że nie może popierać ilości przemocy, jaką zobaczymy w tym filmie, więc nie będzie go promować. Na odpowiedź Millara nie trzeba było długo czekać.

Carrey napisał, że prace na planie "Kick-Ass 2" zakończył na miesiąc przed strzelaniną w Szkole Podstawowej Sandy Hook w Newtown, w której zginęło 28 osób, w tym 20 dzieci. W związku z tym, nie może popierać projektu z tak dużą ilością przemocy. Aktor przeprosił twórców, zapewniając że jego decyzja wynika wyłącznie z tego, co podpowiada mu sumienie. Zaznaczył, że nie wstydzi się swojej roli.

Mark Millar, autor komiksowego pierwowzoru i producent filmu, jest zdziwiony całą sytuacją. Zauważył, że od półtora roku scenariusz filmu był gotowy i twórcy nie zmienili w postprodukcji niczego, więc Carrey wiedział dokładnie, na co się pisze. Co więcej, Millar również jest zszokowany wszelką prawdziwą przemocą, ale "Kick-Ass" to nie dokument. Zaznacza, że podobnie jak w twórczości Tarantino, Peckinpaha, Scorcese, Eastwooda, Boormana, Olivera Stone'a i Chan-Wook Parka, w tym filmie ukazane są konsekwencje przemocy - nie bez powodu główny bohater pierwszego filmu po pierwszej akcji spędził pół roku w szpitalu.

Millar szanuje Carreya i jego decyzję, ale nie widzi większego związku między filmową przemocą, a tą rzeczywistą. Ma nadzieję, że kiedy emocje opadną, Carrey jeszcze raz przemyśli swoją decyzję.

kick-ass2_poster.jpg

Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2020 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.