Wiadomości: Gotham Comic Con '13: Axel-in-Charge

Gotham Comic Con '13: Axel-in-Charge

2013-04-01 13:59:41 - He-Man - źródło: ImageComics.com

[Prima Aprilis] Podczas Gotham Comic Con Marvel postawił na jakość a nie ilość. Dlatego też fani otrzymali jeden panel, na którym mogli poznać wiele ciekawych informacji.

Ostatnio w komiksowych mediach głośno o transferze Angeli do uniwersum Marvela. Quesada oznajmił jednak, że to nie koniec i niedługo można się spodziewać wiadomości o kolejnej postaci - jeszcze bardziej znanej od Angeli.

Axel Alonso jest zadowolony z pracy Slotta nad Dr. Octopusem. Dlatego też do kolejnych numerów Superior i Avenging Spider-Man będą dołączane krótkie historie "Octavius Files", w których scenarzysta przedstawi nieznane przygody nemesis Spider-Mana.

Warren Ellis co prawda nie pisze już komiksów dla Marvela, ale niedługo ukaże się napisany przez niego jakiś czas temu One Shot - "Deadpool: No Way"

To nie koniec pojedynczych numerów. Tuż przed druga fazą Marvel NOW dostaniemy 5 one-shotów pisanych przez debiutantów w Marvelu. Dla każdego z tych twórców będzie to pierwszy mainstreamowy komiks. W tym tygodniu codziennie będzie prezentowana jedna pozycja.

Padło pytanie o to czy podczas Age of Ultron pojawi się Blue Marvel. Quesada odrzekł, że będzie jednym z kluczowych graczy w trzecim akcie, a jego nieobecność będzie usprawiedliwiona. Po zakończeniu eventu dostaniemy także specjalny powiększony numer #0.1, w którym Jeph Loeb wyjaśni jak Ultron podbił świat. Historie zilustruje Greg Land. To nie przypadek, że ten numer ukaże się po zakończeniu historii, gdyż wydarzenia w nim zaprezentowane mają olbrzymie znaczenie w kontekście numerów 5-7.

Możemy się spodziewać kolejnych serii rozgrywanych w kosmosie. Szczegóły poznamy kiedy zostanie ogłoszona druga fala Marvel NOW.

Tytuły debiutujące podczas pierwszej fali Marvel NOW miały warianty okładkowe stworzone przez Skottiego Younga. W drugiej fali dostaniemy w zamian prace innego charakterystycznego i lubianego rysownika.

Daniel Way napiszę gościnnie jeden numer Iron Mana, gdyż Kieron Gillen pracuje nad tajnym projektem i nie ma czasu, aby dopracować skrypt do przygód Starka. W ramach rekompensaty pojawi się Kid Loki. Nie ma jednak co liczyć na crossover pomiędzy Young Avengers a tą serią.

Alonso przyznał, że małe crossovery takie jak Minimum Carnage spełniają pokładane w nich nadzieje. Dlatego od sierpnia, co miesiąc będzie można poczytać takie historie. Axel dodał, że będą poruszane każde zakątki świata 616 i nie tylko.

W jednym z tytułów Marvel NOW niedługo pojawi się zgon. Żaden z pracowników Domu Pomysłu nie zdradził jednak w jakiej serii i w jakim numerze to się wydarzy.

Uwe Bowl dostanie szanse napisania miniseri o jednej z popularniejszych postaci Marvela.

Alonso jest zadowolony z sukcesu komiksowych adaptacji książek. Niedługo pojawi się kolejna miniseria, tym razem na celownik weźmie jeden z obecnych bestsellerów.

Na łamach Thunderbolts niedługo pojawi się Hulk wraz z She-Hulk. Powodem dla którego się pojawią nie będzie bynajmniej Red Hulk, ale Venom.

Zmiana twórców została zapowiedziana już w seriach Nova vol. Loeb, Savage Wolverine i Thunderbolts. To jednak nie koniec zmian. Na dniach zostanie ogłoszona kolejna, tym razem ostatnia roszada.

Fani Thora i Hulka powinni być zadowoleni z historii pisanej przez Marka Warda. Jej echa odbiją się zarówno na tytule o Bannerze jak i serii pisanej przez Jasona Aarona.

Nie ma planów co do Alpha Flight, są za to wobec Agents of Atlas i Europejskich superbohaterów.

Jest szansa na Omnibusy ze świata Endera i Oz.

1 2 3

 4 5 6aa.jpg

Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2021 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.