Wiadomości: Guy Pearce o Aldrichu Killianie

Guy Pearce o Aldrichu Killianie

2013-03-23 18:59:47 - Hotaru - źródło: Marvel.com

Guy Pearce opowiedział o tym, jak pracowało mu się na planie "Iron Mana 3", gdzie wcielił się w jednego z antagonistów - Aldricha Killiana.

Z seansu z pierwszym "Iron Manem" Pearce najlepiej pamięta ekranową chemię między Tonym Starkiem a Pepper Potts.

Robert Downey Jr. jest w oczach Pearce'a idealnym Tonym Starkiem. Nigdy nie bierze siebie całkowicie na serio, lecz kiedy fabuła wymaga powagi to nie zawodzi. Jest czarujący, zabawny i nieprzewidywalny. Gra Tony'ego Starka z szacunkiem do materiału źródłowego, dodając jednak wiele od siebie. Pomimo tego, że Tony jest geniuszem i miliarderem, w ogóle nie przeszkadza to publiczności przed identyfikowaniem się z nim.

Po pierwszej rozmowie z przedstawicielami Marvela, Pearce poprosił o szerszy kontekst dla swojego bohatera, Aldricha Killiana, więc przysłano mu wiele komiksów. Aktor zapoznał się z nimi, nie medytował jednak i nie rozkładach ich na czynniki pierwsze, tylko zaczął na własną rękę tworzyć filmową wersję tej postaci, budując na komiksowych fundamentach.

Aktor zdaje sobie sprawę z tego, że filmu Marvela mają bardzo liczną rzeszę fanów. Nie myśli jednak za bardzo o tym, czy jego życie się zmieni po premierze filmu.

Killian przyszedł na świat z wieloma ograniczeniami, z którymi nigdy się nie pogodził. Jego intelekt pozwolił mu podjąć kroki w kierunku zmiany tego stanu rzeczy.

Na początku "Iron Mana 3" zobaczymy retrospekcję przedstawiającą, jaki Killian był wcześniej. Analogie pomiędzy nim, a Tonym Starkiem, będą wyraźne. Potem zobaczymy, co uczyniła z niego jego własna niezaspokojona ambicja.

04_150.jpg

Lata wcześniej, Killian założył organizację AIM i zatrudnił w niej Pepper Potts. Chociaż był zauroczony inteligentną, atrakcyjną i pracowitą dziewczyną, to ich związek się nie rozwinął, ponieważ Pepper nie była nim zainteresowana. Kiedy jednak spotykają się po 10 latach, wszystko to, co jej w nim przeszkadzało, znikło, dlatego Pepper będzie zdezorientowana swoimi uczuciami do niego. Tym bardziej, że jest przecież w związku z Tonym.

Pearce wspomina, że praca z Robertem Downeyem Jr. była dla niego wyzwaniem z uwagi na to, że panowie różnie podchodzą do kręcenia scen. Downey Jr. lubi improwizować, ma sto pomysłów na minutę i każdy z nich che wypróbować. Pearce zaś przygotowuje się pieczołowicie do sceny, dlatego kiedy nagle scena się zmienia, bywa zdezorientowany. Aktor przyznaje jednak, że pomysły jego kolegi były w większości świetne, nie upierał się więc przy swojej gorszej wyuczonej wersji. Tym bardziej, że Downey Jr. roztaczał wokół siebie aurę kolaboracji - może i miewał pomysły, ale tylko po to, by ulepszyć coś, nad czym pracowali wszyscy wspólnie. Na dodatek był równie otwarty na pomysły innych.

Aktor lubił pracować na planie z Gwyneth Paltrow. Komplementował jej inteligencję, bo jeśli coś w scenie nie do końca pasowało, ona zawsze to zauważała i proponowała, jak to poprawić. Czwarty raz wcielała się w Pepper, była więc pewna siebie i była niemal mentorką dla Pearce'a, który jest nowy w tej filmowej rodzinie.

Reżyser Shane Black dużo czasu poświęcał aktorom. Pearce wspomina, że często obgadywali poszczególne sceny, a jeśli jakaś kwestia mu nie do końca leżała, wtedy rozmawiając próbowali dojść, dlaczego i jak to zmienić. Black był na planie pełen energii.

Chociaż Pearce miał do nakręcenia dość dużo scen akcji, to przed rozpoczęciem zdjęć nie trenował szczególnie dużo, ponieważ na co dzień stara się być w świetnej formie. Aktor przyznaje jednak, że krótki kurs przed założeniem uprzęży to konieczność, a podczas kręcenia co niebezpieczniejszych scen, np. na morskiej platformie, nad nim i Downey Jrem czuwali specjaliści.

Aktor nie widział jeszcze ukończonego filmu i jest bardzo ciekaw, co z materiałem nakręconym na planie zrobią spece od efektów specjalnych. Chce zobaczyć, jak na ekranie wyglądać będzie działanie wirusa Extremis.

Pearce jest zdania, że w "Iron Man 3" widzowie znajdą wszystkie elementy, które potrzebne są do tego, by w kinie świetnie się bawili.

ironman3_pearce.jpg

Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2019 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.