Wiadomości: Przykładowe strony i spoilery do ASM #700

Przykładowe strony i spoilery do ASM #700

2012-11-22 20:59:03 - ArtX - źródło: CBR, Newsarama

Marvel zaprezentował przykładowe strony najbardziej wyczekiwanego komiksu roku, który ma wstrząsnąć światem Petera Parkera. Jeśli nie chcesz dowiedzieć się za dużo, nie klikaj na rozszerzenie newsa!

26 grudnia ukażą się tylko dwa komiksy Marvela. Będą to właśnie jubileuszowy, 700-setny Amazing Spider-Man, oraz Avenging Spider-Man #15.1. AMS #700 będzie stanowił kulminację obchodów 50 lat istnienia Pająka. Ten ponad 100 stronicowy numer stworzą Dan Slott i Humberto Ramos, lecz nie zabraknie w nim takich gości jak: J.M. DeMatteis, Giuseppe Camuncoli, Jen Van Meter, Stephanie Buscema i wielu innych. Na listy czytelników odpowie zaś sam twórca Pająka, Stan Lee.

Dan Slott powiedział, że od czasu historii "Ends of the Earth", każda opowieść zawierała kawałek układanki, która objawi się nam w ASM #700. Po ukazaniu się tego numeru, Slott nie zamierza udzielać żadnych wywiadów przez jakiś czas, gdyż tak jak już wcześniej wielokrotnie powtarzał, to co zrobi z Pająkiem zszokuje czytelników.

W ASM #698 (trafił do sprzedaży w środę) Doktor Octopus zamienił się umysłami ze Spider-Manem, aby przejąć kontrolę nad jego życiem. Nasz bohater jest uwięziony w umierającym ciele złoczyńcy, podczas gdy ten prowadzi życie w ciele Petera. Octavius odnawia nawet związek Petera z Mary Jane.

Slott już jakiś czas temu ostrzegał czytelników, że pod maską Pająka (w startującej od stycznia nowej, sztandarowej serii Superior Spider-Man) niekoniecznie będzie się ukrywał Parker. Tonuje też pojawiające się już głosy krytyki wśród fanów, zachęcając ich, aby wpierw poczekali na finał opowieści.

Pojawiają się spekulacje, że być może będziemy świadkami sytuacji podobnej do tej, w której przez wiele lat tkwiły Carol Danvers i Rogue, czyli dwia umysły w jednym ciele. Póki co Octopus ma się dobrze w ciele Parkera, a dwa ostatnie numery ASM (#699 i #700) ukażą się w grudniu, więc nie będziemy musieli czekać długo na rozwiązanie zagadki.

1  q

2  3  4  5  6


Tymczasem wraz z ASM #700 trafi do sprzedaży Avenging Spider-Man #15.1. Ten drugi komiks będzie stanowił epilog do pierwszego; ma on stanowić pomost między ostatnim odcinkiem ASM a pierwszym numerem Superior Spider-Man.

Etatowym scenarzystą Avenging Spider-Man zostanie Chris Yost a stronę graficzną będzie tworzył Paco Medina. Założenie serii pozostanie takie samo; będzie ona przedstawiać wspólne przygody Pajaka i innych herosów Marvela, lecz status quo Spidera ulegnie zmianie - to da scenarzyście nowe pole do popisu i nowe możliwości.

W numerze #16 Spider-Man połączy siły z X-Men. Yost ma doświadczenie w pisaniu zarówno przygód Pająka, jak i mutantów. Są to jego ulubione postacie Marvela, dlatego z chęcią połączył ich siły w jednej historii. Pająk, Wolverine, Beast, Storm, Iceman i Kitty Pryde zmierzą się z ogromnym pająkiem posiadającym mutacyjne moce.

7  8

Źródła: CBR (1), (2), (3), Newsarama

Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2019 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.