Wiadomości: Alpha z własną miniserią

Alpha z własną miniserią

2012-11-02 19:55:37 - ArtX - źródło: IGN

Chociaż nowy pomocnik Spider-Mana, Alpha, został uznany za jedną z najbardziej irytujących postaci komiksowych (przynajmniej na Avalonie przeważały takie głosy), Marvel dalej promuje tego bohatera. Już w lutym przyszłego roku wystąpi on we własnej miniserii.

Tworzeniem przygód Alphy zajmie się scenarzysta Joshua Hale Fialkov, który wsławił się takimi komiksami jak: Elk’s Run, Tumor, "The Secret" (na łamach serii Superman/Batman) oraz krótką historyjką z Amazing Spider-Man #692. Ilustracje będzie tworzył Nuno Plati.

Tych dwóch artystów będzie się starało zmienić dotychczasowy wizerunek głównego bohatera. Do miniserii doprowadzą wydarzenia z ASM #700, albowiem w tym jubileuszowym odcinku ujrzymy pozbawionego mocy Alphę. Jako młody człowiek popełni on błędy z których konsekwencjami będzie się musiał potem zmierzyć.

Marvel konsekwentnie przenosi związane z Pająkiem postacie do innych miast. Nowy York opuścili już Scarlet Spider i Venom. Alpha uda się do Pittsburgha. Dlaczego akurat to miejsce? Fialkov zażartował, że w ten sposób powróci do swojego rodzinnego miasta.

Scenarzysta wierzy, że Alpha nie jest takim irytującym smarkaczem, za jakiego jest uważany. Jest taki jak każdy z nas, a jego tragedia polega na tym, że wpierw otrzymał wielki dar, a następnie mu go odebrano.

1 cov

Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2019 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.