Wiadomości: NYCC 2012: Avengers

NYCC 2012: Avengers

2012-10-14 15:04:28 - Hotaru - źródło: ComicBookResources

Podczas konwentu w Nowym Jorku Marvel miał tyle do powiedzenia na temat Avengers, że rozdzielił to na dwa panele. Czy fani Mścicieli już powinni się cieszyć?

Kieron Gillen powiedział, że jego wersja serii Iron Man przedstawi Tony'ego Starka jako człowieka z kryzysem wiary.


W Thor: God of Thunder Jasona Aarona obsada będzie mniejsza, niż dotychczasowa, ale a to poznamy wiele wersji tytułowej postaci, z różnych okresów. Na okładce #3 widnieje Thor, nie Odin.

Rick Remender stwierdził, że w jego serii Captain America dowiemy się, jak słabeusz Steve Rogers mógł mieć potencjał do zostania Kapitanem Ameryka. Po historii "Dimension Z" Arnim Zola będzie pierwszoligowym złoczyńcą.

  04_150.jpg 05_150.jpg

Indestructible Hulk Marka Waida przedstawi interpretację tej postaci bardzo podobną, do tej Marka Ruffalo z filmu kinowego. Zielony nawiąże współpracę z S.H.I.E.L.D. - będzie mu łatwiej, bo zna pewien sekret tej organizacji. Zespół twórców próbuje znaleźć idealną równowagę, jeśli chodzi o gadatliwość Hulka (lub jej brak). Nie będzie odniesień do Planet Hulk. Poznamy, jakie zdanie Zielony ma o innych Hulkach, których ostatnio dużo się pojawiło. W #3 poznamy powód, dlaczego Hulk ma nowe wdzianko.

Alonso nazwał run Marka Waida w serii Daredevil, jako ten, który "nareszcie wyszedł z cienia Franka Millera".


W Fantastic Four Matta Fractiona rodzina będzie na pierwszym miejscu. Zespół zniknie gdzieś na rok ich subiektywnego czasu, podczas gdy na Ziemi minie zaledwie kilka minut. To da Reedowi do myślenia.

FF to seria o rekrutowanych przez Reeda bohaterach, którzy mają zastąpić Fantastic Four wtedy, kiedy ich nie będzie. Będą to Ant Man, She Hulk, Medusa i Miss Thing. Future Foundation i bohaterowie z nią powiązani nie znikną.

02_150.jpg

Alonso zapewnił, że powód, dla którego Frank Castle dołączył do Thunderbolts generała Rossa zostanie podany już w pierwszym numerze. Start tej serii nie oznacza końca Dark Avengers Jeffa Parkera.

Zapowiadana od kilku lat historia "Ultron War" Briana Bendisa ukaże się przed końcem 2013 roku.

Alonso i Brevoort będą redaktorami nie ogłoszonych jeszcze serii, w których kobiety będą grały pierwsze skrzypce. Możliwe, że pojawi się jeszcze trzecia taka seria.

21_150.jpg 13_150.jpg

Young Avengers Kierona Gillena będzie skupiał się na odrobinę dojrzalszych nastolatkach - w końcu trochę czasu minęło i ci bohaterowie podrośli.

Alternatywną okładkę do Young Avengers narysował twórca "Scott Pilgrim kontra Świat" - Bryan Lee O'Malley.

Hank Pym będzie pojawiał się w seriach Daredevil i Secret Avengers.

Postaci z anulowanej serii Defenders pojawią się w innych miejscach.

15_150.jpg 16_150.jpg 19_150.jpg 20_150.jpg

Jonathan Hickman określił swoją serię Avengers jako taką, jaką zrobiono by w Hollywood, gdyby nikt nie musiał myśleć o kosztach.

Serią, jaką Hickman najbardziej się ekscytuje, jest New Avengers. Będzie ona delikatnie nawiązywać do Avengers, aż do momentu, kiedy obie zejdą się w jednym punkcie. Hickman zaplanował historie na następne 3 lata!

12_150.jpg 14_150.jpg

W pierwszych 2 numerach Avengers Arena Dennisa Hopelessa stanie się jasne, że Arcade się nie cacka. 16 nastoletnim bohaterom naprawdę grozi śmierć. Nie ma planów na przywrócenie Avengers Initiative, ale część bohaterów pojawi się w Avengers Arena.

23_150.jpg 24_150.jpg

Zrestartowane Secret Avengers Nicka Spencera i Luke'a Rossa bardziej skupi się na S.H.I.E.L.D. Misje będą tak tajne, że nawet wykonujący je agenci nie będą mogli o nich wiedzieć. W obsadzie znajdą się Hawkeye, Black Widow, Mockingbird, Taskmaster, Hulk, Nick Fury i nowy Iron Patriot.


Avengers Assemble autorstwa Kelly Sue DeConnick będzie miało trochę mniejszą obsadę, dzięki czemu będzie można bardziej zagłębić się w psychikę bohaterów. W pierwszej historii na świeczniku znajdą się Iron Man i Hulk. W #12 rozpocznie się kolejna fabuła - "The Widow's Ledger" - gdzie to Black Widow będzie główną bohaterką, mocno wspomaganą przez Hawkeye'a. Nie zabraknie też Spider-Woman, która pod wieloma względami jest przeciwieństwem Natashy.

Brevoort zapewnił, że nowe i restartowane serie będa przystępne dla nowego czytelnika. Jedne bardziej, niż inne, co zauważył Jonathan Hickman.

Relacje mutanci-ludzie będą w samym sercu serii Uncanny Avengers. Apocalypse będzie przeciwwagą dla Red Skulla - każdy będzie chciał zabić jak najwięcej przedstawicieli "tych drugich". Pojawi się też Kang the Conqueror. Dowódcą bohaterów będzie Havok - nie Wolverine, nie Captain America.

Na podstawie:
1, 2, 3, 4

Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2019 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.