Wiadomości: Bendis i Marquez o Ultimate Spider-Manie

Bendis i Marquez o Ultimate Spider-Manie

2012-09-06 08:57:17 - Hotaru - źródło: ComicBookResources

W wydanym w tym tygodniu Ultimate Comics Spider-Man #14 Miles Morales, który po śmierci Petera Parkera został nowym Spider-Manem, po raz kolejny musiał udowadniać sceptykom, że zasługuje na to miano. To jednak nie koniec jego kłopotów. Twórcy serii Brian Bendis i David Marquez opowiedzieli, co jeszcze będzie czekało Milesa.

Uwaga, artykuł zawiera spoilery dot. Spider-Men #4 i Ultimate Comics Spider-Man #14.

Wydarzenia z #14 rozgrywają się po serii Spider-Men. Tam Miles po raz pierwszy zobaczył skonstruowane przez Petera wyrzutnie sieci. Teraz, w geście poparcia, May Parker przekazała je Milesowi, pomimo sprzeciwu Kapitana Ameryki. Bendis wspomina, że od wczesnych numerów serii fani nagabywali go, by dał w końcu Milesowi wyrzutnie sieci.

Do tej pory Miles nie czuł się zbyt pewnie w swej nowej roli. Czuł, że powinien przejąć pałeczkę po Peterze Parkerze, ale niemal na każdym kroku spotykał się z niechęcią innych - stróżów prawa, innych superbohaterów, a nawet jego wuj Aaron twierdził, że Miles nie jest gotów na posiadanie takich zdolności. Wyraz uznania i zaakceptowanie ciotki Petera jest więc dla chłopaka bardzo ważne.

Użycie przez Milesa wyrzutni sieci będzie miało też wpływ na wnętrza serii. Do tej pory chłopak chodził po ścianach i biegał po dachach, ale dopiero teraz, kiedy będzie huśtał się na linach, będzie można pokazywać panoramiczne ujęcia na Manhattan z perspektywy Spider-Mana. Otwiera to też nowe możliwości, jeśli chodzi o rozgrywanie pojedynków.

Twórcy zapewniają, że Miles nadal będzie poruszał się inaczej, niż wcześniej Peter - nie zatraci swej indywidualności. Chłopak nie będzie miał takiej gracji, wyuczonych ruchów, panowanie nad swoim ciałem - to przyjdzie z czasem, na razie Miles ma dużo do nauczenia.

Miles jest bystrym chłopakiem, ale nie ma takiego drygu do nauk ścisłych, jak wcześniej Peter. Przekonamy się o tym już niedługo, kiedy Milesowi skończy się pajęczyna i będzie zmuszony wyprodukować nową. Pochłonie to jego całe kieszonkowe (przez co Miles będzie korzystał z sieci oszczędniej), a pomoc jego kumpla - Ganke - wprowadzi dodatkowe zamieszanie.

May Parker będzie pojawiała się sporadycznie. Za to młodsze postaci - np. Gwen Stacy - będą utrzymywać z Milesem bliższe kontakty. Dziewczyna będzie chciała mu pomóc niczym starsza siostra. Miles jest jednak dorastającym chłopakiem i może tą pomoc zacząć interpretować trochę inaczej.

Pod koniec Ultimate Comics Spider-Man #14 Captain America niechętnie zgadza się dać Milesowi szansę. Rogers będzie chciał odkupić część swoich win, wytrenować Milesa, bo wcześniej nie wytrenował Petera. Wydarzenia z serii Ultimate Comics Ultimates będą miały istotny wpływ na ich relacje. Oznacza to, ze historie "Divided We Fall" i "United We Stand", rozgrywające się w pozostałych seriach linii, nie ominą i Spider-Mana. Scenarzyści Brian Bendis, Sam Humphries i Brian Wood co tydzień wiszą na telefonach, synchronizując pisane przez siebie fabuły.

W Ultimate Comics Spider-Man #15 Miles stawi się w Triskelionie, by zgłosić się na ochotnika i pomóc Ultimates w walce z buntownikami i siłami próbującymi rozerwać Amerykę na kawałki. Marquez uwielbia obrazować kontrast między 13-letnim chudzielcem a członkami Ultimates.

W tym samym numerze pojawi się inkarnacja Ultimate agentki Marii Hill. W tym świecie będzie ona byłą agentką S.H.I.E.L.D., obecnie detektywem badającą sprawę śmierci wuja Milesa, Aarona AKA Prowlera.

Po #15 Marquez zilustruje #16.1 i #18. Numery 16 i 17 zostaną narysowane przez Pepe Larraza. Larraz zastąpi Sarę Pichelli, która ilustrując miniserię Spider-Men nabawiła się kontuzji nadgarstka. Współtwórczyni postaci nowego Spider-Mana wróci w #19, w sam raz na początek nowej historii. Potem Pichelli i Marquez będą ilustrowali serię naprzemiennie.

#16.1 to wstęp do historii rozpoczynającej się w #19. Fani Venoma powinni być usatysfakcjonowani. Nie będzie to jedyny klasyczny antagonista, z którym przyjdzie się Milesowi zmierzyć w przyszłości.

Ultimate Comics Spider-Man vol. 2 #14 Ultimate Comics Spider-Man vol. 2 #14 Ultimate Comics Spider-Man vol. 2 #14 Ultimate Comics Spider-Man vol. 2 #14 Ultimate Comics Spider-Man vol. 2 #14

Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2020 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.