Wiadomości: SDCC 2012: Women of Marvel

SDCC 2012: Women of Marvel

2012-07-16 20:58:17 - ArtX - źródło: Marvel.com

Nie jest tajemnicą, że mężczyźni bez kobiet są jak bezradne dzieci (*ekhem*). Wie to też szefostwo Domu Pomysłów, stąd podczas konwentu w San Diego tradycyjnie poświęcono oddzielny panel kobietom Marvela.

Na panelu były obecne: Jeanine Scheafer (wydawca, moderator), Sana Amanat (wydawca), Kelly Sue DeConnick (scenarzystka), Marjorie Liu (scenarzystka), Janet K. Lee (artystka) i Judy Stephens (fotograf).

Jeanine zadała retoryczne pytanie, czy panel poświęcony kobietom nie szufladkuje ich za bardzo, lecz sama następnie stwierdziła, że Marvel to jedna wielka rodzina i płeć nie ma znaczenia.

W Marvelu pracuje wiele kobiet, ale nie są one widoczne dla fanów.

Kobiety stanowią liczną grupę potencjalnych odbiorców i warto o nią zabiegać. 

DeConnick zwróciła uwagę na liczne grono fanek komiksów z Batmanem i jego sojusznikami. Chciałaby ukraść konkurencji tą sporą grupę czytelników płci pięknej.

DeConnick chciała, by Ms. Marvel, w swojej nowej serii Captain Marvel, występowała w starym kostiumie, lecz redaktor Steve Wacker pragnął komiksu, który mógłby podarować swojej córce. Stąd bardziej konserwatywny kostium w stylu wojskowym. Kelly ma nadzieję, że w serii pojawi się Anya czyli Spider-Girl. Na pewno wystąpi Monica Rambeau. DeConnick nie dba o to, czy kobiety są w komiksie czarnymi charakterami i czy są traktowane seksistowko - chce po prostu, żeby były bohaterkami swoich własnych historii.

Na zarzut, że w Marvelu jest mało serii komiksowych o kobietach, panie odpowiedziały, że są komiksy i grupy bohaterów składające się prawie wyłącznie z kobiet (X-Men Briana Wooda), oraz takie, którymi dowodzą kobiety (X-Men Legacy, Ultimate Comics X-Men).

Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2020 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.