Wiadomości: "Amazing Spider-Man" początkiem trylogii

"Amazing Spider-Man" początkiem trylogii

2012-07-07 10:23:43 - Hotaru - źródło: ComicBookResources

Sony Pictures bardzo niestandardowo traktuje swój najnowszy film o Spider-Manie. Właśnie potwierdziło, że "Niesamowity Spider-Man" jest początkiem nowej filmowej trylogii o przygodach Człowieka Pająka. Ale co w tym dziwnego?

Chodzi o sposób, w jaki to uczyniono. Zwykle w pierwszym tygodniu wyświetlania filmu studio filmowe robi wszystko, by zachęcić potencjalnych widzów do wizyty w kinie. W tym celu zasypuje branżowe serwisy informacjami o wynikach box office'u (jeśli jest się czym chwalić) oraz z wielką pompą informuje o rozpoczęciu prac nad sequelem (nawet jeśli jest to czysto symboliczne). To wszystko ma dać świadectwo temu, że film już odniósł sukces. A skoro odniósł sukces, znaczy że jest dobry. A jak jest dobry, znaczy trzeba go zobaczyć. Logiczne.

Ale Sony Pictures nie stosuje tego podejścia w przypadku "Niesamowitego Spider-Mana". Tym razem to dziennikarze muszą codziennie prosić oficjeli studia o podanie szacowanych wyników finansowych, przez co te ukazują się z opóźnieniem. Ponadto, dostają wtedy tylko gołe liczby, bez żadnego komentarza, który pozwalałby sądzić, że studio jest dumne ze swego filmu - żadnej PR-owej śmietanki.

Co więcej, informacja o tym, że "Niesamowity Spider-Man" jest początkiem trylogii, pojawiła się bez żadnej pompy - po prostu zaktualizowano stronę obrazu w serwisie społecznościowym Facebook. Znów to dziennikarze samodzielnie musieli to dostrzec i poinformować czytelników.

Jest to albo bardzo subtelna nowa strategia marketingowa (tak subtelna, że nikt postronny nie odgadł jeszcze, na czym miałaby polegać), albo - z jakiegoś powodu - studio odcina się od nakręconego przez siebie filmu. Pozostaje pytanie - dlaczego?

Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2021 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.