Wiadomości: 10 lat - wyniki konkursu nr 1

10 lat - wyniki konkursu nr 1

2012-06-24 22:11:16 - Avalon

Bardzo pozytywnie zaskoczyliście nas ilością zgłoszeń na pierwszy urodzinowy konkurs. Było ich nie tylko dużo, ale też większość budziła respekt swą objętością. Walka była zażarta, ale w końcu wewnątrz-redakcyjne głosowanie pozwoliło nam wyłonić zwycięzców.

Pojedynek o pierwsze miejsce był epicki. Musieliśmy przedłużyć czas, którzy redaktorzy dostali na głosowanie, ponieważ dwa ze zgłoszeń dostały taką samą liczbę punktów. Wreszcie impas udało się przełamać, dzięki czemu możemy ogłosić zwycięzców.

1 miejsce oraz nagrody:
- Bluza czarna "The Avengers" w rozmiarze M,
- Czarna koszulka "The Avengers" w rozmiarze M,
- Przypinki z logo postaci "The Avengers",
powędrowały do Mateusza Cebrata za następujące zgłoszenie:
Niewielki, czarno-biały telewizor, postawiony na półce w centralnej części pomieszczenia. Wygodny fotel, o wypłowiałych barwach, skierowany bezpośrednio w kierunku ekranu. Siedział w nim młody mężczyzna, który zmęczony trudami pracy, wyczekiwał ulubionego serialu animowanego. Do pokoju wchodził niewielki człowiek, którego życie miało się za chwilę odmienić. Kilkuletni chłopczyk wiedział, że superbohaterowie są na tym świecie, otaczają go w kreskówkach i komiksach. Jednak nie trafiał do niego Superman, czy Batman, którzy mimo popularności nie potrafili obudzić w nim pasji. Nie potrafili zaszczepić w nim tej jednej iskry. Pokazali jednak, że istnieje świat inny niż nasz. Niewielki telewizor ukazał serial, tak długo wyczekiwany przez mężczyznę w fotelu. Dzieciak do dziś pamięta, jak stał obok i wgapiał się w milczeniu w czarno-biały obraz. Serial animowany rozpoczął się od sceny ukazującej człowieka uwięzionego w zgniatarce. Nie był to nikt szczególny, czy wyróżniający się na tle pozostałych, rysowanych postaci. Ściany pędziły w jego stronę i gdy miał zostać rozgnieciony, stało się coś niezwykłego, coś co zawładnęło światem dzieciaka, rodząc w nim pasję na całe życie. Człowiek, który skazany był na śmierć, okazał się kimś niezwykłym. Zmienił się, zmiażdżył, rozerwał, krzyczał. Hulk. Niesamowity, zielony, jak się później okazało, gigant otworzył przed dzieciakiem wrota prowadzące do świata super bohaterów, świata Marvel.
Miałem szczęście być tym dzieciakiem. Avalon pojawił się w moim życiu przy okazji poszukiwań komiksów z mini serii, która nosiła chwytliwy tytuł "World War Hulk". Wylądowałem na marvelcomics.pl i zostałem na dłużej. Artykuły, streszczenia, nowinki, wszystko okazało się niewyobrażalnie fantastycznym źródłem wiedzy dla osoby tak kochającej ten świat, jak ja. Poszerzyłem swoje horyzonty w zakresie wiedzy o ulubionych, jak i mniej znanych mi herosach i zbrodniarzach. Zapałałem chęcią czytania kolejnych serii, tak świetnie opisywanych, streszczanych na stronie. W końcu pojawił się mój faworyt. Część serwisu, którą mogę bez zastanowienia nazwać ulubioną. Pulse, bo o nim tu mowa, dostarcza na bieżąco recenzji najświeższych perełek. Wiem, czy warto czytać, interesować się serią, czy jednak poszukać swoich ulubionych superbohaterów u innych rysowników, czy pod piórem bardziej cenionych scenarzystów. Na koniec dostaję najlepszą okładkę tygodnia, z zadowoleniem stwierdzając, że autor ma gust i wyczucie dobrego smaku. Dobrze wiedzieć, że są ludzie, którzy wkładają pracę w najbardziej obcą nam część tego świata – w komiksy, które tak ciężko zdobyć w naszym kraju. Dzięki Bogu za Internet, oraz za powstały w nim, dziesięć lat temu, Avalon. Dekada za wami, a życzymy setki kolejnych.


2 miejsce wraz z nagrodami:
- Czarna koszulka "The Avengers" w rozmiarze M,
- Przypinki z logo postaci "The Avengers",
przypadło Norbertowi Ganczarowi za zgłoszenie:
Zdecydowanie Avalon Pulse. Jest to świetne podsumowanie komiksów z całego tygodnia, dzięki czemu osoby zapracowane, nie zawsze mające czas wszystko ogarnąć, mogą co poniedziałek przejrzeć opinie innych fanów uniwersum Marvela. Przyznam szczerze, iż zaliczam się do tych osób – trudno w natłoku obowiązków przeczytać co środę wszystkie wydawane przez Marvela zeszyty. Dzięki Avalon Pulse mogę 'wyłowić' te najciekawsze, warte uwagi historie i ominąć te, które mogą przyprawić tylko o ból głowy. Jednocześnie te recenzje są pisane bardzo fajnym językiem, co bardzo ułatwia ich odbiór. Aż trudno uwierzyć, że wyszło już tego ponad 250 numerów! Do dziś w pamięci mam bardzo celne i trafne opinie użytkowników forum odnośnie 'świetnej' twórczości Reginalda Hudlina przy pisaniu Black Panthera. ;)
Chciałbym również 'przyznać wyróżnienie' recenzjom pisanym w Living Tribunal. Bardzo je sobie cenię – zazwyczaj omawiane są tutaj naprawdę bardzo dobre historie, powodujące szeroki uśmiech na twarzy typowego fanboya.
Chciałem Wam serdecznie pogratulować 10 lat Avalonu - pamiętam Waszą stronę z czasów, kiedy zajmowaliście się tylko X-Menami. Odwalacie naprawdę kawał dobrej roboty, poczynając od newsów komiksowych, po streszczenia i biosy. Dziękuje Wam za to.
Życzę Wam, drodzy Redaktorzy, abyście nigdy nie stracili zapału w to co robicie i abyście robili to jak najdłużej - bo to naprawdę fantastyczna i porządna strona komiksowa, do której zaglądam codziennie (myśle, że nie tylko ja ;) ).
Sto lat!

Wreszcie trzecie miejsce oraz nagrody:
- Pendrive 1 GB z logo S.H.I.E.L.D.,
- Przypinki z logo postaci "The Avengers",
zdobył Łukasz Świniarski. Napisał:
Pytanie konkursowe, czyli "Jaką część serwisu Avalonu cenisz najbardziej i dlaczego" jest nieco trudne, bo dla mnie każdy dział ten strony o komiksach Marvela bez wyjątku jest ciekawy i interesujący. Tak więc po kolei. Zacznijmy od tego co każdy wklepujący do komputera nazwę marvelcomics.pl ujrzy po jej załadowaniu. Otóż są to nie mniej nie więcej newsy, te ze świata komiksów, lub filmowego (ploteczki z planów). Jest ich na stronie głównej najwięcej. Prym w ich pisaniu wiedzie redaktor naczelny całej strony (miłośnik fistaszków), czyli Hotaru! Kolejnymi pozycjami która po newsach pojawiają się najczęściej są: First Looki (czyli przykładowe strony z mających się za chwilę ukazać komiksów), Marvel przesuwa... (czyli tabelka ze zmianami planów wydawniczych domu Pomysłów) oraz Pulse (podsumowanie opinii forumowiczów odnośnie komiksów z poprzedniego tygodnia). Rubryki te prowadzi miłośnik RPG, fantasy oraz Sons of Anarchy: Sc0agar4k. Nie należy też zapominać o innych działach np. Historii Marvela pisanej przez Lexa.
Osobną częścią serwisu jest forum, gdzie każdy w sposób kulturalny (choć nie zawsze), dzieli się z innymi swoimi opiniami o ulubionych postaciach, seriach komiksowych, książkach, filmach, polityce oraz – co mnie trochę dziwi i zastanawia – o wydarzeniach sportowych (prym wiedzie piłka nożna). Na forum można spotkać bardzo ciekawe osoby, które tak jak i ja są zapalonymi komiksiarzami. Forum to także takie inne działy, jak Bazar, giełda komiksowa, gdzie można zareklamować sprzedawane przez z nas na serwisach aukcyjnych przedmioty związane z naszym hobby. Działem w którym można pochwalić się swoimi zbiorami komiksów jest "Wasze kolekcje komiksowe".
Jak widać trudno mi było jednoznacznie wybrać ulubioną część serwisu. Stanęło więc na tym, że wszystkie są naj...!
Jako zagorzały miłośnik komiksów moja historia ze stroną – wówczas jeszcze noszącą nazwę x-men.pl – zaczęła się prawie 7 lat temu (październik 2005). Pierwsze co robię, gdy zapuszczam się w głębiny internetu, to wpisuję w przeglądarkę nazwę mojej ulubionej strony o komiksach, czyli marvelcomics.pl. Wiem, że nie będę się podczas czytania zamieszczonych tam materiałów nudził, bo ludzie tworzący tą stronę dokładają wszelkich starań, by była ona jak najlepsza.
Z okazji 10 lecia całej redakcji życzę wszystkiego naj... a szczególnie zdrowia, by mieli siłę prowadzić ten cały zwariowany kram dalej, "do końca świata oraz o jeden dzień dłużej".
PS. Nie zapominajmy o pozostałych redaktorach, czyli S_O, Krzycerze, Underciku, Xavierze83, Kminku oraz innych (jeśli kogoś pominąłem to przepraszam), którzy odwalają kawał bardzo trudnej i żmudnej roboty, by gość taki jak ja, mógł delektować się lekturą streszczenia danego zeszytu!


Wszystkim, którzy nadesłali swe zgłoszenia, dziękujemy za udział w konkursie. Bardzo dziękujemy też za życzenia, które przy okazji załączyliście do swoich wiadomości. Ze zwycięzcami skontaktujemy się mailowo.

Wraz z ogłoszeniem wyników pierwszego z konkursów, kończymy formalną część obchodów 10-lecia Avalonu.

Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2021 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.