Wiadomości: 10 lat Avalon marvelcomics.pl

10 lat Avalon marvelcomics.pl

2012-06-21 07:38:33 - Hotaru

Dnia 21 czerwca 2012 stuknęło nam 10 latek! W 2002 roku, punktualnie o godzinie 23:41, Avalon pojawił się w zasobach Internetu. To okazja do wspominek i celebracji. Zaglądajcie na Avalon, bo w tym tygodniu nie zabraknie ani jednego, ani drugiego.

Dokładnie 10 lat temu, jako owoc miłości viqa i ghaeza (miłości do komiksów, rzecz jasna), na świat przyszedł Avalon. Brzdąc zaczynał jako serwis o tematyce X-Men, by po kilku latach eksplodować i objąć w swe cybernetyczne objęcia znakomitą resztę uniwersum Marvela. W tym krótkim artykule przybliżymy Wam kilka najistotniejszych z punktu widzenia Redakcji wydarzeń dla Avalonu.
Aby wziąć udział w drugim konkursie, trzeba polubić profil Facebookowy Avalon MarvelComicsPl. Następnie w komentarzu do wpisu informującego o konkursie, należy napisać, jaki urodzinowy prezent chciałoby się dostać od Marvela. Bądźcie kreatywni - wizyta na planie filmowym, wpływ na fabułę którejś z serii, dożywotnią prenumeratę?
Jest nam niezmiernie miło, że możemy pochwalić się życzeniami, jakie napłynęły od ludzi, bez których istnienie Avalonu nie miałoby sensu. Bez scenarzystów i rysowników nie powstawałyby nowe komiksy, których tak wypatrujemy w każdą środę. Oto życzenia, jakie z okazji 10-lecia Avalonu twórcy Marvela przekazali naszej stronie oraz Wam - polskim fanom komiksów.
Przedstawiamy zasady pierwszego z jubileuszowych konkursów. Gorąco zachęcamy, abyście spróbowali swych sił, bo i okazja jest zacna. Aby wziąć w nim udział wystarczy udzielić odpowiedzi na 1 tylko pytanie.
Przez ostatnie 10 lat Avalon kilkukrotnie zmieniał swój wygląd. Dziś nikt już chyba nie jest w stanie zliczyć, ile razy mniej lub bardziej zmienialiśmy skórę. Jeśli chcecie powspominać, albo zobaczyć, co straciliście, to teraz macie okazję.
Dnia 21 czerwca 2012 stuknęło nam 10 latek! W 2002 roku, punktualnie o godzinie 23:41, Avalon pojawił się w zasobach Internetu. Viq, znany wtedy jako Strathos, przywitał odwiedzających tymi słowami:

Witajcie. Przemawia do was Strathos, władca tej planetoidy...

Khem... nieee, tak na szczęście nie będzie.

Macie przed sobą nowopowstałą stronę wuwuwu poświęconą wszystkiemu, co związane z grupą mutantów Marvela, zwaną powszechnie X-Men. Znajdziecie tu newsy ze świata X'ów, opisy komiksów wydanych w Polsce i w Stanach, streszczenia odcinków X-Men: Animated Series i X-Men: Evolution, romy z grami, w których główne role odgrywali mutanci.
Strona będzie rozwijać się z upływem czasu. To, co jest teraz stanowi jedynie niewielką całość tego, co zobaczyć będziecie mogli za 2 miesiące. To, co będzie za 2 miesiące okaże się kroplą w morzu kiedy spojrzycie na to za rok, itd. Ambicje mamy naprawdę spore a ludźmi o słomianym zapale nie jesteśmy. Pozwala to z optymizmem patrzeć w przyszłość, która zapowiada się niezwykle ciekawie.
Na ewolucję Avalonu wpływ może mieć każdy z Was. Piszcie, co nowego chętnie byście na stronie widzieli, dzielcie się z nami swoimi pomysłami, pomagajcie nam tworzyć tą stronę. "I have a dream", jak to powiedział kiedyś pewien afroamerykanin o imieniu dziwnie podobnym do mojego. Moim marzeniem jest, aby kiedyś Avalon stał się ogromną bazą, w której każdy będzie mógł zerknąć na opis dowolnego komiksu z 'X'em w nazwie, na streszczenie dowolnego odcinka dowolnej serii animowanej, na charakterystyke dowolnego bohatera komiksu.
Najważniejszym jednak celem, jaki sobie postanowiliśmy jest zjednoczenie polskiego środowiska fanów, zapewnienie mu godziwego bytu i dostępu do informacji. Zapraszamy zatem wszystkich bardzo gorąco na nasze forum jak i na kanał ircowy #xmen-pl. Mamy nadzieję, że te dwie rzeczy staną się w przyszłości głównymi ośrodkami, skupiającymi miłośników X-Men w Polsce.

A teraz idę spać bo lekko zmęczony jestem ;)

Strathos


Jeśli jesteście ciekawi, jak wyglądała ta premierowa wiadomość, to rzućcie okiem TUTAJ.

Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2021 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.