Wiadomości: Sara Pichelli o Spider-Men

Sara Pichelli o Spider-Men

2012-05-08 21:31:01 - Hotaru - źródło: ComicBookResources

Sara Pichelli, artystka która z Brianem Bendisem stworzyła postać Milesa Moralesa, opowiedziała o pracy nad miniserią Spider-Men, pierwszym crossoverem między światami 616 a Ultimate.

W postać Milesa, nowego Ultimate Spider-Mana, Włoszka wlała bardzo wiele siebie samej. Dlatego teraz, kiedy ilustruje pierwsze spotkanie Milesa i Petera Parkera, czuje się jakby rysowała swoją własną reakcję na zobaczenia starszej wersji swojego idola z alternatywnego wszechświata.

Miles to postać, którą współtworzyła, ale nad Peterem Parkerem nie miała do tej pory przyjemności pracować. Dlatego dużo czasu spędza nad tym, by go "wyczuć" i by oddać na stronicach jego indywidualny charakter.

Artystka akcentuje te aspekty obu postaci, które ich od siebie najbardziej odróżniają. Jeden jest młody, niedoświadczony, pełen entuzjazmu ale czasem niezdarny. A drugi to praktycznie weteran, swoje już widział, chociaż jego pewność siebie zachwiał fakt, że trafił do innego świata.

Ilustrując obie rzeczywistości, artystka stawia na realność. Nie mogła jednak zapomnieć, że w świecie Ultimate przez Nowy Jork przetoczyła się katastrofa nazwana Ultimatum, więc subtelne różnice w panoramach obu wersji miasta będą do wyłapania.

Antagonistą będzie Mysterio. Pichelli twierdzi, że wersja 616 w wykonaniu Bendisa jeszcze nie była tak "okrutnie fajna". Przyznała jednak, że bardziej lubi Ultimate Mysterio, szczególnie ze względu na powodujący ciarki na plecach kostium.

Pichelli nie mogła zdradzić, jakie jeszcze postaci rysuje w miniserii. Powiedziała jedynie, że dużo jest takich, których wcześniej nie miała okazji ilustrować.

Głównym bohaterem tytułu są emocje. Po przeczytaniu skryptu do #4, artystce zaszkliły się oczy.

01_150.jpg 02_150.jpg 03_150.jpg 04_150.jpg 05_150.jpg

Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2019 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.