Wiadomości: X-Position: X-Wydawcy

X-Position: X-Wydawcy

2012-05-04 21:04:19 - Szczepi - źródło: ComicBookResources

Kolejne wydanie cotygodniowej kolumny X-Position zapowiada się bardzo intrygująco. Oto bowiem na jej łamach pojawili się Nick Lowe, Jordan D. White oraz Daniel Ketchum, czyli wydawcy odpowiedzialni za linię tytułów związanych z mutantami. Co takiego powiedzieli fanom?

Namor, choć do tej pory, zdaniem jednego z czytelników, nie wychylał się za bardzo na łamach Uncanny X-Men, to wydawcy mają już niesamowite plany związane z Królem Mórz. Uważają też, że nikt tak do tej pory jak Kieron Gillen nie napisał historii o Namorze.

Wydawcy nie zapomnieli o sprawie dotyczącej Namora, Emmy Frost i Sebastiana Shaw.

ED_1 ED_2
X-Men: Legacy #266

Jeden z fanów wyraził swoje obawy odnośnie znikających z rynku komiksów opowiadających o nastoletnich mutantach borykających się ze swoimi zdolnościami, gdyż te za dobrze się nie sprzedają. Wydawcy uważają, że takie tytuły jak Wolverine and the X-Men i X-Men: Legacy zaspokajają takie zapotrzebowanie. Jeśli zaś chodzi o postacie z Generation Hope, White zachęcił zapoznać się z Uncanny X-Men #13. Ketchum dodał jeszcze, że pełną listę uczniów Szkoły im. Jean Grey można znaleźć na Twitterze.

ED_3  ED_4
Astonishing X-Men #50

Za powstanie Warbird, kobiety-ochroniarza z Shi'Ar odpowiedzialni są Jason Aaron, Chris Bachalo i Nick Bradshaw. Swoje trzy grosze odnośnie nadania charakteru tej postaci dorzucili także Marjorie Liu i Mike Perkins w Astonishing X-Men.

Padło porównanie działań Cyclopsa do tych związanych z Magik, która chciała zemścić się na starych bogach. Wszyscy trzej zapytani dostrzegli różnicę w postępowaniu tych postaci. Po pierwsze Illyana chciał wypuścić na Ziemię istoty, których w żaden sposób nie da się kontrolować. Phoenix zaś jest bytem, który w swojej historii dawał się oswoić. Po drugie - Scott swoim podejściem do kwestii pojawienia się Phoenix na Ziemi i uczynienie Hope jego nosicielem jest czymś, co w jego mniemaniu uczyni świat lepszym dla mutantów. Dlatego Cyclops ma prawo naginać zasady, które sam ustala, w imię dobra ludzi z genem x. Magik chciała jedynie mścić się na demonicznych istotach.

ED_5  ED_6
AvX: Versus #2 i Deadpool #55

Charles Xavier jest nieobecny w AvX, gdyż leczy swojego syna Legiona.

Lowe nie chciał odpowiedzieć na temat rzekomej obecności Jean Grey w evencie. Zaś na pytanie, czy Hope to reinkarnacja Jean, stanowczo odpowiedział, że dziewczyna nie jest niczyją reinkarnacją, jest sobą. Wtedy White zaczął się z nim przekomarzać, że może jest coś z tą reinkarnacją na rzeczy, w końcu obie mają rude włosy.

ED_7  ED_8
Uncanny X-Men #13 i Uncanny X-Force #26

Odezwa napisana przez Cyclopsa, która została wysłana do opinii publicznej w Uncanny X-Men #11 wywołała takie samo poruszenie w realnym świecie jak i w Marvel Universe. Niektórzy uważają Avengers za faszystów, inni zaś twierdzą, że X-Men są niebezpieczną zbieraniną rebeliantów. Prawdopodobnie większość populacji Marvela jest jednak przeciwko mutantom, ponieważ są oni przerażający.

Poruszona została kwestia marketingu, czyli umieszczania teaserów oraz reklam zapowiadających jakąś historię czy event. Chodzi głównie o to, kto jest za nie odpowiedzialny w wydawnictwie. Lowe odpowiedział, że jest to kombinacja działalności ludzi z działu marketingu, wydawców, scenarzystów, rysowników, a czasem poprzez działania Joe Quesady i Dana Buckleya.

ED_9 ED_10
Wolverine & the X-Men #11 i X-Men #28

Havok i Polaris pojawią się w AvX, nie będą oni jednak grać znaczącej roli w evencie. Narysuje ich Oliver Coipel.

Skoro mowa o Polaris, to czytelnicy będą mogli liczyć na kilka odpowiedzi odnośnie jej originu na łamach X-Factor autorstwa Petera Davida. Odpowiedzi te nie będą jednak pochodzić od jej ojca Magneto, który obiecał jej opowiedzieć o jej historii w historii "Five Miles South of the Universe" w X-Men: Legacy.

Rachel Grey odegra znaczącą rolę w tie-inach do AvX w Wolverine & the X-Men.

ED_11  ED_12
X-Factor #236 i Age of Apocalypse #3

Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2019 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.