Wiadomości: Axel-in-Charge #10

Axel-in-Charge #10

2011-10-29 11:05:34 - Hotaru - źródło: ComicBookResources

W najnowszej odsłonie kolumny "Axel-in-Charge" redaktor naczelny Marvela nie jest sam. Dołączył do niego rysownik Ryan Stegman, który zilustruje serię Scarlet Spider napisaną przez Chrisa Yosta.

Stegman brał udział w marvelowym Artist's Training Program. W ramach zajęć, nowi rysownicy uczeni są sztuczek udoskanalających ich styl, ale też - a może przede wszystkim - zarządzania czasem, by oddawać prace nie przekraczając terminów, istotności kontaktu z redaktorem itp. Wykłady dawali redaktorzy: Axel Alonso, Tom Brevoort i David Bogart, oraz rysownicy: Klaus Janson i Howard Chaykin.

Styl Stegmana spodobał się redaktorom. Dlatego podczas "World War Hulks" trafilły do niego historie towarzyszące w Incredible Hulks, a następnie Fear Itself: Hulk Vs. Dracula. Kiedy okazało się, że rysownik zdaje egzamin, postanowiono przydzielić go do większego projektu - Scarlet Spider. Kiedy się o tym dowiedział, Stegman chwycił "Clone Saga" i zaczął czytać.

Pierwszy krok dla początkującego w branży artysty, to zwrócenie na siebie uwagi redaktorów. Następnie należy wykorzystać szansę i dostarczyć dobre jakościowo prace na czas. Potem wszystko będzie już z górki.

Wzorem rysowania postaci kobiecych są dla Stegmana J. Scott Campbell i Michael Turner. Kiedy dorastał, Stegman uwielbiał Spider-Mana w interpretacji Todda McFarlane'a. Te wpływy na pewno będą widoczne na stronicach serii.

Scarlet Spider rozgrywa się w Houston, a nie Nowym Jorku. Już ta zmiana robi wiele w kierunku, by fani nie postrzegali tej serii jako "Ben Reilly w kapturze udający Spider-Mana". Chris Yost przygotowal masę nowych postaci. Ton serii będzie lekko mroczny.

W ostatnim czasie Marvel zwolnił kilku redaktorów. Również kilka serii zostało anulowanych - Alpha Flight zakończy się na ósmym numerze, a All Winners Squad nie dotrwa do końca zaplanowanych numerów. Sytuacja na rynku jest teraz ciężka i wydawca musi podejmować ciężkie decyzje. Ale na każdy anulowany numer, pojawi się nowy, z nową szansą na przyciągnięcie czytelników. Scarlet Spider, Defenders, FuryMAX Gartha Ennisa, Brilliant Bendisa i Bagleya, Kick-Ass 2 Millara i Romity Jra, czy Dexter.

Alonso jest fanem Paula Dini.

Nie ma planów co do solowej serii Spider-Woman.

Nowa seria Dexter będzie zawierała nowe historie. Będzie osadzona w świecie książek, a nie serialu, i będzie zawierała wszystko, co w książkach Jeffa Lindsaya najlepsze.

01_150.jpg 02_150.jpg 03_150.jpg 04_150.jpg

05_150.jpg  06_150.jpg 07_150.jpg 08_150.jpg

09_150.jpg

Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2019 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.