Wiadomości: NYCC 2011: Ultimate Universe

NYCC 2011: Ultimate Universe

2011-10-15 10:29:23 - Hotaru - źródło: ComicBookResources

W czwartek rozpoczął się New York Comic Con 2011. Święto dla fanów komiksu potrwa do niedzieli. Postaramy się zrelacjonować Wam, co Marvel miał do zaprezentowania podczas tego konwentu. Na pierwszy ogień idzie uniwersum Ultimate.

Przypominamy, że po niedawnym restarcie tego uniwersum, jego krajobraz wygląda następująco: Brian Michael Bendis pisze Ultimate Comics Spider-Man, Jonathan Hickman zajął się Ultimates, a Nick Spencer wziął pod swe skrzydła Ultimate Comics X-Men. Do tego dochodzą miniseria, m.in. trwająca obecnie Ultimate Comics Hawkeye Hickmana.

Na panelu pojawili się Axel Alonso, Sara Pichelli (rysowniczka Ultimate Comics Spider-Man), Esad Ribic (rysownik Ultimates), redaktorzy Sana Amanat i John Moisan, oraz Arune Singh odpowiedzialny za sprzedaż. Redaktor Mark Panniccia też miał się pojawić, ale jego żona właśnie urodziła.

Singh był bardzo usatysfakcjonowany hałasem, jaki zrobił Ultimate Fallout #4, w którym zadebiutował Miles Morales. Zaprezentowano scenę, w którym Miles spotyka Ultimate Spider-Woman.

Pichelli była lekko zestresowana, że musi wypowiadać się po angielsku, a nie po włosku. Poradziła sobie jednak świetnie tłumacząc, jak szukała inspiracji podczas tworzenia wyglądu Milesa Moralesa. Zaczęła od poznania psychiki tej postaci, następnie poszukala analogii w osobach jej znanych i pożyczyła najbardziej charakterystyczne elementy. Często też szuka inspiracji gapiąc się w lustro i wyobrażając sobie, co ona uczyniłaby na miejscu postaci. Amanat skomplementowała, że dzięki Pichelli nowy Spider-Man epatuje zarówno siłą, jak i niewinnością.

Pochlebnie wypowiedziano się też na temat pracy Justina Ponsora, który odpowiada za kolory w Ultimate Comics Spider-Man. Przywołano scenę, w której Miles wygrywa loterię i dostaje się do dobrej szkoły.

Pichelli wspomniała, że ochraniacze na łokcie i kolana, które wprowadziła do stroju, nie wszystkim przypadły do gustu. Za to czarno-czerwona kolorystyka kostiumu znalazła natychmiastową aprobatę wśród decydentów Marvela.

Esad Ribic nie wzoruje się na zdjęciach podczas pracy nad Ultimates. Chociaż seria bardzo skupia się na postaciach, artysta próbuje przemycić szerszy kontekst. Inspirują go m.in. Moebius i Shiro. Co się tyczy fabuły, to powrót Thora w pełni sił będzie skutkował kilkoma zwariowanymi scenami i postacią, której pojawianie się będzie niespodzianką.

Wszystko, co się dzieje w Ultimate Comics Hawkeye, będzie miało wpływ na pozostałe tytuły. To tu zostanie wprowadzona dwójka postaci, które za kilka miesięcy zamieszają w serii o X-Men.

Ultimate X Loeba i Adamsa było powolną reintrodukcją mutantów, zaś Ultimate Comics X-Men to już jazda bez trzymanki. Mutanci będą musieli zadecydować kim są, co zrobią i jak odpowiedzą na wrogie działania rządu. Wątek wiary będzie bardzo istotny.

O ile temate łączącym Ultimate komiksy z pierwszej fali był wyścig zbrojeń (genetycznych lub innych), tak teraz to postaci i ich rozwój mają być na pierwszym planie.

Przedstawiający pochodzenie Tony'ego Starka Ultimate Iron Man Orsona Scott Carda, chociaż był świetnym komiksem, został zignorowany. Niestety, było to konieczne, bo nie dało się pogodzić przedstawionej w nim historii z dalszymi planami co do tej postaci.

Śmierć postaci na pewno w uniwersum Ultimate nie będzie cofana. Ale z drugiej strony, nie zawsze to, co wygląda na zgon, jest nim w istocie.

Akcja aktora Donalda Glovera, podczas której domagał się czarnego Spider-Mana, nie pozostała w Marvelu niezauważona. Na pewno Brian Bendis czuł się odrobinę pewniej wiedząc, że nie tylko on myśli, że czarnoskóry Spidey to dobry pomysł.

Poniżej prezentujemy okładki Ultimate Comics Spider-Man #6, Ultimate Comics X-Men #6 i Ultimates #6.

01_150.jpg 02_150.jpg 03_150.jpg

Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2019 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.