Wiadomości: Art Arena - Runda I - pierwsza krew!

Art Arena - Runda I - pierwsza krew!

2007-08-31 01:59:00 - Gil & Lex

Jeśli chodzi o komiksy, nic nie budzi chyba bardziej skrajnych emocji niż rysunki. Jedni mówią, że o gustach się nie dyskutuje, a inni, że nie to ładne, co ładne, tylko co się komu podoba, dlatego postanowiliśmy zapytać Was, co się Wam podoba.


Avalon Art Arena ma prosty cel: wyłonić najlepszego rysownika spośród pracujących aktualnie dla Marvela. Na tajnym redakcyjnym zebraniu (podczas którego w ruch poszły młotki i gumowe kurczaki) wybraliśmy reprezentację 32 artystów, którzy stają na arenie - reszta jest w waszych rękach. Najlepszy może być tylko jeden!


Przeciwnicy zostali dobrani w pary losowo (pełna drabinka do obejrzenia tutaj). Głosowania będą odbywać się w odpowiednim wątku na forum, gdzie będziecie mogli również uzasadnić swój wybór. Każdy pojedynek będzie trwał tydzień.

 

Niech zwycięży najlepszy!

Pierwsze cztery pary:  

johncassaday.jpg   vs.   esadribic.jpg

                                                                   John Cassaday          Esad Ribic

 

W pierwszej parze znalazł się jeden z głównych faworytów do wygrania całego plebiscytu, czyli John Cassaday. Rysownik "Astonishing X-Men" cieszy się ogromną popularnością wśród fanów i otrzymał wiele nagród za pracę przy flagowym x-tytule. Na jego niekorzyść przemawia jedynie wolne tempo pracy, które często wpływa na przesunięcia premiery oraz ograniczenie liczby ilustrowanych przez niego komiksów.

Esad Ribic to zdecydowanie mniej rozpoznawalne nazwisko, ale rysownik ten dysponuje charakterystycznym stylem, który łatwo zapada w pamięć. Większość jego projektów dla Marvela nie była wielkimi hitami, ale jego okładki do "Wolverine'a" i przede wszystkim "House of M" spotkały się z ciepłym przyjęciem. Ostatnio zilustrował miniserię "Silver Surfer: Requiem".

Zagłosuj!

 

chrisbachalo.JPG   vs.   mikedeodatojr.jpg    

                                                                   Chris Bachalo      Mike Deodato Jr.

 

Chris Bachalo dysponuje niezwykle charakterystycznym stylem, który wywołuje skrajne reakcje. Na koncie ma pracę przy wielu x-seriach, a obecnie jest etatowym rysownikiem "X-Men". Jest również jednym z czterech rysowników, którzy mają pracować przy Brand New Day w "Amazing Spider-Man".

Mike Deodato zasłynął głównie pracą przy komiksach o Spider-Manie oraz Avengers. Podobnie jak w przypadku Bachalo, jego styl rysowania mocno ewoluował przez lata - obecnie jest znacznie bardziej realistyczny niż w latach 90. Aktualnie ilustruje "Thunderbolts" Warrena Ellisa.

Zagłosuj!

 

bryanhitch(1).jpg   vs.   billytan(1).jpg

                                                                     Bryan Hitch               Billy Tan
 

Hitch zdobył ogromną popularność dzięki bardzo szczegółowemu, a jednocześnie dynamicznemu stylowi. Często korzysta z dwustronnych, panoramicznych ilustracji. Niestety, tempo jego pracy bywa bardzo wolne, a opóźnienia podczas ilustrowania "Ultimates" były powodem wielu złośliwych uwag. Niedawno ogłoszono, że wraz z Markiem Millarem przejmie "Fantastic Four".

Billy Tan przebojem wdarł się w świat Marvela - w 2006 roku został rysownikiem słynnego "Uncanny X-Men". Potem przyszły kolejne x-tytuły, między innymi "X-23".

Zagłosuj! 

 


salvadorlarroca(1).jpg   vs.   steveepting(1).jpg

                                                                 Salvador Larroca       Steve Epting

 

Larroca najbardziej znany jest ze współpracy z Chrisem Claremontem. Kilkuletni duet dobrze funkcjonował w "Fantastic Four" oraz "X-Treme X-Men". Później Hiszpan często zmieniał tytuły, co niezbyt dobrze wpłynęło na jego prace. Ciągle jednak uznawany jest za jednego z topowych rysowników i wyznaczany do ważnych zadań. Obecnie pracuje przy "newuniversal" oraz zbliżającym się Brand New Day.

Epting kilkukrotnie odchodził i wracał do Marvela - miejmy nadzieję, że tym razem zostanie na dłużej. Uznanie zapewniła mu praca przy "Avengers" jeszcze w latach 90., ale jego popularność osiągnęła jeszcze wyższy poziom odkąd wraz z Edem Brubakerem zajął się relaunchem "Kapitana Ameryki".   

Zagłosuj!   

 

Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2020 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.