Wiadomości: [X-MEN: PK] Słabszy start w box office

[X-MEN: PK] Słabszy start w box office

2011-06-04 17:10:55 - Zakrza - źródło: Hollywood Reporter

Mimo pozytywnych recenzji, zanosi się na to, że najnowszy film o mutantach zarobi mniejszą sumę niż sądzono. Przynajmniej na początku.

Pierwsze prognozy mówiły o ok. 60 milionach dolarów weekendowych przychodów w USA, tymczasem przewidywalne wyniki mówią o 21 milionach w piątek i ok. 55 w cały weekend. Byłby to wynik na poziomie pierwszego filmu o "X-Men", który na otwarcie zgormadził 54 471 475$. Pamiętać jednak należy, że było to 11 lat temu, a budżet był niemal o połowę niższy od "Pierwszej klasy". Każdy kolejny film z serii debiutował lepiej. Dla pełni obrazu warto dodać, że inny tegoroczny hit będący ekranizacją komiksu Marvela - "Thor" - w pierwszy weekend zgarnął prawie 66 milionów. Film był jednak emitowany zarówno w 2D, jak i w 3D ("Pierwsza klasa" wyłącznie w tym pierwszym formacie), wobec czego ceny biletów ogółem były nieco wyższe.

Wszelkie atrakcje związane z filmem "X-Men: Pierwsza klasa" znajdziecie na naszej podstronie http://firstclass.marvelcomics.pl/, a oczekiwaniami wobec filmu możecie się podzielić na FORUM. Jeśli widzieliście już film, zapraszamy do wątku spoilerowego.


 
Znajdź nas na Facebooku
AvalonMarvelComicsPL - Lubię to!


Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2019 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.