Wiadomości: Venom jak James Bond

Venom jak James Bond

2010-12-24 12:36:05 - ArtX - źródło: Newsarama

Od swojego debiutu w świecie Marvela, Venom ewoluował już wielokrotnie. Był superbohaterem, superłotrem, członkiem Avengers i Thunderbolts. Miał już wielu żywicieli. Jak już pisaliśmy, w przyszłym roku scenarzysta Rick Remender zaprezentuje nam Venoma w zupełnie nowej roli.

W marcu swój debiut będzie miała nowa seria zatytułowana Venom, a jej autorami będą Remender i jego wieloletni współpracownik, artysta Tony Moore. Obaj twórcy pracowali już razem przy okazji takich komiksów jak Fear Agent i FrankenCastle. Teraz stworzą zupełnie nowy wizerunek śmiertelnie groźnego, kosmicznego symbionta. Tym razem Venom i jego nosiciel (na razie Marvel nie chce ujawniać, kto nim będzie) będą zatrudnionymi przez rząd specjalistami do tajnych operacji, a cała seria będzie klimatycznie podobna do takich klasyków gatunku szpiegowskiego jak przygody Jamesa Bonda i Jasona Bourne'a. Nie oznacza to jednak, iż seria ta nie będzie związana ze światem Spider-Mana. Remender zapewnia, że Venom będzie dalej należał do rodziny komiksów powiązanych z Pająkiem, co więcej, będą się pojawiać wrogowie Spider-Mana. Scenarzysta przypomina, iż symbiont nadal nienawidzi Petera Parkera i nadal jest nieobliczalny. Aby nie przejął kontroli nad swoim nosicielem, ten będzie musiał co dwa dni oddzielać się od Venoma. Remender nie odpowiedział na pytanie, kto będzie nowym nosicielem Venoma, ale podpowiedział, że będzie to postać dobrze znana czytelnikom komiksów o Spider-Manie. Remender uważa, iż wybór tej właśnie osoby jest jak najbardziej sensowny. Czytelnicy poznają jej tożsamość w Amazing Spider-Man #654.1, który ukaże się w sprzedaży w lutym.

Możemy się spodziewać, iż w jednej chwili Venom będzie wykonywał tajną misję szpiegowską w najdalszych zakątkach uniwersum Marvela, a za moment pojawi się na wytwornym przyjęciu ubrany w elegancki smoking a'la symbiont.

Remender przyznaje, że pomysł na tę serię nie zrodził się w jego głowie. Nasiona tego projektu zasiali scenarzysta Amazing Spider-Man Dan Slott i redaktor Steve Wacker. To oni wtajemniczyli Remendera i Moore'a w plan zmiany Venoma w rządowego agenta. Remender kończy obecnie pisać pierwszy numer. Scenarzysta chwali również pracę rysownika i zapewnia, że obrazki autorstwa Moore'a, które już się ukazały, nie oddają jeszcze w pełni wszystkich wizualnych walorów nowego Venoma, które zobaczymy na łamach serii.

nv3 nv5 nv6

Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2019 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.