Wiadomości: SDCC 2007: Panel poświęcony Spider-Manowi

SDCC 2007: Panel poświęcony Spider-Manowi

2007-07-29 05:58:33 - Jaro - źródło: IGN Comics, Newsarama, CBR

Oprócz nazwisk ósemki nowych twórców The Amazing Spider-Man, na panelu poświęconym Spider-Manowi pojawiło się też dużo innych interesujących informacji. Głównym tematem było oczywiście "Brand New Day", a na pytania fanów odpowiadali Joe Quesada, Jim McCann, Steve Wacker oraz nowi scenarzyści i rysownicy. Jakie wieści udało się z nich wydusić? Przekonajcie się sami...

- W najbliższym czasie pojawi się wiele dawno niewidzianych postaci drugoplanowych. Jak to ujął Joe Quesada - będzie to "klasyczna opera mydlana". Steve Wacker dodał, że właściwie miasto Nowy Jork będzie swego rodzaju postacią. Komiks będzie też bardziej skupiać się na Peterze Parkerze, niż na Spider-Manie. Wacker stwierdził, że będą starali się uczynić historie tak dramatycznymi, jak tylko to możliwe.

- Są plany dla Black Cat, jednak prawdopodobnie nie zobaczymy jej na łamach The Amazing Spider-Man.

- Z przeciwników Spider-Mana zobaczymy na pewno Doctora Octopusa i Vulture'a. Fanom klasycznych złoczyńców Wacker kazał czekać niecierpliwie do czerwca przyszłego roku. Pojawią się też nowi wrogowie, tacy jak Menace, Overdrive czy Mr. Negative. Guggenheim stwierdził nawet, że chcą wykreować nową generację klasycznych przeciwników Spider-Mana.

- Gdy pewien fan zapytał o podobieństwa z komiksami o Supermanie z lat 90., ukazującymi się wtedy co tydzień, Gale odpowiedział, że Spider-Man jest lepszy od Supermana. Quesada jednak wyraził swoje uznanie dla tamtej serii.

- Ten sam fan zapytał o to, czy zobaczymy w TASM Daredevila. Gale odpowiedział negatywnie.

- Na pytanie o dowcipne odzywki Spider-Mana Guggenheim odparł: "Nie jesteśmy zabawni". Slott zapowiedział dużą ilość trupów w swojej pierwszej historii. Wyłamał się z tego nieco Gale, oznajmiając, że Quesada pozwolił mu na przemycenie elementów stylu Stana Lee. Sam Joe wspomniał o tym, że powrót do stylu retro może być wskazówką co do tego, co zobaczymy w nowych numerach TASM.

- Po "One More Day" Peter powróci do czerwono-niebieskiego kostiumu.

- Zapytany o to, czy Parker dalej będzie ściganym zbiegiem, Quesada odparł: "Czytajcie komiks. Marvel chce waszych pieniędzy."

- Na rysunkach McNivena zauważono Parkera z aparatem fotograficznym. Nie będzie jednak pracował dla Daily Bugle.

- Zapytany o możliwość pojawienia się She-Hulk w TASM, Slott odpowiedział, że gwiazdą tego komiksu ma być Spidey, więc nie ma co się spodziewać zbyt wielu gościnnych występów.

- Twórcy wymienili swoich ulubionych złoczyńców. Slott i Gale za takiego uznają Lizarda, Wells - Doctora Octopusa, Guggenheim - Mysterio, Jimenez - Hydro Mana, Sandmana i Electro.

- Spider-Man będzie rzadziej pojawiał się na "gościnnych występach" w innych seriach, jednak wciąż będą interakcje między nim, a innymi bohaterami.

- Spider-Man Loves Mary Jane i Marvel Adventures Spider-Man będą wydawane w dalszym ciągu.

- Zapytany o to, czy Scarlet Spiders z Avengers: The Initiative sugerują powrót Bena Reilly'ego, Slott kazał przeczytać siódmy numer tej serii. Będzie to jednocześnie bardzo ważne i jedno z ostatnich pojawień się Spider-Mana przed "One More Day".

- Quesada zaprzeczył, jakoby Spidey miał opuścić New Avengers.

- Z żeńskich postaci na pewno pojawi się znana z "Swing Shift" Jackpot.

- Na pytanie o dyrygującego Thunderbolts Normana Osborna i jego możliwość pojawienia się w TASM, Wacker odpowiedział: "Jaką macie pewność, że to prawdziwy Norman Osborn?"

- Zapytany o kolejne występy Eddiego Brocka i możliwość ponownego połączenia go z symbiotem, Wacker odparł, że rozważają te pomysły.

- Historia "Swing Shift" z Free Comic Book Day w pewien sposób łączy się z continuity, ale Quesada nie chciał jeszcze wyjawić w jaki.

- Czy ciocia May zyska moce po transfuzji krwi Petera? Wacker zapowiedział, że ten problem zostanie rozstrzygnięty w "One More Day".


Oczywiście nie obyło się bez garści obrazków:

    

Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2019 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.