Wiadomości: SDCC 2007: Film Iron Man, kolejne informacje

SDCC 2007: Film Iron Man, kolejne informacje

2007-07-29 12:34:40 - Gamart - źródło: Newsarama

Po segmencie związanym z Hulkiem, na scenie pojawiła się załoga Iron Mana w osobach Jona Favreau, Terrence'a Howarda, który gra Jima Rhodesa, Gwyneth Paltrow, czyli Pepper Potts i Roberta Downey'a Jr., filmowego Tony'ego Starka. Dowiedzieliśmy się wielu ciekawych informacji o nadchodzącym obrazie i przedstawiony został wygląd pierwszej zbroi.

Obecność Howarda i Paltrow była zaskoczeniem dla fanów, ponieważ nie byli wspominani w programie informacyjnym Comic-Conu.

Favreau szybko pokazał czterominutowy materiał filmowy złożony specialnie na Comic-Con, który był już wcześniej pokazany na konwencie.

Materiał rozpoczął się od pokazania Downey'a Jr. w roli Starka który mówi, że "najlepszą bronią jest ta, którą musisz strzelić tylko raz". To prowadzi do sceny, w której Stark rozmawia z reporterem, który nazywa go "Da Vincim naszych czasów", na co Stark odpowiada "to niedorzeczne, ja nie maluję".

Następna szybka scena przedstawia Starka na tyle wojskowego pojazdu, który robi sobie zdjęcie z żołnierzem, mówiąc "niech to lepiej nie znajdzie się na twoim MySpace". To prowadzi do eksplozji i Stark budzi się w bunkrze z urządzeniem na swojej klatce piersiowej, które sprawia, że jego serce pracuje.

Szybkie sceny przedstawiają, jak Tony pracuje nad swoją pierwszą zbroją i w końcu pokazują go w zbroi Mark I, którą już wcześniej dzisiejszego dnia ujawnił Marvel. Szybki montaż scen z nim w tym pancerzu trwa, prowadząc do szybkiego przeskoku do widoku bohatera w najbardziej znanej, czerwono-złotej, zbroi. Potem materiał filmowy pokazuje go lecącego obok samolotów i widzimy logo filmu.

Bardzo pozytywna reakcja publiczności wskazała na to, że podobało im się to, co zobaczyli.

"Przepraszam, czy mogło by być w tym więcej mnie?" zapytał żartobliwie Downey Jr.

Moro zapytał wtedy Favreau, gdzie znajdują się w produkcji, a reżyser odpowiedział, że właśnie skończyli fotografie, a teraz "składają do kupy te całe CGI" z Industrial Light and Magic i innymi kompaniami od efektów specjalnych.

Moro spytał Paltrow, co takiego jest w Pepper Potts, że zainteresowała ją postać. Paltrow odpowiedziała, że lubi "dynamikę pomiędzy Pepper i Tonym", a Downey Jr. jest jednym z jej ulubionych aktorów.

Moro zapytał Downey'a Jr. o pierwszy raz, kiedy nosił zbroję, a Downey Hr. odpowiedział, że pierwszy raz był ekscytujący, ale była ona lżejsza, więc gdy zobaczył w nim kaskadera, zrozumiał, w co się wmieszał (głownie chodzi o wielkość/brak komfortu/wagę)

More zapytał wtedy Howarda, jak to jest być w tym filmie, co musi być dla niego odskocznią. "Masz na myśli budżet filmu?" zażartował Howard. "Myślę, że przyłączyłem się do tego filmu z dużo większym szacunkiem i niepokojem niż do jakiegokolwiek innego filmu, w którym grałem"

More zapytał Feige'a i Arada, jak to jest pracować z bohaterem, który jest mniej znany niż, powiedzmy, Hulk czy Spider-Man i Feige odpowiedział, że teraz to może być prawda, Iron Man jest klasycznym bohaterem stworzonym w latach '60 tak jak ci wspomnieni, a będzie jeszcze bardziej znany w przyszłym roku.

Arad zgodził się z tym zdaniem.

Favreau nazwał Iron Mana "naprawdę wielkim, niezależnym filmem" przypominając, że to pierwszy film Marvel Studio. Dał kredyt Christopherowi Nolanowi i Batman Begins, filmie w którym obsada była taka jak w jakimś niezależnym filmie i Favreau powiedział, że chciałby iść tą samą drogą. Wybierać takich aktorów, jakich chce zobaczyć, bez względu na rodzaj czy cechy.

Fan zapytał, czy są jakieś nowe informacje na temat ścieżki dźwiękowej, oprócz Black Sabbath. Favreau powiedział, że to wciąż za wcześnie.

Następne pytanie publiczności dotyczyło tego, jak aktorzy "stali się" swoimi bohaterami. Paltrow powiedziała, że lubi "Usiąść i słuchać muzyki czytając scenariusz - bez udawania speca od postaci, po prostu"

Favreu w tym momencie ujawnił następnego członka obsady, legendę Marvel Comics i stałego gościa w filmach Marvela, Stana Lee.

Lee powiedział, ze to szokujące, być tutaj z gwiazdami Hollywood, mówiąc "Facet od komiksów, tutaj, wow!"

Stare pytanie "ile komiksów przeczytałeś" zostało zadane Downey'owi Jr. Aktor powiedział "Próbowałem wchłonąć tak dużo, jak umiałem" i o tym, że wziął Stana Lee na lunch, żeby posegregować wszystko w swoim mózgu.

Lee potem zażartował o ich wspólnym lunchu. "Musiałbyś zobaczyć jakie mi dali miejsce!" gdy Lee powiedział w restauracji, że jest z Downey Jr.

Favreau powiedział o moralnej niejednoznaczności Tony'ego Starka "Lubię gdy Han Solo strzela do Greedo, zanim sam może zostać zastrzelony" i "On nie jest facetem, którego lubisz w gazecie. To właśnie tworzy dla mnie interesującą historię"

"Jeśli mielibyśmy scenarzystę, jak Jon Favreau w Marvelu lata temu, moglibyśmy przejąc DC dużo szybciej" powiedział Stan Lee.

Ostatnie pytanie fana dotyczyło tego, czy w przyszłości będzie jakiś film w stylu crossovera, jak Avengers. Feige zapytał, czy fan chce to zobaczyć - i oczywiście wszyscy fani odpowiedzieli, że chcą - Feige powiedział, że to może się stać.

Panel skończył się pokazaniem raz jeszcze materiałów filmowych.

Poniżej, przedstawiony dzisiaj model pierwszej, filmowej zbroi Iron Mana. Robi wrażenie i zachowuje styl komiksowej wersji.

 

                         

Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2019 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.