Wiadomości: C2E2 2010: X-23

C2E2 2010: X-23

2010-04-21 11:38:50 - Szczepi - źródło: ComicBookResources

Serwis CBR, w związku z odbywającym się Chicago Comics & Entertainment Expo, porozmawiał z Marjorie Liu, scenarzystką m.in. Dark Wolverine, na temat jej nowego projektu – solowej serii X-23.

Na początku swojej historii Laura Kinney jest gotowa do stawienia czoła przeciwnościom. Jest twardą, silną dziewczyną, równie niepokonaną, co Wolverine. I mimo, że nie jest tak samo silna psychicznie jak Logan, ma w sobie dużo woli walki, aby pokonać wszelkie przeszkody.

Pierwsza opowieść skupi się także na uczuciach Laury do Logana. Do tej pory dziewczyna nie miała ojcowskiego wzorca, mężczyźni w jej otoczeniu albo ja zdradzali, albo byli żołnierzami bądź kolegami z drużyny. Tak naprawdę nie miała ona do kogo się zwrócić, nie miał kto się nią zaopiekować. A każdy człowiek w pewnym momencie chce, aby ktoś się nim opiekował, dbał, przytulił.

Laurę w końcu opanują takie uczucia. Nie będzie mogła sobie z nimi poradzić, w pewien sposób ujarzmić ich, nawet ich określić, i zwerbalizować, czym właściwie dla niej są. X-23 będzie starała się je odrzucić, zakopać je w swojej podświadomości, aby jej więcej nie przeszkadzały.

Laura właściwie nie oczekuje niczego po Loganie. On istnieje, ona istnieje, on jest jej mentorem, wojownikiem, od niego została sklonowana. W głębi serca jednak mutantka kocha Wolverine'a jak ojca, chce, aby on tez obdarzył ja tym uczuciem, aby ona wiedziała, że nie jest samotna i że istnieje ktoś, kto myśli o niej i o nią dba. Będzie pielęgnować to uczucie i nawet walczyć i bronić go, jeśli zajdzie taka potrzeba.

Na początku tematem przewodnim serii będzie uwolnienie się od tego, co już jest znane, próba poradzenia sobie samemu w życiu.

Obsada w serii będzie się zmieniać. Wiadomo, że pojawią się byli członkowie X-Men, którzy będą niejako próbować nauczać Laurę. Jednak takie spotkania nie obejdą się bez starć, zarówno na polu fizycznym, jak i emocjonalnym.

Jeśli chodzi o przeciwników X-23, będzie ścierała się na początku z już znanymi czytelnikom. Będą oni ją atakować zarówno bezpośrednio, jak i w bardziej psychologicznym, a nawet demonicznym starciu, co - jak uważa scenarzystka - jest bardziej niepokojące niż tradycyjna walka.

Fabuła serii rozegra się z dala od San Francisco, choć panna Kinney będzie podróżowała. Prawdopodobnie trafi do Nowego Jorku lub uda się w podróż dookoła świata. Celem takiej wyprawy dla X-23 jest oderwanie się od wszelkich zobowiązań, znajomości, swojego środowiska i odkrycie siebie na nowo. Bądź zostanie zupełnie kimś innym.

x02_res.jpg

Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2019 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.