Wiadomości: C2E2 2010: Remender wypuszcza New X-Force

C2E2 2010: Remender wypuszcza New X-Force

2010-04-20 21:11:32 - Szczepi - źródło: ComicBookResources

Rick Remender, człowiek odpowiedzialny za drastyczną przemianę Franka Castle w jego własnej serii Punisher, w czasie trwania Heroic Age weźmie na warsztat nie mniej morderczą ekipę, tym razem pod tytułem New X-Force.

Specjaliści od mokrej roboty pod wodzą Wolverine'a tuż po zakończeniu Second Coming będą musieli zmierzyć się z nowym zagrożeniem. Jeden z członków grupy dowiaduje się o powrocie Apocalypse'a i jego popleczników – klanu Akkaba. A to grozi powtórką z Age of Apocalypse, świata, w którym nieśmiertelny mutant ma niepodzielną władzę. I to w momencie, gdy wszyscy najmniej się tego spodziewają.

Kolejną niespodzianką będzie skład drużyny X-Force. Remender na razie nie ujawnił, kto dołączy do grupy. Wiadomo jedynie, że na stanowisku lidera w dalszym ciągu pozostanie Wolverine. Związane jest to z tym, kto z mutantów działa z Apocalypsem i jego Four Horsemen, który z nich jest w rzeczywistości danym Jeźdźcem i komu w takim razie można całkowicie ufać. Scenarzysta napomknął jedynie, że oddział składać się będzie z czołowych mutantów, wśród których będzie jeden, który miał już do czynienia z En Sabah Nurem.

Charakter serii będzie dalej mroczny. Rick Remender i rysownik Jerome Opeña, którzy zajmą się serią, będą kłaść nacisk na temat odkupienia drużyny oraz na to, jaką rolę ona pełni dla mutantów i dla X-Men. Na kwestię zrozumienia tego, że aby ochronić "rodzinę", trzeba czasem ubrudzić sobie ręce.

Poruszona zostanie też kwestia dualizmu każdej z postaci. Scenarzysta uważa, że ekipa chce uczynić świat jeszcze lepszym, lecz aby to osiągnąć, musi zabijać. I to nie jest tak, że każdy z nich tylko marzy o pozbawieniu kogoś życia. To jest zło konieczne, aby osiągnąć sukces.

Jako, że klan Akkaba rośnie w siłę i istnieje groźba powtórzenia Age of Apocalypse, nowi X-Force będą zmuszeni zabić Apocalypse'a. Nie wiadomo, jak daleko sięgają macki wroga, zatem oddział zabijaków będzie musiał działać bardzo ostrożnie. Uczucie paranoi będzie obecne w pierwszej historii serii.

Po zakończeniu historii z Apocalypsem, Remender ruszy z opowiastką niezwiązaną stricte z x-uniwersum. Scenarzysta chce, aby drużyna brała udział w wydarzeniach związanych z całym Marvelem.

x01_res.jpg

Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2019 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.