Wiadomości: X-Position: Matt Fraction

X-Position: Matt Fraction

2010-02-26 08:58:17 - Hotaru - źródło: ComicBookResources

Scenarzysta Uncanny X-Men, Matt Fracion, odpowiedział na łamach kolumny "X-Position" na pytania fanów. Przy okazji zaprezentował szkice Whilce'a Portacio z #522 pisanej przez siebie serii.

Jedna z nadchodzących historii będzie miała tytuł "The Five Lights" lub "Black Swans". Pojawi się wtedy pewna postać, znana czytelnikom The Order specjalistka od PR.

Scenarzysta chce, by jego wersja X-Men była świeża i oryginalna, dlatego zdecydował się dołączyć do tytułu takie postaci, jak Namor, Magneto czy Cloak i Dagger.

Przeprowadzka na Utopię to nie koniec związków z burmistrz Sinclair. Historia rozgrywająca się od Uncanny X-Men #526, poprzez Nation X, po X-Men: Second Coming, powróci jeszcze na tereny San Francisco.

Powrót Magneto był zaplanowany już dawno. Fraction nie ma zamiaru powtórzyć starego numeru ze zmianą stron tylko po to, by potem dźgnąć x-ludzi w plecy. Jeśli (!) dojdzie do tego, że ponownie stanie naprzeciw X-Men, będzie to wynikało z czegoś innego.

Fraction odpiera zarzuty, że sposób, w jaki Magneto sprowadzana Ziemię Kitty po tym, jak takie tęgie głowy jak Richards i Stark nie dały sobie z tym rady, jest naciągany. Eric po prostu był w kosmosie wtedy, kiedy Kitty przelatywała obok, i wiedział, gdzie szukać. Nie widzi też niekonsekwencji w tym, że Magneto był za słaby, by unieść Utopię, ale nie jest za słaby, by oddziaływać na pocisk oddalony o miliony kilometrów.

Możliwe, że po Second Coming zobaczymy Nate'a Greya.

Scenarzysta opowiedział na razie połowę z tego, co sobie z początku zaplanował, i nie zamierza rezygnować z Uncanny pomimo pracy nad seriami Invincible Iron Man i Thor.

Obsada Uncanny jest bardzo duża i jeśli jakaś postać nie pojawia się zbyt często, zwykle oznacza to, że Fraction nie odnalazł jej głosu. Tak do tej pory było ze Storm i Icemanem. Ale niedługo będzie ich o wiele więcej.

Fraction nie jest zadowolony z tego, jak napisał scenę reakcji profesora Xaviera na powrót Magneto. Miał to być zimny prysznic dla mentora X-Men, a efekt końcowy tego nie oddał. Dlatego w przyszłości scenarzysta zamierza bardziej przykładać się do pisania tej postaci.

Jedno z pytań, na jakie będzie musiał odpowiedzieć sobie Cyclops po Second Coming, to "Co powinien zrobić generał po skończonej wojnie?"

Śmierć, która wydarzy się w maju, jest opisywana jako znacząca, łamiąca serce, tragiczna i heroiczna. Scena pogrzebu właśnie została napisana.

uncanny_x-men522_0_res.jpg uncanny_x-men522_1_res.jpg uncanny_x-men522_2_res.jpg uncanny_x-men522_3_res.jpg uncanny_x-men522_4_res.jpg uncanny_x-men522_5_res.jpg

Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2019 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.