Wiadomości: Avalon - All-New, All-Marvel

Avalon - All-New, All-Marvel

2007-07-07 17:00:00 - Lex

Po miesiącach ciężkiej pracy mamy dla Was dobrą wiadomość - jesteśmy gotowi wykonać kolejny krok w rozwoju naszego serwisu.

Polityka wydawnicza Marvela spowodowała, że już od dłuższego czasu wychodziliśmy poza świat mutantów. W związku z narastająca integracją komiksowego uniwersum, w zeszłym roku wróciliśmy do idei poszerzenia tematyki naszego serwisu na całość Marvela. Ten pomysł krążył w redakcji już od paru lat, ale dopiero niedawno uznaliśmy, że jesteśmy gotowi do jego realizacji. Wprowadzenie go w życie nie było łatwe (bardzo delikatnie mówiąc). W redakcji ścierały się różne wizje poszerzonego serwisu, a dyskusja była gorąca i trudna. Na szczęście po długich debatach udało nam się ustalić jego kształt, który powinien przypaść wam do gustu. Jeszcze większym problemem była konieczność technicznej przebudowy strony, która musiała być napisana całkowicie od nowa, żeby zaspokoić nasze potrzeby. Z pomocą przyszedł nam majne, który wykonał ogromną pracę przygotowując od zera bazę danych oraz silnik strony.

Zdajemy sobie sprawę, że fan X-Men nie musi interesować się przygodami np. Hulka, więc poza stroną główną, na której dostępne będą materiały dotyczące całego Marvela, przygotowaliśmy osiem podstron - działów tematycznych. Dzięki temu x-fan będzie dalej mógł korzystać z adresu www.x-men.pl i nie będzie "narażony" na informacje z nie interesujących go części świata Marvela. Każdy z działów będzie miał swój własny adres, a nawigacja pomiędzy nimi będzie prosta (logo w kółkach na górze strony), więc fani poszczególnych grup i postaci powinni być zadowoleni. Przez najbliższy tydzień będziemy codziennie prezentować jeden dział, a na samym końcu odsłonimy stronę główną. Zaczynamy od nowego oblicza X-Avalon (od dziś pod opieką White Kinga) oraz Gamma Zone, którym pokieruje pierwsza ofiara Hulka w WWH, czyli Black Bolt.

Nasz plany są bardzo ambitne. Przede wszystkim chcemy doprowadzić nowe działy do stanu, w jakim obecnie jest X-Avalon. Ile czasu nam to zajmie? W przypadku X-Men trwało to mniej więcej pięć lat. Teraz mamy większą redakcję, ale jednocześnie siedmiokrotnie większy materiał do nadrobienia. Tempo pracy zależeć będzie również od Was - im więcej chętnych do współpracy, tym szybciej uzupełnimy braki. A im szybciej to się stanie, tym szybciej będziemy mogli wziąć się za DC (my, albo nasze wnuki).

Jednocześnie mogę zapewnić, że rozwój naszego serwisu nie będzie manifestował się wyłącznie zwiększeniem liczby streszczanych komiksów. Dzięki nowemu silnikowi mamy możliwość zrealizowania pomysłów, które do tej pory były niemożliwe, albo zajmowały zbyt dużo czasu. Szczegółów nie zdradzam, ale przez najbliższe miesiące czeka Was sporo niespodzianek.

Mam nadzieję, że rozbudowa serwisu przypadnie Wam do gustu i docenicie nasz wysiłek. Oczywiście zachęcamy do przedstawiania swoich opinii i propozycji na forum.

Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2021 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.