Wiadomości: Nadchodzi Dark Reign: The List

Nadchodzi Dark Reign: The List

2009-06-21 15:35:46 - Hotaru - źródło: różne

Marvel nie chce pozwolić, by Dark Reign straciło impet. Dlatego we wrześniu wystartuje kolejna inicjatywa, która zaaferuje fanów. Mowa o Dark Reign: The List. Tytułową listę sporządził Norman Osborn po zakończeniu historii Dark Avengers/Uncanny X-Men: Utopia, i wymienił na niej większość spraw zagrażających jego światowemu porządkowki... spraw i osób, niektórych dobrze znanych czytelnikom Marvela.

The List będzie serią 48-stronicowych one-shotów. Pierwszym będzie skupiający się na Clincie Bartonie Dark Reign: The List - The Avengers Briana Bendisa i Marko Djurdjevica. Także we wrześniu będziemy mogli przeczytać Dark Reign: The List - Daredevil Andy'ego Diggle'a i Billy'ego Tana, gdzie Osborn naśle Bullseye'a na Daredevila. Potem zobaczymy Dark Reign: The List - X-Men Matta Fractiona i Alana Davisa, o którym na razie wiadomo tylko tyle, że jest mocno powiazany z Utopią. A to dopiero początek, bo wydane zostaną jeszcze Dark Reign: The List - Secret Warriors Jonathana Hickmana i Eda McGuinnessa, gdzie Nick Fury postanowi się sprzymierzyć z Osbornem na czas pewnej misji, Dark Reign: The List - Wolverine Jasona Aarona i Esada Rebica, Dark Reign: The List - Hulk Grega Paka i Bena Olivera, Dark Reign: The List - Punisher Ricka Remendera i Johna Romity Jra, gdzie krucjata Franka przeciwko Osbornowi napotka pewne przeszkody (październik), oraz Dark Reign: The List - Amazing Spider-Man Dana Slotta i Adama Kuberta (listopad).

The List - Daredevil będzie bezpośrednio powiązany z wydarzeniami z Daredevil #500. Będzie to pierwszy numer napisany przez Andy'ego Diggle, dający pewne wyobrażenie co do tego, w którym kierunku seria podąży po odejściu Eda Brubakera.

The List - Wolverine, wbrew tutyłowi, nie skupi się na postaci Logana. Celem Osborna nie będzie tym razem osoba, ale zasoby programu Weapon Plus. Chce dostać The World, placówkę, która m.in. stworzyła Fantomexa. Wśród bohaterów znajdą się Wolverine, Marvel Boy, Fantomex, setki agentów H.A.M.M.E.R. oraz debiutujący Weapon XVI.

The List - Hulk skupi się na Hulku i Skaarze, fani Rulka będą musieli obejść się smakiem. Norman wydeleguje pewną osobę, która już wcześniej miała do czynienia z Hulkiem, a która teraz ma wielkie szanse zdjąć Zielonego. Numer umiejscowiony jest pomiędzy Incredible Hulk #601 a #602. Greg Pak obiecuje, że na końcu pozostanie jasny zwycięzca.

The List - Secret Warriors, pomimo tytułu, bardziej dotyczy samego Nicka Fury'ego. I nie do końca chodzi o jego starcie z Osbornem, który postrzega go za przeżytek, ale z czymś jeszcze innym.

The List - Punisher to dalszy ciąg konfliktu Castle-Osborn. I chociaż Punisher będzie miał w swoim arsenale rękawice Titanium Mana, bomby Goblin bombs, Pym Particles i hełm Ant-Mana czy strzały Hawkeye'a, to wynik starcia wcale nie jest przesądzony.

Nie należy zakładać, że Osborn zamierza pozbyć się wszystkich wymienionych powyżej bohaterów. Ma raczej zamiar wykorzystać ich do swoich celów - nieważne, czy przysłużą się mu umierając, czy w inny, mniej finalny sposób. Wszystkie te historie, chociaż mają się bronić same, bez konieczności czytalnia każdej, zmierzają do dziewiątej pozycji na liście Normana. Pozycji, która ma stanowić pomost pomiędzy Dark Reign a czymś, co nadejdzie potem. Wiadomo, że będzie w to zaangażowana loża zebrana przez Osborna, ale wszystko inne na razie pozostanie tajemnicą.

list1_res.jpg list2_res.jpg list3_res.jpg

Na podstawie:
Dark Reign: The List by Bendis and Friends
Norman Osborn goes pro-active...
The Climax of Dark Reign

Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2021 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.