Wiadomości: Cup o' Joe #2

Cup o' Joe #2

2009-06-21 12:27:03 - Cyclop83 - źródło: ComicBookResources

Joe Quesada postanowił tym razem podzielić się z fanami komiksów Marvela większą liczbą nowych informacji niż ilustracji.


Marvel w dalszym ciągu pracuje nad historią The Electric Ant, czyli adaptacją twórczości Philipa K. Dicka, w ramach projektu Marvel Illustrated. Za jej stworzenie w dalszym ciągu odpowiedzialny jest duet David Mack/Pascal Alice. Jeśli chodzi o datę publikacji, to informacje powinny pojawić się w miarę szybko.

1245452688%281%29.jpg 1245452768%281%29.jpg

Quesada zapowiedział, iż Astonishing X-Men vol. 3 #31 trafi do sprzedaży w październiku. Zatrudnienie Phila Jimeneza jako artysty w tej serii ma choć trochę przyspieszyć wydawanie kolejnych numerów tego komiksu tak, by ukazywał się co dwa miesiące lub optymalnie co miesiąc.

Gdy Mark Millar zakończy pracę nad historią Old Man Logan oraz serią Fantastic Four, powróci do pracy nad własnymi projektami komiksowymi oraz do pracy nad filmem "Kick-Ass". Quesada ma nadzieję, iż dzięki spotkaniom, jakie odbył z tym scenarzystą, podczas których przedstawił mu kilka projektów, Millar stworzy w przyszłości kolejne historie w Marvel Universe.

Quesada stwierdził, iż nie zdziwiłby się, gdyby powstała nie tylko trzecia, ale również czwarta mini-seria, której bohaterką byłaby X-23. Jeśli chodzi o możliwość powstania NYX vol. 3, to musi sprzyjać temu wymaganie rynku i odpowiedni czas.

W październikowym numerze serii X-Men: Legacy zobaczymy wielu młodych mutantów. Zapewne pojawią się między innymi Hellion, Surge, Elixir, Anole, Pixie, Mercury, Rockslide oraz Dust u boku głównej bohaterki tej serii, którą zostanie Rogue. Jak wiemy, ma już pełną kontrolę nad swoimi zdolnościami. Jej nowa rola będzie związana bardzo blisko z młodymi mutantami.

Quesada jest bardzo zadowolony z pewnego projektu w ramach Marvel Knights, którym zajmuje się dla Marvela Paul Jenkins.

Na chwilę obecną nie ma planów dla serii Omega Flight, ani historii, której bohaterem byłby Adam: The Blue Marvel. Quesada zastrzegł jednak, iż jeśli pojawi się odpowiednia historia, to postać ta pojawi się ponownie.

Mini-seria CAGE! w dalszym ciągu jest w planach. Genndy Tartakovsky mocno nad nią pracuje. Już niebawem powinny pojawić się nowe informacje o tym projekcie.

1245453001%281%29.jpg

Joe Quesada obecnie pracuje nad 6-stronnicową historią, która pojawi się w komiksie Amazing Spider-Man #600 oraz ma przed sobą pracę nad zilustrowaniem gotowej już 4 częściowej mini-serii.

We wrześniu ukazuje się pierwszy numer mini-serii Spider-Man: The Clone Saga. Za jej tworzenie odpowiedzialny jest duet scenarzystów, Tom DeFalco/Howard Mackie, który był odpowiedzialny za przebieg oryginalnej Clone Saga. Marvel daje tym twórcom możliwość zaprezentowania pierwotnej wizji końca tej historii. Quesada dodaje, że był zaskoczony, iż scenarzyści do tej pory posiadają dokładne notatki, jak ta historia miała wyglądać oraz gdzie dokonali zmian. Quesada poprosił ich, by umożliwili publikację części tych interesujących materiałów jako dodatków do mini-serii Spider-Man: The Clone Saga.

1245453272%281%29.jpg

Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2021 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.