Wiadomości: Spider-Man na konwentach

Spider-Man na konwentach

2009-06-20 11:36:16 - Jaro - źródło: Comic Book Resources, Newsarama

W trakcie odbywających się równolegle konwentów WizardWorld Philly i Heroes Con, scenarzyści The Amazing Spider-Man zdradzili sporo ciekawych szczegółów na temat tego, czego można się spodziewać w tym tytule w ciągu najbliższych sześciu miesięcy.

* W sierpniu rozpocznie się pięcioczęściowa historia "Red-Headed Stranger", pisana przez Marka Waida i Freda Van Lente. Jak łatwo się domyślić, będzie opowiadała o powrocie Mary Jane Watson do Nowego Jorku. Jak mówi Waid, MJ wraca do miasta z powodu nie związanego z Peterem - istnieje jednak możliwość, że kobieta sobie tylko to wmawia. Co ważne, TASM #601 odpowie na pytanie, czy rudowłosa pamięta pakt z Mephisto i rzeczywistość sprzed "One More Day"; TASM #605 natomiast ma być numerem poświęconym wyłącznie MJ i pokazać trochę zmian, jakie wprowadziła interwencja Mephisto. Dowiemy się z niego także, co Mary Jane robiła pomiędzy historią z Paper Doll a TASM #601.

tasm_604_cov_1.jpg tasm_605_cov_1.jpg
Okładki TASM #604 i #605

* "Red-Headed Stranger" przyniesie również powrót Chameleona. Przestępca ten będzie psuł krew nie tylko Spider-Manowi, ale i burmistrzowi Jamesonowi i jego administracji. W historii pojawią się również Flash Thompson, Glory Grant, Michelle Gonzales, Harry Osborn, Anti-Spider Squad oraz White Rabbit.

* Jeśli chodzi o słowa, jakie Mary Jane wyszeptała do Mephisto pod koniec "One More Day" - jest już napisana historia na ten temat, pracuje nad nią też jeden z pierwszoligowych rysowników, ale żaden ze scenarzystów nie mógł zdradzić na jej temat ani słowa.

* W numerach #606-607 powróci Black Cat, a za jej ponowne wprowadzenie do świata Spider-Mana będzie odpowiedzialny Joe Kelly. Jak mówi scenarzysta, po wydarzeniach z TASM #600 wokół Petera Parkera będzie naprawdę wiele kobiet, a dodanie do nich Felicii Hardy wprowadza bardzo interesującą sytuację, zwłaszcza jeśli weźmiemy pod uwagę, że mieście jest również MJ. Spidey i Black Cat spotkają się przy okazji walki z pewnym starym wrogiem Fantastic Four, a sama historia ma być stosunkowo lekka, jako pewna odskocznia po "cięższych" historiach "American Son" i "Red-Headed Stranger".

tasm_606_cov_1.jpg
Okładka TASM #606

* Numery #608-609 będą należeć do historii "Who Is Ben Reilly?", którą napisze Marc Guggenheim. Postacie, które odegrają tam ważne role, pojawią się już w TASM Annual #36, a w ich kontekście ma być łatwiej odpowiedzieć na pytanie, o co chodzi z tym Benem Reillym w tytule (na temat annuala scenarzysta wypowiadał się przeszło tydzień temu). W TASM #608-609 pojawi się również nowy złoczyńca, który żywi urazę nie do Spider-Mana, lecz Petera Parkera. Jego nienawiść do Parkera ma korzenie jeszcze w latach Clone Sagi, w historii "The Lost Years". Samo "Who Is Ben Reilly?" ma rozgrywać się zarówno w teraźniejszości, jak i we flashbackach z przeszłości, właśnie z czasów Clone Sagi.

tasm_annual_36_030_1.jpg tasm_annual_36_031_1.jpg tasm_annual_36_033_1.jpg
Strony z TASM Annual #36

* Od numeru #611 rozpocznie się "The Gauntlet" - cykl historii, podczas których Spidey będzie musiał stawić czoła swoim klasycznym przeciwnikom, takim jak Electro, Rhino czy Sandman. Zalążki tego wydarzenia można znaleźć w rozpoczętej właśnie mini-serii Dark Reign: Mr. Negative; istotna będzie też historia Joe Kelly'ego z TASM #600, opowiadająca o Madame Web. Wszystko to ma też prowadzić do "Sinister 666", większego wydarzenia, które rozpocznie się w 2010 r.

gauntlet_1.jpg
"Spider-Man: The Gauntlet". Zwróćcie uwagę na nagrobek - ktoś stoi za grobem tatusia?

Źródła:
WWPhilly: The Amazing Spider-Man Panel
WWPhilly: Webheads Talk Spider-Man!

Heroes Con '09: Spider-Man Readies to Run 'The Gauntlet'

Heroes Con '09: Waid & Guggenheim Run 'The Gauntlet'

Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2021 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.