Wiadomości: Christos Gage o Initiative

Christos Gage o Initiative

2009-06-13 23:17:29 - Hotaru - źródło: Newsarama

W Avengers: The Initiative #24 zakończył się pewien etap. Camp Hammond zostało zamknięte, na scenę wkroczył Norman Osborn, a superbohaterowie musieli dokonać wyboru... chociaż nie wszyscy wybór mieli. Jak Inicjatywa będzie wyglądać pod rządami Taskmastera, z Green Goblinem zerkającym mu przez ramię?

Gage uważa, że Inicjatywa nie do końca zdała egzamin, i to nie tylko z winy infiltracji Skrullów. Konieczna była reorganizacja, co też Norman Osborn zarządził. Inną sprawą jest, że gdyby zmianami nie kierował Osborn, to zapewne były by to zmiany na lepsze, a tak wszystko jest możliwe.

Zabicie jednego ze Scarlet Spiders było celowe. Do tej pory chłopcy zawsze byli razem, tworzyli kolektyw. Teraz, ten który pozostał, musi nauczyć się tego, co większości z nas przychodzi naturalnie - jak być indywidualnością.

Typhoid Mary musiała odejść. Chociaż z pozoru pasowałaby do nowej przejętej przez złoczyńców Inicjatywy, to w praktyce zawsze była samotnym wilkiem. Poza tym, nadszedł czas, by udostępnić ją scenarzystom, którzy piszą o Daredevilu.

Osborn poprosił Taskmastera o kierowanie programem, bo ma pewne plany, co do bandy złoczyńców zebranych pod dowódctwem Hooda. Chce, by Taskmaster ich wyszkolił, bo dzięki temu będzie miał do dyspozycji kolejną małą armię. Sam Hood również zostanie zaangażowany w program, ale to Taskmaster będzie kierował Inicjatywą na co dzień.

W numerze 25 zobaczymy, jakie decyzje podejmie Osborn w związku z Gauntletem. Poznamy też personę, która ma powiązania do innych ważnych postaci z komiksu - jej dołączenie do składu powinno być wielce intrygujące. Otworzony też zostanie nowy obóz treningowy.

Do numeru 26 ukształtuje się ruch oporu wobec Inicjatywy Osborna. Na pewno ważną jego częścią jest Tigra, która ma pewne niedokończone sprawy z Hoodem i bandą jego kryminalistów.

Czeka nas próba odbicia więzienia 42, które na łamach Guardians of the Galaxy zajął Blastaar. powróci też Butterball.

Initiative25_0_res.jpg Initiative25_1_res.jpg Initiative25_2_res.jpg Initiative25_3_res.jpg

Initiative25_4_res.jpg Initiative25_5_res.jpg Initiative26_0_res.jpg

Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2019 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.