Wiadomości: Fox ma problem?

Fox ma problem?

2009-04-25 08:01:14 - Buck10 - źródło: Splash Page

Kto by pomyślał, że można mieć problemy przez posiadanie praw do ekranizacji popularnych serii. Zwłaszcza dzisiaj, gdy kolejne filmy na bazie komiksów zarabiają krocie dla swoich szefów. Niestety Fox nie jest w tak komfortowej sytuacji i musi zareagować na przedziwną sytuację.

Chodzi o to, że Fox Studio ma w chwili obecnej prawa do Daredevila, Elektry, Fantastycznej Czwórki i X-Men. Nie wliczając X-Men, pozostałe tytuły nie doczekały się zbyt dobrych filmów. W międzyczasie Marvel zaczął przejmować od wszelakich wytwórni prawa do ekranizacji swoich komiksów. Sukcesy Iron Mana i Hulka zaniepokoiły szefów Foxa. Zaistniała realna groźba, że Dom Pomysłów wkrótce przechwyci od Fox Daredevila i całą resztę. Dlatego studio od pewnego czasu przebąkuje coś o rebootach. Póki co nie wiadomo nic więcej i trudno wyrokować jaki będzie ich poziom.
Należy pamiętać, ze Fox może uczynić wszystko, aby nie utracić lukratywnych praw. Swego czasu studio stworzyło w iście ekspresowym tempie kiczowatą Fantastyczną Czwórkę (1994 rok). Film przepadł z kretesem, ale bossowie z Fox zachowali swe prawa.
Oczywiście dzisiaj trudno wyobrazić sobie podobny scenariusz. Byłby to samobójczy krok przekreślający współpracę Fox z Marvelem.

Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2021 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.