Wiadomości: SDCC '08 - Ultimate Marvel

SDCC '08 - Ultimate Marvel

2008-07-27 12:34:37 - Ozz - źródło: Newsarama

Na panelu poświęconym Ultimate Marvelowi Joe Quesada, Jeph Loeb, Aron Coleite, Joe Pokaski, Dan Buckley i Jim McCann mówili o nadchodzących wydarzeniach w komiksach z tego imprintu.

Z pewnością najciekawszą informacją jest powrót do Ultimate Marvela Marka Millara, jednego z twórców tego uniwersum. Nie wiadomo jednak jeszcze, czym dokładnie zajmie się scenarzysta.

Wielkie wydarzenie, które ma zmienić świat Ultimate Marvela - Ultimatum - rozpocznie się w listopadzie. Potwierdzono, że główna historia rozegra się na łamach pięcio-numerowej mini-serii, a nie w Ultimate Fantastic Four i Ultimate X-Men. Oba tytuły powrócą po kilkumiesięcznej przerwie, choć jeden tylko na krótko: Joe Pokaski napisze parę ostatnch numerów Ultimate Fantastic Four. Aron Coleite natomiast będzie pisał Ultimate X-Men do numeru setnego, ale nie wiadomo jeszcze, czy seria się na tym skończy, czy będzie wydawana dalej (może właśnie tym tytułem zajmie się Mark Millar?).

Do twórców Ultimate Marvela dołączy Frank Cho, który będzie ilustrował scenariusze Jepha Loeba do następnej serii z udziałem Ultimates, która ukaże się już po Ultimatum. Wcześniej miał się tym zająć Ed McGuiness, ale plany uległy zmianie. Okładki komiksów o przygodach Ultimates narysuje Marko Djurdjevic.

Na panelu pojawił się również Damon Lindelof, który wręczył Joe Quesadzie skończony scenariusz do szóstego, ostatniego numeru bardzo opóźnionej mini-serii Ultimate Wolverine vs. Hulk. Leinil Francis Yu powróci do pracy nad nią po narysowaniu Secret Invasion.

Kilka informacji, które pojawiły się podczas pytań fanów:

- Twórcy zastanawiają się nad postacią Ultimate Ghost Ridera, ale póki co nie ma żadnych konkretów.

- Ultimate Origins ma wytłumaczyć część rozbieżności pomiędzy Ultimate Marvel Team-Up, a resztą tytułów.

- Ultimate Deadpool ma powrócić w Ultimate X-Men Arona Coleite (chyba że to już się stało i Wadey Wilson jest przywódcą Alpha Flight).

- Brian Michael Bendis ma wielkie plany związane z postacią Ultimate Carol Danvers, ale niekoniecznie muszą one uwzględniać jej przemianę w Ultimate Ms. Marvel.

- Zapytany o She-Hulk, Loeb powiedział, że coś, co stanie się niedługo, powinno ucieszyć fanów.

- Oraz z innej beczki: jeżeli Marvel Apes będą cieszyć się popularnością, to ukaże się Marvel Apes vs. Marvel Zombies.

ultsm124-2s.jpg ultsm124-7s.jpg ultxm97-2s.jpg

ultorig3vs.jpg ultorig5vs.jpg ultorig3-8s.jpg ultorig3-9s.jpg

ultimatum1s.jpg ultimatum2s.jpg ultimatum3s.jpg

Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2019 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.