Wiadomości: Światowy Box Office: Żelazna postawa Iron Mana

Światowy Box Office: Żelazna postawa Iron Mana

2008-05-27 22:20:35 - Woland - źródło: Superhero Hype!

Przygody Tony'ego Starka są obecnie najbardziej dochodową produkcją poza granicami USA. Na całym świecie ekranizacja komiksu zgromadziła do tej pory 485,8 milona dolarów.

Niedawno pisaliśmy o osiągnięciach kasowych "Iron Mana" w Stanach Zjednoczonych. Dla dopełnienia tamtego newsa, dodajmy, że w przedłużający weekend poniedziałek - święto pamięci narodowej Memorial Day - "Iron Man" zgarnął dodatkowe 5,5 milona, co w konsekwencji oznacza, że na jego koncie znajduje się już 257,8 miliona zielonych banknotów. Producenci mają zatem ogromne powody do radości.

Poza USA sytuacja mieni się w podobnych barwach. W ostatni weekend poza granicami Stanów film Jona Favreau zgromadził dodatkowe 12,5 miliona dolarów (4. miejsce). Łączne przychody ze sprzedaży biletów na rynku światowym sięgnęły już niebagatelnej kwoty 228 milionów dolarów. Jest to najlepszy rezultat w tym roku. Po piętach bohaterowi w czerwonej zbroi depcze już jednak archeolog Henry Jones Junior i wygląda na to, że na podwórku międzynarodowym "Iron Man" będzie zmuszony uznać wyższość kontynuacji kultowej serii ("Indiana Jones i Królestwo Kryształowej Czaszki").

Lada moment "Iron Man" trafi także do pierwszej piątki najpopularniejszych ekranizacji komiksów poza Ameryką. Jeszcze w tym tygodniu powinien wyprzedzić "Maskę" z 1994 roku (231,6 miliona dolarów).

Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2018 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.