Wiadomości: Box Office: Iron Man przeskakuje Batmana

Box Office: Iron Man przeskakuje Batmana

2008-05-26 15:19:30 - Woland - źródło: Box Office Mojo

Filmowa opowieść o Iron Manie ciągle bije rekordy popularności. Najnowsza produkcja ze stajni Marvela przeskoczyła właśnie skrzydlatego konkurenta z DC Comics.

Za nami kolejny weekend w amerykańskich kinach, który potwierdza, że "Iron Man" może stać się największym hitem obecnego sezonu letniego oraz pokusić się o czołówkę najbardziej dochodowych filmów roku za oceanem. W czwarty weekend wyświetlania obraz Jona Favreau zgromadził na swoje konto 20,1 miliona dolarów, (3. pozycja) notując przy tym raptem o tylko kilka procent większy spadek popularności, niż przed tygodniem (-36,7%).

Jedynie dziesięć filmów z ostatniej dekady może pochwalić się większymi wpływami, niż "Iron Man" podczas czwartego weekendu. Tym samym po 24 dniach obecności na dużych ekranach na jego koncie znajduje się już 252,3 miliona dolarów. Fantastyczny wynik - nawet najbardziej optymistyczne prognozy nie celowały tak wysoko.

"Iron Man" ma też szansę na przekroczenie trzystamilionowego pułapu. Jakby tego było mało, może stać się w Ameryce większym przebojem, niż najnowszy "Indiana Jones", który w premierowy weekend zgarnął 101 milionów dolarów. Poza granicami USA "Iron Man" uzbierał już 207,7 miliona dolarów.

W rankingu najbardziej kasowych adaptacji komiksowych "Iron Man" ma już tylko przed sobą trzy części "Spider-Mana". W ubiegły weekend wyprzedził "Facetów w Czerni" i pierwszego "Batmana" w reżyserii Tima Burtona (nie uwzględnając inflacji). Człowiek-Nietoperz będzie miał okazję do szybkiego rewanżu, bo już w lipcu do kin wchodzi "The Dark Knight". Film pod wodzą Christophera Nolana ma duże szanse na osiągnięcie podobnego sukcesu kasowego.

Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2018 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.