Wiadomości: "Iron Man": Pierwsze wiadomości z Box Office

"Iron Man": Pierwsze wiadomości z Box Office

2008-05-05 08:34:06 - Fylyp3g - źródło: Superhero Hype!

"Iron Man" będzie najprawdopodobniej pierwszym filmem w tym roku, który przekroczy magiczną barierę 100 milionów dolarów zysków na starcie. Jak się wstępnie oblicza, do piątku zarobił około 60 milionów.

Największe zyski przypadają zazwyczaj w ścisły weekend. Do tej pory najpotężniejszym sukcesem może poszczycić się "Spider-Man 3", który zgarnął 151 milionów. "Iron Man" zarobił w czasie przedpremierowym w USA 5 milionów i sześć razy tyle podczas piątkowej premiery, która rozpoczęła się jednocześnie w 4105 kinach.

 

Na świecie wynik był niewiele mniejszy, bo sprzedano bilety za około 25 milionów dolarów. Wyniki dla poszczególnych krajów: 2.4 miliony w Korei, 1.7 we Włoszech, 1.1 miliona w Australii. Największym lokalnym wynikiem może poszczycić się Meksyk z 4 milionami w ciągu dwóch dni. W zestawieniu nie wzięto pod uwagę m.in. Niemiec, Francji i Hiszpanii, gdyż lokalni dystrybutorzy jeszcze nie dostarczyli wyników. Światowa premiera miała miejsce w 35 krajach, odbyła się dwa dni wcześniej niż w USA, czyli 30 kwietnia.

Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2021 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.