Wiadomości: Writers Wrestling: ćwierćfinały

Writers Wrestling: ćwierćfinały

2008-03-16 20:26:07 - Gil & Lex

W naszym plebiscycie pozostali już sami najlepsi - elitarna ósemka, która powalczy w tym tygodniu o cztery miejsca w półfinałach.

Brian Bendis pokonał Briana Reeda 65:5
Warren Ellis wygrał z Frankiem Tierim 55:14
Peter David wyeliminował Briana K. Vaughana 50:19
Mark Millar awansował dalej dzięki zwycięstwu nad Mikem Carey'em 47:20

Pełną drabinkę naszego plebiscytu możecie obejrzeć tutaj, a dziś przedstawiamy cztery pojedynki ćwierćfinałowe:

josswhedon.jpg vs. reginaldhudlin.jpg
      Joss Whedon   Brian Michael Bendis

Joss Whedon - uznany scenarzysta telewizyjny i filmowy, któremu sławę w branży komiksowej przyniosła przede wszystkim wysoko ceniona seria Astonishing X-Men vol. 3, a obecnie pracujący również przy Runaways vol. 2. Tak samo często jak chwalony jest za wysoki poziom scenariusza, jest niestety również krytykowany za opóźnienia kolejnych numerów serii.
Brian Michael Bendis - jeden z najbardziej utytułowanych scenarzystów Marvela, słynący ze zdecydowanych i kontrowersyjnych niekiedy posunięć. Na swoim koncie ma wielkie wydarzenia, takie jak Avengers: Dissassembled, House of M, czy raczkująca dopiero Secret Invasion. Uznanie zyskały jego epickie runy w Daredevilu vol. 2 i Ultimate Spider-Man, a obecnie zwraca się uwagę przede wszystkim na jego New i Mighty Avengers. Ponadto, jest twórcą nieco offowych, ale również cenionych serii Alias i Powers.

W pierwszych dwóch rundach przeciwko Bendisowi oddano zaledwie sześć głosów, ale jego przeciwnicy nie byli specjalnie znani. Z pewnością trudniejszą drogę do ćwierćfinału miał Whedon. Który z nich trafi do półfinału?
Zagłosuj!


jms.jpg vs. warrenellis.jpg
JM Straczynski     Warren Ellis   

Joseph Michael Straczynski - znany scenarzysta telewizyjny, który sławę w branży komiksowej zyskał długim i dość kontrowersyjnym runem w The Amazing Spider-Man, obecnie pracujący przy Thor vol. 3. Jest również twórcą wielu uznanych miniserii oraz reaktywacji Squadronu Supreme, a za jego największy atut uznaje się umiejętność budowania klimatu i prowadzenia postaci.
Warren Ellis - jeden z najbardziej wszechstronnych i płodnych scenarzystów w branży, słynący z odważnych posunięć i śmiałych modyfikacji postaci. Jego opowieści często mają mroczny i nieco psychodeliczny klimat, chociaż nie są przeznaczane wyłącznie dla dorosłych czytelników. Swoją pracę dla Marvela zaczął od długiego runu w Excalibur, obecnie zaś zbiera laury za odświeżenie koncepcji Thunderbolts i New Universe (jako newuniversal). Jest także twórcą największego wydarzenia w świecie Ultimate - trylogii z Gah-Lak-Tusem - oraz sporej części uniwersum 2099.

Ciekawe starcie znanych i płodnych scenarzystów. Kto wykona kolejny krok na drodze do finału WW?
Zagłosuj!


edbrubaker.jpg vs. peterdavid.jpg
Ed Brubaker       Peter David

Ed Brubaker - największą sławę zyskał jako człowiek, który uśmiercił Steve'a Rogersa, zaś jego run w Captain America vol. 5 często opisywany jest jako najlepszy w dziejach tej postaci. Wysoko ceniona jest także jego praca przy seriach Immortal Iron Fist i Daredevil vol. 2 oraz autorskiej serii Criminal, chociaż historie napisane w Uncanny X-Men budzą już mieszane uczucia.
Peter David - scenarzysta z ogromnym dorobkiem (m.in. Incredible Hulk, Captain Marvel, Spider-Man, X-Factor) i wieloma osiągnięciami, obecnie pracujący przy X-Factor vol. 3 oraz She-Hulk vol. 2. Chwalony przede wszystkim za dojrzałość tematyki, unikalny klimat, sposób prowadzenia postaci oraz niezwykle celnie wykorzystywane poczucie humoru.

Brubaker miażdży kolejne przeszkody na swojej drodze - czy poradzi sobie z Davidem? Paul Jenkins i Brian K. Vaughan nie dali rady...
Zagłosuj!


fabiannicieza.jpg vs. markmillar.jpg
Fabian Nicieza      Mark Millar   

Fabian Nicieza - scenarzysta z dużym dorobkiem, pracujący między innymi przy X-Men, X-Force, New Warriors i Thunderbolts, a obecnie kończący swoją przygodę z serią Cable & Deadpool. Ceniony za konsekwencję w prowadzeniu wątków i poczucie humoru, choć niekiedy krytykowany za drobne błędy.
Mark Millar - z jego sporego komiksowego dorobku najbardziej znane są dwie serie Ultimates oraz epickie wydarzenie, jakim była Civil War, obecnie zaś czytelnicy wiążą spore nadzieje z nowym runem w Fantastic Four i projektem Kick-Ass. Na jego korzyść zaliczane jest najczęściej płynne prowadzenie postaci i tworzenie złożonych historii, w których nie boi się dotykać kontrowersyjnych tematów.

Przed rozpoczęciem WW, Millar był zaliczany do grona pierwszoplanowych faworytów, ale na razie jego wyniki nie powalają (do tej pory otrzymał najwięcej głosów "przeciwko" ze wszystkich ćwierćfinalistów). Czy Nicieza da radę wyeliminować Szkota?
Zagłosuj!

Na oddanie głosu macie 7 dni.

Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2019 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.