Wiadomości: Peter David o The Long Road Home

Peter David o The Long Road Home

2008-02-06 13:34:23 - Hotaru - źródło: Marvel

Peter David nie jest nowicjuszem w kregu komiksowych scenarzystów. Dlatego kiedy asystentka Stephena Kinga, Robin Furth, potrzebowała współpracownika, który pomógłby jej przełożyć fabułę na komiksowy skrypt, nikogo nie zdziwiło zaangażowanie skryby X-Factor. Peter David opowiedział trochę o następcy The Gunslinger Born - pięcioodcinkowej mini Dark Tower: The Long Road Home.

Roland zapadł w śpiączkę. Alain i Cuthbert nie oszczędzają koni, by jak najszybciej dostarczyć przyjaciela spowrotem do Gilead. Nie jest to przyjemna wycieczka krajoznawcza, bo ich tropem podążają Łowcy Wielkiej Trumny.

Umysł Rolanda został wchłonięty przez kryształ Maerlyna już w pierwszym odcinku. Teraz jego droga jest zupełnie inna od tej, jaką muszą przebyć jego towarzysze z Ka-Tet. Podróż wenątrz kryształu na pewno pozostawi swoje piętno i wpłynie na to, jakim człowiekiem Roland się stanie.

Wprawdzie lider Łowców Wielkiej Trumny, Eldred Jonas, zginął w pierwszej miniserii, ale chłopcy nie mogą czuć się bezpieczni. Clay Reynolds ma zamiar ich dopaść i nie chodzi tu nawet o zwykłą staroświecką zemstę. Farson i Szkarłatny Król chce ich śmierci, a tych dwóch lepiej nie rozczarowywać.

Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2019 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.