Wiadomości: Way o Ghost Riderze

Way o Ghost Riderze

2007-11-16 16:02:25 - Hotaru - źródło: ComicBookResources

Scenarzysta Daniel Way pisał o przygodach Demona Zemsty od czasu, kiedy tytuł ten został reaktywowany ponad rok temu. Z numerem dziewiętnastym kończy się jego przygoda z Johnnym Blazem, a kończąc ostatnią historię, Revelations, zakończy też motyw walki Ridera z Lucyferem.

W numerze rozpoczynającym Revelations, Blaze ułożył plan mający na celu wygnanie Lucyfera. Dlatego Ghost Rider pozbywa się jego awatarów. Chociaż trochę ich jest, kiedyś musi zostać tylko jeden... i ostateczne starcie mamy gotowe.

W ostatnim numerze tej historii Demon Zemsty dostaje nieoczekiwanego sprzymierzeńca - diabła we własnej osobie. Mamy 666 awatarów, i jeden musi kiedyś zostać. Każdy z nich chce przeżyć jak najdłużej, dlatego woli pozbyć się pozostałych naprowadzając na ich trop Blaze'a. Kto wie, może nawet sprzymierzy się z Ghost Riderem?

 


Ghost Rider #18 odpowie ostatecznie na pytanie, czym tak naprawdę jest Ghost Rider i co to znaczy być Demonem Zemsty. Wtedy Johnny Blaze zostanie postawiony pod ścianą i będzie musiał podjąć decyzję, która wpłynie na resztę jego życia. Numer dziewiętnasty, ostatni Waya, to konfrontacja między Lucyferem i Riderem. Każdy ma swoje słabe strony, a rozdmuchane ego Lucyfera może doprowadzić do jego upadku.

Chociaż odejście z tytułu jest decyzją Waya, to nie brakuje w niej posmaku goryczki. Scenarzysta zaczął pisać o Ghost Riderze z pewnym określonym pomysłem, który chciał zrealizować. Z powodu premiery filmu kinowego, pomysł musiał zostać odroczony w czasie, a kiedy nastała dobra chwila na realizację, scenarzysta odchodzi. Way czytał pierwsze scenariusze swojego następcy, Jasona Aarona, i ma pewność, ze zostawia tytuł w dobrych rękach.

 

Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2019 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.