Wiadomości: Marvel otwiera archiwa on-line!

Marvel otwiera archiwa on-line!

2007-11-13 14:52:57 - Hotaru - źródło: USAToday.com

Wydawnictwo Marvel postanowiło odważniej wejść w rynek on-line. Od kilku lat dość nieśmiało podchodzono do spraw dystrybucji w Internecie. Fani mieli okazję obejrzeć w sieci kilka stron z nachodzących i wydanych komiksów, oraz pojedyncze całe numery. W projekcie Marvel Digital Comics Unlimited nie ma już nic nieśmiałego.

W pierwszym takim na świecie archiwum on-line znajdzie się ponad 2 500 numerów komiksów, w tym takie perełki niedostępne już zwykłymi kanałami dystrybucji, jak pierwsze pojawienie się Spider-Mana, X-Men, czy Hulka. Wirtualni czytelnicy będą mogli obracać wirtualne stronice, przybliżać panele, oglądać kadr za kadrem dzięki funkcji "Smart Panel". Będą mogli po raz pierwszy przeczytać historie z lat 60tych ubiegłego wieku, jak i nadgonić z bardziej nowymi tytułami, takimi jak Ultimates czy New Avengers. Istnieje jednak ograniczenie, że dany numer trafi do elektronicznego archiwum dopiero po sześciu miesiącach od publikacji w wersji papierowej.

Stronice będą dostępne w wysokiej rozdzielczości, a dostęp wyceniony został na $59.88 rocznie, lub $9.99 miesięcznie. By pomóc klientom w podjęciu decyzji, za darmo udostępniono 250 numerów. Jest to też pewna forma walki z piractwem w Internecie, gdzie zwykle w 36 godzin po publikacji, w sieciach p2p pojawiają się nowe komiksy.

Projekt wystartował 13 listopada. 

Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2021 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.