Avalon » Archiwum » Maj 2021

Archiwum wiadomości: Maj 2021

AVALON Puls - 16.05.2021

2021-05-31 19:20:15

Tym razem omawiamy trailer sequela przygód Venoma, choć dużo więcej emocji wzbudziły w nas doniesienia o obecności Winter Guard w filmie "Black Widow". Większość odcinka poświecamy komiksowym premierom z drugiego tygodnia maja, w stronę których kierujemy zaskakująco wiele miłych słów. Dużo mówimy zwłaszcza o kolejnej odsłonie Heroes Reborn i jej tie-inach, pojawiły się także niespodziewane pochwały w stronę Nicka Spencera. Nie zabrakło miejsca także dla innych interesujących premier.

Komentarze:

czytaj dalej...

Recenzja komiksu - Conan tom 3 Powrót do Cymerii

2021-05-24 21:20:24 - Wojtek Rozmus

Po długiej przerwie jaką (nie ze swej winy) zaserwował nam Egmont, wydawca powrócił do wydawania kolejnych przygód Conana, które pierwotnie na amerykańskim rynku wydawało Dark Horse Comics. Świetne historie do scenariusza Kurta Busieka zawarte w pierwszych dwóch tomach tej serii zrobiły spory apetyt na więcej, stawiając wysoko poprzeczkę. Czy powrót do Cymerii okazał się być udany?

Rusza akcja promocyjna fimu Eternals

2021-05-24 20:38:26

Marvel Studios zaprezentowało w poniedziałek trailer filmu "Eternals", który do kin zawita w listopadzie 2021 roku. Pojawił się także pierwszy plakat produkcji.

Komentarze:

czytaj dalej...

Recenzja komiksu - Catwoman: W blasku księżyca [Avalon Plus]

2021-05-24 19:03:43 - Wojtek Rozmus

Rozpoczęcie przez Egmont wydawania linii komiksów przeznaczonych głównie dla nastoletnich czytelników z bohaterami DC w rolach głównych było dla mnie sporym zaskoczeniem, ale za to miłym. Wiele z historii, jakie oryginalny wydawca zawarł w tej inicjatywie zebrało w Stanach wiele dobrych opinii, a świadomość tego, że nie są to pozycje osadzone w głównym uniwersum DC, lecz luźne reinterpretacje poszczególnych postaci z tego świata przedstawiające ich nastoletnie losy, zdecydowanie dodatkowo zachęcała do rzucenia na nie okiem. Tym bardziej, że i graficznie zapowiadały się one naprawdę dobrze. 

Recenzja komiksu - Catwoman: W blasku księżyca

Avalon Puls - 09.05.2021

2021-05-24 18:03:07

W drugim majowym Pulsie Avalonu omawiamy najnowsze informacje od Marvel Studios, w tym przede wszystkim nowe tytuły sequeli przygód Czarnej Pantery i Kapitan Marvel. W serialowym zakątku MCU rozkręciła się promocja Lokiego a Kevin Feige zdradził informacje o udziale Doktora Strange'a w "WandaVision". Smutną wiadomością tygodnia była śmierć Johna Paula Leona, rysownika m.in. "Earth X". Wśród premierowych zeszytów najwięcej uwagi poświęcamy głośnej premierze pierwszego zeszytu "Heroes Reborn", ale omawiamy także start "War of the Bounty Hunters" w gwiezdnowojennym zakątku Marvela, zakończenie "Curse of the Man-Thing" oraz niespodziewani mamy parę miłych słów o kolejnym zeszycie przygód Spider-Man do scenariusza Nicka Spencera.

Komentarze:

czytaj dalej...

Recenzja komiksu - Klub detektywów [Avalon Plus]

2021-05-17 21:04:49 - Wojtek Rozmus

Kiedy zobaczyłem "Klub detektywów" w zapowiedziach Marginesów, poczułem, że to komiks idealny dla mnie. Przyjemna kreska i kolory na okładce od razu przyciągały mój wzrok, a skrót fabuły obiecujący kryminał, w którym detektywami są autorzy powieści kryminalnych, wydał się równie intrygujący. Komiks autorstwa Jeana Harambata sprawiał wrażenie pozycji bardzo dobrze skrojonej i zapowiadającej przyjemną lekturę, jednak kolejne strony komiksu studziły mój początkowy zapał do tej lektury.

Recenzja komiksu - All-New Wolverine tom 5 Sieroty X

2021-05-17 21:04:42 - Pochodnia Fandomu

Sieroty X to piąty tom serii All New Wolverine. Mamy w nim tytułową organizację Sierot X, którym wybitnie nie podobają się Rosomaki, więc szukają sposobu, aby się ich pozbyć. Od pierwszych stron wiemy, że tym rozwiązaniem będzie ostrze Muramasy.

Recenzja komiksu - All-New Wolverine tom 5 Sieroty X

Recenzja komiksu - Pokolenia

2021-05-14 17:08:02 - Dengar

W tym miejscu aż chciałoby się przytoczyć słowa piosenki zespołu Kombii o tym, że każde pokolenie ma własny czas... czy coś w tym guście. Bo to idealne podsumowanie całego tomu „Pokolenia”, który pokazuje nam, a właściwie zestawia ze sobą „starsze” pokolenie bohaterów wraz z ich młodszymi odpowiednikami.

Recenzja komiksu - Pokolenia

Recenzja komiksu - Thanos tom 1

2021-05-14 17:06:54 - Dengar

Szalonego Tytana chyba nie trzeba nikomu przedstawiać. Czytelnicy komiksów znają go z trylogii Nieskończoności, z kolei fani kina i filmowego uniwersum Marvela znają go z filmów o perypetiach Avengersów. Ten fioletowy mieszkaniec Tytana postanowił – używając jednej ręki – unicestwić połowę życia we wszechświecie w imię miłości do Śmierci. Zdaje się, że to istota, której nie można pokonać. Jednak czy aby na pewno?

Recenzja komiksu - Thanos tom 1

Recenzja komiksu - Deadpool tom 12 Sprawy do załatwienia (Marvel NOW 2.0.)

2021-05-12 21:48:53 - Dengar

Po lekturze team-upu Deadpoola i Staruszka Logana z nieskrywaną przyjemnością zabrałem się za lekturę tego komiksu. W końcu – ponoć – najpierw je się coś obrzydliwego a najsmaczniejsze danie zostawia na sam koniec. Czy aby na pewno? Czy dwunasty tom drugiej serii przygód Najemnika z Nawijką zmyje niesmak jaki pozostał po pięciozeszytowej zapchajdziurze?

Recenzja komiksu - DCeased: Niezniszczalni (AvalonPlus)

2021-05-12 21:48:48 - Dengar

Krótko mówiąc, jak już się powiedziało „A” to trzeba też powiedzieć „Ą”. Więc skoro w moje łapki wpadł pierwszy tom DCeased, który w miarę swoich skromnych możliwości zestawiłem z zombiakami Marvela, nie mogłem sobie odmówić przeczytania również i kolejnego tomu. I uspokoję wszystkich Avalonowych fanów: nie pomyliły się nam fandomy ;)


AVALON Puls - 02.05.2021

2021-05-11 21:41:50 - Redakcja

W pierwszym majowym podcaście omawiamy newsy z przełomu kwietnia i maja, a większość odcinka poświęcamy omówieniu katalogu Egmontu na drugą połowę 2021 roku i obecnym tam zapowiedziom z wydawnictwa Marvel. Po co warto sięgnąć z nowej linii Marvel Fresh, jakie klasyki trafią nam się w ramach Marvel Classic, czym jest nowa linia Marvel Deluxe i co jeszcze trafi do Marvel Limited - to wszystko w naszym podcaście. Na koniec omawiamy premierowe zeszyty z tego tygodnia, czyli start Sagi Klonów w serii o przygodach Milesa Moralesa, powrót Kurta Busieka do serii o tytule The Marvels oraz początek nowej historii w serii o przygodach Czarnej Wdowy.

Komentarze:

czytaj dalej...

Recenzja komiksu - Ultimate Spider-Man tom 8

2021-05-11 21:30:54 - Dengar

Seria „Ultimate Spider-Man” nabiera szalonego tempa i dobrnęliśmy niemal do setnego numeru. Kto by pomyślał? Mam wrażenie, że ledwie wczoraj czytałem jak pająk ugryzł Ultimate Petera Parkera i dopiero co rozpocząłem swoją przygodę ze światem stworzonym przez Bendisa. Co tym razem duet, a raczej trio Bendis/Bagley/Brooks wymyślili w zeszytach wchodzących w skład tego tomu.

Recenzja komiksu - Ultimate Spider-Man tom 8

Recenzja komiksu - Avengers: Nie poddamy się

2021-05-11 21:10:12 - Krzysiek Sobieraj

Avengers. Nie poddamy się nie miało prawa się nie udać. Po (moim oczywiście zdaniem) świetnym evencie jakim było Tajne Imperium, Marvel był jeszcze na fali wznoszącej, relacje między bohaterami były jeszcze w bardzo dobrym okresie, a komiksy czytało się po prostu przyjemnie. W pewnym momencie zapowiedziano serię, która nie tylko miała obejmować najważniejsze postaci, ale jeszcze na dodatek główne zeszyty miały ukazywać się co tydzień. W skrócie- miała to być bardzo intensywna dawka dobrej przygody. Nie zapominajmy jeszcze, że na papierze wszystko wygląda doskonale- nawet nazwiska scenarzystów brzmią tutaj nad wyraz zachęcająco (Al Ewing, Mark Waid i Jim Zub tworzyli w tym czasie świetne komiksy dla Marvela). I chyba właśnie tak duże oczekiwania zbiły mnie lekko z tropu, przez co… umiarkowanie zawiodłem się podczas lektury. Nie chcę być zrozumiany źle na samym wstępie- to nie jest zły komiks. Powiedziałbym nawet, że jest niezły (jakkolwiek by to nie brzmiało). Nie jest jednak aż tak dobry, jak mogłoby się oczekiwać.


Recenzja komiksu - Deadpool kontra Staruszek Logan

2021-05-10 22:05:08 - Dengar

Do czasu filmowego Deadpoola i zapoznania się z runem Duggana jakoś Deadpool nie wzbudzał we mnie żadnych emocji. Ani pozytywnych, ani tym bardziej negatywnych. Był bo był, podchodziłem do niego obojętnie. Jednak moje podejście się zmieniło pod wpływem wspominanych wyżej powodów. Z kolei do Staruszka Logana wciąż się nie przyzwyczaiłem. Owszem, jego solowa seria jest ciekawa i to kawał dobrego komiksu, jednak jeszcze starszy Wolverine nie zagościł w moim sercu. Czy to się stanie za sprawą tego komiksu?

Recenzja komiksu - Avengers tom 6 Zderzenie światów (Marvel NOW 2.0.)

2021-05-10 22:01:47 - Krzysiek Sobieraj

Kurz po Tajnym Imperium zdaje się opaść już na dobre. Doskonale widzimy to w szóstym tomie Avengers, w którym nie widać już dawnych niesnasek spowodowanych przejęciem władzy w USA przez Steve’a Rogersa. Jedynym znakiem tych minionych czasów jest fakt, iż Sam Wilson występuje tutaj jako Falcon, nie zaś Kapitan Ameryka. I to dobrze, czas już wrócić do normalniejszych historii, ale jeżeli jednak jesteście już zmęczeni walką ze zbrodniczym reżimem Rogersa i chcecie przeczytać dobrą historię o superbohaterach, muszę was zmartwić. Avengers: Zderzenie Światów to najwyżej średniak, który nie da wam wiele emocji.

AVALON Puls - 25.04.2021

2021-05-10 21:03:52

W ostatnim kwietniowy odcinku Pulsu było sporo do omawiania, bo poza kilkoma newsami pojawiły się także zapowiedzi Marvel Comics na lipiec 2021, którym chłopaki poświęcili większość swojej dyskusji. Czy początkiem drugiej połowy roku Marvel zdecydował się przygotować coś zaskakującego? Członkowie redakcji Avalonu rozmawiają także o trailerach nadchodzących ekranowych premierach Marvela, wieściach obsadowych i zapowiedzi kolejnego filmu z udziałem Kapitana Ameryki. Na koniec czas na omówieniu dwóch zeszytowych premier, które wywarły bardzo pozytywne wrażenie. 

Komentarze:

czytaj dalej...

Komiksowy katalog wydawnictwa Egmont na 2021 rok

2021-05-03 23:12:34

Wydawnictwo Egmont zaprezentowało katalog swojego Świata Komiksu na cały rok 2021, dzięki czemu poznaliśmy zapowiedzi wydawcy aż do końca roku. Już w maju zakończy się era Marvel NOW 2.0. a rozpocznie era Marvel Fresh, tym samym wiele z dotychczas wydawanych serii doczeka się nowych "jedynek" na okładce i nowych twórców. Nie zabrakło także klasyki Marvel i kontynuacji dotychczasowych serii jak i zapowiedzi nowych np. Fantastycznej Czwórki Jonathana Hickmana i X-Men: Kompleks Mesjasza. Pojawia się też coraz więcej pozycji w nieco bardziej "ekskluzywnym wydaniu" w ramach linii Marvel Limited oraz nowej Marvel Deluxe.

Komentarze:

czytaj dalej...

AVALON Podcast - The Falcon and The Winter Soldier odcinek 6

2021-05-03 22:51:14

W omówieniu ostatniego odcinka serialu The Falcon and The Winter Soldier, Wojtek i Krzysiek rozmawiają o przejęciu przez Sama Wilsona roli Kapitana Ameryki i jego nowym wyglądzie, oceniają występ Johna Walkera, zastanawiają się nad dalszym losem Bucky'ego i tym co nadal skrywa Sharon Carter.

Komentarze:

czytaj dalej...

Gwiezdna ofensywa komiksowa 2021

2021-05-03 22:46:53

Wiosną 2021 roku rozpocznie się gwiezdna ofensywa wydawnictwa Egmont Polska na rynku komiksowym. W kwietniu i maju, zaledwie kilka miesięcy po premierze w USA, na rynek trafią pierwsze tomy trzech nowych serii osadzonych w uniwersum Gwiezdnych wojen: Star Wars, DarthVaderoraz Łowcy nagród. Trzeba podkreślić, że pomimo zbieżności dwóch pierwszych tytułów z cyklami znanymi z łamów magazynu „Star Wars Komiks”, są to zupełnie nowe serie, tworzone przez innych autorów i rozgrywające się w późniejszym okresie historii odległej galaktyki. Sam magazyn pozostanie w ofercie i pozwoli na dokończenie wspomnianych starszych cykli.

Komentarze:

czytaj dalej...

Recenzja komiksu - Deadpool tom 11 Deadpool zabija Cable'a (Marvel NOW 2.0.)

2021-05-03 22:15:48 - Dengar

Duggan skończył pisać jedną serię o przygodach Najemnika z Nawijką, jednak to wcale nie oznacza, że odłożył pióro (czy czymkolwiek pisze) i pożegnał się z Wade'em Wilsonem. O nie, nie. Wcale tak nie jest. Oto przed państwem pierwszy z trzech tomów wchodzących w skład serii „The Despicable Deadpool”. Ale dla nas w Polsce to i tak bez różnicy, bo wydawnictwo Egmont wydaje to wszystko w ramach jednej serii i na okładce widnieje numerek "11". 

Recenzja komiksu - Deadpool tom 11 Deadpool zabija Cable'a (Marvel NOW 2.0.)

AVALON Puls - 18.04.2021

2021-05-01 17:02:42 - Redakcja

W przedostatnim kwietniowym odcinku Pulsu Avalonu, Krzysiek i Wojtek rozmawiają głównie o premierowych zeszytówkach, ale znalazło się też miejsce na omówienie zapowiedzi serialu animowanego o Deadpoolu jak i analizę tego, co w jednym z wywiadów ujawnił Alfred Molina, odtwórca roli Doctora Octopusa. W "zeszytówkowej" części podcastu redaktorzy rozmawiali o obiecującym starcie nowej miniserii spod szyldu What If...?, nowym otwarciu w przygodach Strażników Galaktyki oraz niezbyt atrakcyjnym świętowaniu przez Marvel rocznicy powstania postaci Darkhawka. Do tego przy okazji premiery na Marvel Unlimited, sięgneli po pierwsze zeszyty Eternals i Star Wars: High Republic, co do których mieli spore oczekiwania.

Komentarze:

czytaj dalej...

Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2021 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.