Avalon » Archiwum » Październik 2020

Archiwum wiadomości: Październik 2020

Zbuduj zbroję superbohatera!

2020-10-26 15:55:17 - źródło: Informacja prasowa

Żaden fan filmów i komiksów z Iron Manem w roli głównej nie może tego przegapić! Zbudowanie modelu legendarnej zbroi Tony'ego Starka będzie niesamowitą przygodą, która dostarczy Ci wielu wrażeń, a czytając kolejne zeszyty kolekcji, będziesz mógł ponownie przypomnieć sobie przygody superbohatera.

Komentarze:

czytaj dalej...

Recenzja komiksu - Przedwieczni

2020-10-20 21:30:35 - Wojtek "Rodzyn" Rozmus

Wydawnictwo Egmont wystartowało w Polsce z nowym projektem, który ma zaprezentować fanom komiksy Marvela w zupełnie nowym, powiększonym i ekskluzywnym wydaniu. Pierwszym komiksem, który zdecydowano się wydać w takiej formie, są "Przedwieczni" autorstwa Jacka Kirby'ego, jedna z jego ostatnich prac dla Marvela, która całkiem odmieniła mitologię tego świata. Wybór tej pozycji nie był przypadkowy: w kinach na dniach miał przecież pojawić się film "Eternals", który wprowadza do kinowego uniwersum Marvela postaci, które stworzył w tej pozycji Jack Kirby. Niestety, premierę filmu przesunięto o rok. Komiks jednak wydano. I dobrze, bo to świetna pozycja. 

Recenzja komiksu - Dorwać Ramireza Akt 1 [AvalonPlus]

2020-10-20 18:30:55 - Wojtek "Rodzyn" Rozmus

Kilka ostatnich lektur z frankofońskiego rynku, jakich dostarczył nam Egmont w języku polskim, było dość przeciętnych. Dlatego sięgając po pierwszy tom "Dorwać Ramireza" byłem dość sceptycznie nastawiony, mimo interesujących przykładowych plansz. Okazało się jednak, że to najlepsza z pozycji, jakie w ostatnim czasie zaproponował z tego rynku wydawca.

Recenzja komiksu - Dorwać Ramireza Akt 1

Marvel Unlimited: nowości trzy miesiące po premierze

2020-10-20 18:26:14 - Wojtek "Rodzyn" Rozmus - źródło: Marvel.com

Marvel Unlimited, serwis subskrypcyjny z cyfrowymi komiksami Marvela, zmienia warunki publikowania swoich nowości. Od teraz będą one dostępne już na trzy miesiące po premierze, a nie sześć.

Komentarze:

czytaj dalej...

Pierwsze plany wydawnictwa Egmont na rok 2021

2020-10-19 17:25:07 - Wojtek "Rodzyn" Rozmus - źródło: Świat Komiksu FB

Wydawnictwo Egmont w ramach swojego katalogu przedstawiło kilka wstępnych zapowiedzi na 2021 rok, które były efektem przesunięć związanych z pandemią. Teraz, tuż przed 31. MFKiG - Cyber Edition, na którym pojawią się kolejne zapowiedzi na 2021 rok, wydawca uchyla rąbka tajemnicy.

Komentarze:

czytaj dalej...

Recenzja komiksu - Dziki Ląd [AvalonPlus]

2020-10-19 16:59:35 - Wojtek "Rodzyn" Rozmus

Lost in Time to nowe wydawnictwo komiksowe na polskim rynku. Ich pierwszą publikacją jest właśnie "Dziki Ląd", co dla debiutantów jest bardzo dobrym wyborem. Na polskim rynku nikt jeszcze nie sięgnął po komiksy amerykańskiego wydawnictwa Vault Comics, a szkoda, bo w ich ofercie kryło się kilka perełek. Lost in Time nadrabia tę zaległość i to w dobrym stylu.

Recenzja komiksu - Dziki Ląd

Zapowiedź New X-Men tom 3 i Old Guard tom 1

2020-10-19 16:59:23 - Wojtek "Rodzyn" Rozmus - źródło: Mucha Comics FB

Wydawnictwo Mucha Comics na 28 października zaplanowało premierę trzeciego tomu serii New X-Men oraz pierwszego tomu serii Old Guard. Stara Gwardia, na podstawie którego powstał film na Netflix. Przedstawiamy przykładowe plansze oraz informacje o wydaniu z obu zapowiedzi.

Komentarze:

czytaj dalej...

Prawa do Iron Fista znów w Marvel Studios?

2020-10-17 09:11:54 - Wojtek "Rodzyn" Rozmus

Najpewniejsze w tej kwestii źródło, jakim jest Variety, podawało, że prawa do postaci z Netflixverse powrócą do Marvel Studios dwa lata od dnia kasacji. Sprawiało to do tej pory tę trudność, że Marvel Studios nie może wykorzystać żadnej z tych postaci w swoich produkcjach nim nie minie odpowiednia data. Pierwszym, który dobił do dwuletniej przerwy, jest Iron Fist.

Komentarze:

czytaj dalej...

America Chavez i nowy Falcon obsadzeni?

2020-10-17 09:09:22 - Wojtek "Rodzyn" Rozmus - źródło: Deadline, The Hollywood Reporter

Najnowsze informacje z produkcji "Doctor Strange and the Multiverse of Madness" oraz "The Falcon and Winter Soldier" sugerują, że obsadzone zostały role Miss America Chavez i Joaquina "The Falcon" Torresa". 

Komentarze:

czytaj dalej...

Recenzja komiksu - DIE tom 1 Fantastyczne rozczarowanie [AvalonPlus]

2020-10-14 22:29:49 - Wojtek "Rodzyn" Rozmus

"DIE" to kolejna nowa seria od wydawnictwa Non Stop Comics, której oryginalna premiera odbyła się niewiele ponad rok temu. Dzieło autorstwa Kierona Gillena i Stephanie Hans to ich próba stworzenia własnego świata RPG i umieszczenia w nim graczy-bohaterów, by zobaczyć, jak przetrwają tę sesję. Czy mistrzowie tej gry tworzą ciekawą rozgrywkę? Przekonajmy się.

Recenzja komiksu - DIE tom 1 Fantastyczne rozczarowanie

Premiera: Star Wars. Thrawn. Zdrada

2020-10-14 22:29:46 - Informacja prasowa

Nakładem wydawnictwa Uroboros o sprzedaży trafił kolejny tom serii o Thrawnie autorstwa Timothy'ego Zahna zatytułowany "Star Wars. Thrawn. Zdrada".

Komentarze:

czytaj dalej...

Recenzja komiksu - Coda tom 2 [AvalonPlus]

2020-10-13 20:34:17 - Wojtek "Rodzyn" Rozmus

Drugi tom serii Coda to pod każdym względem publikacja równie dobra co tom pierwszy. A przypomnę, że wstęp do tej zamykającej się w trzech tomach serii oceniam bardzo pozytywnie. Oryginalne pomysły Spurriera przeniesione na papier kreską Bergara tworzą fascynujący postapokaliptyczny świat fantasy, od którego aż nie chce się oderwać.

Recenzja komiksu - Bloodshot: Odrodzenie tom 4 Wyspa Bloodshotów [AvalonPlus]

2020-10-12 20:25:04 - Wojtek "Rodzyn" Rozmus

Po trzecim tomie serii Bloodshot Odrodzenie, który zabrał nas w nieco inne klimaty niż dotychczas przyzwyczaiła nas seria, czwarty wraca poniekąd do głównego wątku, jednocześnie wystawiając głównego bohatera na nową, poważną próbę. Dodatkowo odkryte zostają kolejne sekrety z przeszłości organizacji, która zawładnęła jego życiem. Czy ostatni tom serii to satysfakcjonujące zakończenie przygód Bloodshota?

Recenzja komiksu - Bloodshot: Odrodzenie tom 4 Wyspa Bloodshotów

Recenzja komiksu - Deadpool tom 10 Tajne Imperium

2020-10-12 11:08:12 - Dengar

Jak zapewne wiecie, Drodzy Czytelnicy, Egmont nie tak dawno wydał rozległy event jakim było „Tajne Imperium”. No i jak na komiksowy event przystało, musiały się pojawić do niego tie-iny. Jednym z nich był recenzowany przeze mnie Spider-Man, byli również Avengers, a teraz przyszła pora na Najemnika z Nawijką. Pytanie, co Deadpool ma wspólnego z Kapitanem Ameryką i jego pokręconą wizją świata? Otóż było to tak...

Era konfliktu - komentarz do "Tajnego Imperium"

2020-10-11 08:41:14 - Redakcja

Żyjemy w społeczeństwie napędzanym konfliktami. Nie jest to specjalnie odkrywcza opinia, chociaż - patrząc na to, co dzieje się dookoła - mógłbym chyba powiedzieć, że to już raczej całkiem dobrze udowodniony fakt, niż subiektywne stanowisko. Konflikty towarzyszą nam nieustannie, w przestrzeni publicznej, politycznej, życiu zawodowym, nierzadko też prywatnym i rodzinnym. Ostatnio (i mówiąc „ostatnio” nie mam na myśli jakiejś konkretniej daty, raczej bliżej niesprecyzowane poprzednie kilka lat) konflikty dominują jednak przestrzeń społeczną w jej aspekcie, który zapewniał oddech od codziennych problemów – wspólnych pasji. Na początek poszły superbohaterskie filmy. Przyznaję, sam nie jestem specjalnym zwolennikiem kombinowania w materiale źródłowym – zamiany płci, czy koloru skóry wyłącznie w imię „większej dywersyfikacji” (cokolwiek to znaczy, bo w praktyce niemal zawsze sprowadza się do walki studia o maksymalne zwiększenie zysków). Z drugiej strony nie spędza mi ona snu z powiek, ot staje się, to się staje. W internecie zaś problem jest nierzadko rozbuchany do niebotycznych rozmiarów – niektóre postawy ludzi w trakcie niekończących się debat towarzyszących wiadomości o tej, czy innej decyzji castingowej przyjmują rozmiary prawdziwej histerii.

Era konfliktu - komentarz do "Tajnego Imperium"

Recenzja komiksu - Coś zabija dzieciaki tom 1 [AvalonPlus]

2020-10-11 08:20:47 - Wojtek "Rodzyn" Rozmus

Wydanie przez Non Stop Comics serii "Coś zabija dzieciaki" to miłe zaskoczenie ze strony wydawcy. Seria, której publikacja w Stanach rozpoczęła się nieco ponad rok temu dość szybko stała się dużo bardziej popularna niż początkowo zakładano, zdobywając uznanie wśród nowych czytelników. Myślę, że i polscy fani komiksów (i nie tylko) równie chętnie będą śledzić losy bohaterów serii.

Dzień gier planszowych dla fanów Marvela

2020-10-10 20:18:37 - Redakcja - źródło: Rebel

Dzień gier planszowych to dobra okazja by przedstawić fanom Marvela gry z ich ulubionymi bohaterami, jakie wkrótce pojawią się na polskim rynku. Przed nami premiery "X-Men. Bunt Mutantów" oraz "Splendor Marvel".

Komentarze:

czytaj dalej...

Pierwsze zdjęcia i fragmenty z serialu Marvel's M.O.D.O.K.

2020-10-10 09:42:43 - Wojtek "Rodzyn" Rozmus - źródło: EW

Marvel's M.O.D.O.K. to serial animowany produkowany przez Hulu z Pattonem Oswaltem w tytułowej roli. Serial ma odpowiedzieć na proste pytanie: Co robi M.O.D.O.K., kiedy nie walczy o władzę nad światem? Jordan Blum, producent wykonawczy serialu, zdradził szczegóły produkcji i trzy zdjęcia z niej.

Komentarze:

czytaj dalej...

Recenzja książki - Avengers: Wszyscy chcą rządzić światem

2020-10-08 19:59:33 - Krzysiek "Sobb" Sobieraj

Chociaż zazwyczaj do książek Marvela wydawanych przez wydawnictwo Insignis podchodzę raczej z optymizmem, w tym wypadku było inaczej. Jakoś nie pasowało mi wyraźne odejście od dotychczasowej linii wydawania książek na podstawie komiksów (mamy tutaj bowiem do czynienia z zupełnie osobną historią) oraz dziwny zbieg wydania książki z premierą gry. Okładka zdawała się też nawiązywać do filmowego składu Avengers, co dodatkowo nie budziło moich pozytywnych odczuć (nie lubię tego typu odtwórstwa). Po lekturze kilku pierwszych rozdziałów moje podejście się zmieniło. Po lekturze całej książki mogę powiedzieć więcej- całkowicie nie miałem racji.

Recenzja książki - Avengers: Wszyscy chcą rządzić światem

Recenzja komiksu - Astonishing X-Men tom 2 Człowiek zwany X

2020-10-08 19:11:57 - Krzysiek "Sobb" Sobieraj

Po udanym pierwszym tomie Astonishing X-Men nadszedł czas na kontynuację tej przygody. Poprzedni komiks pozostawił nas w miejscu niepewności. Powrót Charles’a Xaviera nie niesie ze sobą, wbrew intuicyjnym przeczuciom, radości, ale sporo pytań. Posiadają je nie tylko członkowie X-Men będący bohaterami tomu, ale także czytelnik. Czy kolejna część rozwiązuje te wątpliwości? 

Recenzja komiksu - Astonishing X-Men tom 2 Człowiek zwany X

Recenzja komiksu - Avengers tom 5 Tajne Imperium (Marvel NOW! 2.0)

2020-10-06 23:02:22 - Krzysiek "Sobb" Sobieraj

Po przeczytaniu tomów opisujących historię powstania imperium Hydry w Ameryce, wielu z pewnością sięgnie po komiks opisujący losy Avengersów w tym nieprzyjemnym okresie. Posunięcie dosyć naturalne, ponieważ zazwyczaj to właśnie członkowie Avengers są w centrum wydarzeń największych eventów Marvela. Od razu muszę jednak zaznaczyć - po tym tomie tego nie oczekujcie. Podtytuł Tajne Imperium jest częściowo zasadny, ale to tylko dlatego, że akcja niektórych zeszytów wchodzących w skład tomu dzieje się w okresie rządów Rogersa. Nie jest to nic co ma kolosalny wpływ na fabułę. Zdecydowanie warto to podkreślić już na samym początku recenzji, żeby nikt nie był rozczarowany.

Recenzja komiksu - Avengers tom 5 Tajne Imperium (Marvel NOW! 2.0)

Marvel's Stormbreakers - nowa inicjatywa dla młodych artystów

2020-10-06 21:05:08 - Wojtek "Rodzyn" Rozmus - źródło: Marvel.com

Marvel zaprezentował nazwiska rysowników i rysowniczek, którzy będą częścią ich nowego programu promującego młodych artystów. Marvel's Stormbreakers to nowa forma Marvel's Young Guns, inicjatywy powstałem piętnaście lat temu, pod której skrzydłami rozwijali się tacy artyści jak Jim Cheung, Steve McNiven, Leinil Yu, Daniel Acuna, David Marquez czy Sara Pichelli. 

Komentarze:

czytaj dalej...

Zapowiedź Marvel's 616 na Disney+

2020-10-06 20:51:18 - Wojtek "Rodzyn" Rozmus - źródło: EW

Już 20 listopada na Disney+ zadebiutuje ośmioodcinkowy dokument "Marvel's 616", który opowie o tym, jak uniwersum Marvela wpłynęło na nasz świat i różne jego aspekty. Każdy z odcinków wyreżyseruje inny twórca.

Komentarze:

czytaj dalej...

Jamie Foxx powróci do roli Electro

2020-10-04 10:13:25 - Wojtek "Rodzyn" Rozmus - źródło: The Direct

Aktor Jamie Foxx potwierdził swój udział w trzeciej części przygód Spider-Mana z Tomem Hollandem w roli głównej. Przy okazji zdradził szczegóły dotyczące produkcji.

Komentarze:

czytaj dalej...

Recenzja książki - Avengers: wszyscy chcą rządzić światem

2020-10-01 10:19:11 - Dengar

Aż chce się powiedzieć, że nie samymi komiksami człowiek żyje. No okej, są jeszcze filmy, fakt. Ale oglądanie filmów nie jest takim wyzwaniem dla wyobraźni jak czytanie książek. Czytając musimy – siłą rzeczy – pobudzić szare komórki i oczami wyobraźni zobaczyć to, o czym właśnie czytamy. I tak też się dzieje podczas lektury książki „Avengers: Wszyscy chcą rządzić światem”.

Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2021 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.