Avalon » Archiwum » Wrzesień 2020

Archiwum wiadomości: Wrzesień 2020

Ms. Marvel obsadzona!

2020-09-30 22:51:25 - Wojtek "Rodzyn" Rozmus - źródło: Deadline

"Ms. Marvel" to jedna z serialowych produkcji, jakie trafią na platformę Disney+. Produkcja Marvel Studios znalazła w końcu swoją tytułową bohaterkę. Jest nią osiemnastoletnia debiutantka.  

Komentarze:

czytaj dalej...

Recenzja komiksu - Tajne Imperium

2020-09-28 16:01:16 - Sobb

W końcu. Po dwóch tomach przedstawiających to, jak Kapitan Ameryka zmieniony przez Kobik buduje struktury mające pomóc mu przejąć władzę w Ameryce, dostajemy do ręki tom, w którym zobaczymy konsekwencję tych działań. Przystępując do lektury, nie ukrywam, byłem bardzo podekscytowany. Uważałem Tajne Imperium za jeden z lepszych pomysłów, jaki został opracowany przez Marvela. Oczywiście jednak sam pomysł to nie wszystko, liczy się też wykonanie. 

Książkowa ofensywa Marvela

2020-09-28 16:01:12 - Wojtek "Rodzyn" Rozmus - źródło: Marvel.com

W lipcu Marvel zapowiedział współpracę z Aconyte Books, której efektem będą książki poświęcone bohaterom z uniwersum Marvela. Zapowiedziano serię "Heroines" poświęconą superbohaterkom Marvela oraz "Legends of Asgard", skupiającą się na inspirowanym mitologią nordycką marvelowskim Asgardzie. Ale to nie koniec informacji. Wraz z prezentacją fragmentów dwóch pierwszych powieści pojawiły się kolejne zapowiedzi.

Komentarze:

czytaj dalej...

Recenzja komiksu - Monstressa tom 4 Wybranka [AvalonPlus]

2020-09-27 15:45:45 - Demogorgon

Kiedy dostałem czwarty tom do recenzji, zdałem sobir sprawę, że nie jest to tytuł, który można czytać od środka. Wiec zaryzykowałem i kupiłem poprzednie trzy. Nie żałuję. Monstressa to wspaniały komiks. Każda strona dowodzi nie tylko niewiarygodnego kunsztu i talentu autorek. Ale też nieskończonego potencjału jaki drzemie w komiksowym medium.

Recenzja komiksu - Monstressa tom 4 Wybranka

Recenzja komiksu - Ultimate Spider-Man tom 7

2020-09-27 15:41:58 - Dengar

Duet Brian Michael Bendis / Mark Bagley powraca w siódmej odsłonie przygód Ultimate Spider-Mana i serwuje nam kolejny tom pełen akcji. I mimo że do tej pory udało nam się przeczytać siedemdziesiąt jeden numerów tej serii, obaj panowie spisują się bardzo dobrze i nie spoczęli na laurach. Ich dzieło wciąż stanowi dobrą rozrywkę i pokazuje kwintesencję Spider-Mana.

Recenzja komiksu - Mighty Morphin Power Rangers. Rok Drugi [AvalonPlus]

2020-09-24 23:08:35 - Hawk

Czas pędzi nieubłagalnie, wszak ledwo zdążyliśmy odłożyć na półkę rok pierwszy, a Egmont już wsuwa na sklepowe półki rok drugi. Ponownie w solidnym wydaniu, opasły wolumin, do którego wciąż głodny przygód Power Rangers uśpiony we mnie „90's kid” sięga po raz kolejny z tym samym uśmiechem na twarzy. Jak już sam tytuł sugeruje na kartach tego komiksu przyjdzie nam prześledzić zeszyty wydawane w roku drugim od premiery Power Rangers od BOOM! Studios. Przyjrzyjmy się bliżej wnętrzu tomu ozdobionego czerwieniom hełmu lidera drużyny.

Recenzja komiksu - Mighty Morphin Power Rangers. Rok Drugi

Recenzja komiksu - Trawka [AvalonPlus]

2020-09-24 23:08:28 - Wojtek "Rodzyn" Rozmus

Wydawnictwo Marginesy wydając rok temu "Tetris" autorstwa Boxa Browna zaskoczyło mnie, bo autora poznałem czytając w oryginale jego inną publikację i byłem ciekaw jego pozostałych komiksów. Historia gry autorstwa rosyjskiego programisty autorstwa Browna spodobała mi się na tyle, że mocno wyczekiwałem premiery "Trawki", który to komiks miał dotyczyć może i jeszcze ciekawszej historii: jak zdelegalizowano marihuanę.

Przedwieczni Jacka Kirby’ego po raz pierwszy w Polsce!

2020-09-24 21:38:46 - Informacja prasowa

Album Przedwieczni (The Eternals) autorstwa legendy amerykańskiego komiksu, Jacka Kirby’ego, to pierwszy tom ekskluzywnej kolekcji Marvel Limited, przygotowanej przez wydawnictwo Egmont Polska z myślą o koneserach komiksowej klasyki. Ta limitowana kolekcja wyróżnia się specjalnym, powiększonym formatem i jest wyjątkową okazją do poznania tytułowej drużyny superbohaterów tuż przed ich debiutem w filmowym uniwersum Marvela (MCU).

Komentarze:

czytaj dalej...

Recenzja komiksu - Kapitan Ameryka: Steve Rogers tom 2

2020-09-24 21:07:55 - Sobb

Pierwszy tom Kapitana Ameryki zostawił nas z pewnym niedosytem. Sytuacja głównego bohatera obróciła się do góry nogami, a czytelnik pozostawał w niepewności co do tego jak wyjaśnią się dalsze losy głównego bohatera. Drugi tom w olbrzymiej części kontynuuje wątek, chociaż znajdą się też elementy pokazujące konsekwencje tego, co stało się ze Stevem Rogersem.

Nowy trailer Helstrom

2020-09-23 22:48:25 - Wojtek "Rodzyn" Rozmus

Pojawił się nowy trailer serialu Helstrom od Hulu, którego premiera nastąpi za niecały miesiąc. 

Komentarze:

czytaj dalej...

Marvel Studios przesuwa premiery filmów

2020-09-23 22:31:09 - Wojtek "Rodzyn" Rozmus

Black Widow, Eternals oraz Shang-Chi otrzymały nowe daty premier. Wszystkie trzy z premierą w 2021 roku, 2020 rok pozostanie rokiem bez filmowej premiery z Marvel Cinematic Universe.

Komentarze:

czytaj dalej...

Recenzja komiksu - Królewska Krew tomy 1-3 [AvalonPlus]

2020-09-23 16:30:31 - Dengar

Niedawno swoją polską premierę miał czwarty tom serii Królewska Krew do scenariusza Alexandro Jodorowsky'ego. Na naszej stronie możecie znaleźć recenzję pierwszych trzech tomów serii, które wydało wydawnictwo SCREAM COMICS.

Recenzja komiksu - Orwell [AvalonPlus]

2020-09-22 13:03:27 - Wojtek "Rodzyn" Rozmus

Do tej pory nakładem wydawnictwa Marginesy na polskim rynku pojawiło się kilka komiksowych biografii postaci raczej mniej znanych z kart historii. Łempicka, Grey czy Audubon to osoby znane raczej w wąskich kręgach. Możliwość poznania ich w formie świetnie zilustrowanych komiksów sprawiała, że lektura była bardzo przyjemna i pouczająca. Postać George'a Orwella wydaje się być nieco mniej anonimowa od wspomnianych wcześniej osób. A przynajmniej tak było w moim przypadku, gdyż znałem zarówno dzieła tego wybitnego pisarza jak i zagłebiałem się swego czasu mocniej w jego biografię. Po raz pierwszy wpadła więc w moje ręce taka komiksowa biografia, w której nie tyle mogłem kogoś poznać, co sprawdzić, na ile inna forma biografii pozwala w ciekawy sposób odświeżyć sobie pewne informacje.

Recenzja komiksu - Orwell

Recenzja komiksu - Kapitan Ameryka tom 3 Śmierć Kapitana Ameryki

2020-09-22 08:36:14 - Hawk

„Wojna Domowa” to jeden z najbardziej kultowych i rozpoznawalnych eventów w historii komiksów Domu Pomysłów. Wydarzenia, które miały miejsce na jego kartach odbijały się szerokim echem nie tylko wśród fanów, poruszając podówczas ogólnokrajowe media, a to za sprawą zaskakującego finału. Wieczorne wydanie wiadomości informowało z przejęciem o śmierci Kapitana Ameryki. Choć większość z was zapewne miała przyjemność zapoznać się już z wspomnianym eventem, w wasze ręce od niedawna może trafić, dzięki wydawnictwu Egmont, komiks dopełniający całości obrazu w postaci właśnie „Śmierci Kapitana Ameryki”.

Premiera serii Fighting Fantasy [AvalonPlus]

2020-09-21 19:46:32 - źródło: Informacja prasowa

Swoją premierę na naszym rynku miała w zeszłym tygodniu seria Fighting Fantasy, nowa seria książek paragrafowych od FoxGames.

Komentarze:

czytaj dalej...

Omówienie trailera serialu WandaVision

2020-09-21 19:12:14 - Wojtek "Rodzyn" Rozmus

W trwającym nieco ponad minutę zwiastunie pierwszego serialu Marvel Studios dla Disney+ pojawiło się kilka ciekawych easter eggów i ukrytych detali, które nie każdy mógł wyłapać. Oto co udał nam się znaleźć.

Komentarze:

czytaj dalej...

Pierwszy trailer i plakat WandaVision

2020-09-21 17:46:30 - Redakcja - źródło: Marvel.com

Marvel Studios zaprezentowało pierwszy trailer serialu WandaVision oraz plakat promujący ten pierwszy serial ich produkcji. Premierę zaplanowano na końcówkę tego roku. 

Komentarze:

czytaj dalej...

Recenzja komiksu - Loteria [AvalonPlus]

2020-09-21 17:24:49 - Wojtek "Rodzyn" Rozmus

W 1948 roku Shirley Jackson zaszokowała czytelników amerykańskiego pisma New Yorker. Redakcja dostała masę listów od niezadowolonych fanów, wielu skasowało subskrypcje. Wszystko za sprawą opowiadania pod tytułem "Loteria". Historia na tamten moment niecodzienna i zaskakująca, wywołała spore poruszenie wśród czytelników. Dlaczego? Tego w tym tekście nie zdradzę, by nie psuć lektury. Ale czy historia broni się jako komiks? Tego na pewno się tutaj dowiecie.

Zapowiedź Jessica Jones: Fioletowa córka i pozostałych premier Mucha Comics

2020-09-20 16:10:25 - Wojtek "Rodzyn" Rozmus

Mucha Comics zapowiedziało na 22 września premierę albumu Jessica Jones: Fioletowa córka, drugiego tomu do scenariusza Kelly Thompson z rysunkami Matti De Iulis. Dodatkowo wydawca zaprezentował szczegółowy plan premier do końca 2020 roku - nie zabrakło kolejnych komiksów z wydawnictwa Marvel.

Komentarze:

czytaj dalej...

Recenzja komiksu - Deadly Class tom 4 Umrzyj za mnie [AvalonPlus]

2020-09-20 08:46:23 - Paweł Gregorczyk

Przypominając sobie urywek recenzji tomu trzeciego: ‘Wężowisko można traktować jako swoiste preludium do czegoś większego, co wydarzy się już w tomie czwartym.’ po “Umrzyj za mnie” można spodziewać się tylko jednego. 

Fant4stic (2015) – horror, który mógłby być

2020-09-20 08:15:42 - Pochodnia Fandomu

Fant4stic na pewno nie jest filmem, który podąża za formułą MCU. Nie jest filmem akcji. Miał być głównie horrorem ze szczyptą superbohaterstwa, co wcale nie dziwi, biorąc pod uwagę, że reżyserem był Josh Trank, odpowiedzialny za Kronikę. Scena finałowej walki jest śmieciuszkiem jakich mało, ale pewnie dlatego, że nie miała w ogóle istnieć – to było już za dużo akcji jak na ten zaplanowany wcześniej inny model filmu.

Recenzja komiksu - Deadpool tom 9 Deadpool w kosmosie

2020-09-20 08:11:51 - Dengar

Panie i Panowie oto przed wami kolejny, dziewiąty tym razem tom o przygodach Pyskatego Najemnika lub też Najemnika z Nawijką – jak zwał tak zwał. Chyba nie muszę go przedstawiać, oto przed wami... Deadpool... w kosmosie!

Recenzja komiksu - Amazing Spider-Man. Globalna Sieć tom 7 Upadek Imperium

2020-09-20 08:03:08 - Dengar

Jak już zapewne wiecie, na rynku pojawiło się tomiszcze opatrzone tytułem „Tajne Imperium” opowiadające o… no właśnie Imperium Hydry przejmującym władzę nad Ameryką. A jak Ameryka to na ich czele musi stanąć Kapitan Ameryka. A skoro Spider-Man jest teraz globalny, to oczywiście musiał zostać wplątany w tę całą aferę. Zwłaszcza, że w szeregi HYDRY dołączył… Superior Octopus.

Recenzja komiksu - Amazing Spider-Man. Globalna Sieć tom 7 Upadek Imperium

KONKURS: AVENGERS: WSZYSCY CHCĄ RZĄDZIĆ ŚWIATEM

2020-09-07 17:50:27

W związku z premierą książki "Avengers: Wszyscy chcą rządzić światem" wraz z wydawnictwem Insignis organizujemy dla Was konkurs, w którym dwie osoby mogą zdobyć po jednym egzemplarzu tej książki. Co zrobić, by wygrać?

Komentarze:

czytaj dalej...

Premiera nowej powieści z Uniwersum Marvela!

2020-09-03 20:25:43 - źródło: Informacja prasowa

Dobra wiadomość dla wszystkich wielbicieli superbohaterskich klimatów. Już dziś w księgarniach czeka na was potężna dawka przygody spod znaku Marvela – „Wszyscy chcą rządzić światem” Dana Abnetta (znanego m. in. z bestsellerowych powieściw serii „Warhammer 40 000”). Książka ukazała się nakładem Wydawnictwa Insignis.