Avalon » Archiwum » Lipiec 2020

Archiwum wiadomości: Lipiec 2020

Recenzja komiksu - Odrodzenie tom 7 Naprzód [AvalonPlus]

2020-07-27 19:32:23 - Demogorgon

Po wydarzeniach z poprzedniego tomu w Wisconsin wrze. Do dawnych problemów dochodzą jeszcze wszechobecni teraz żołnierze. Jeden z nich szczególnie zaczyna naprzykrzać się Nikki i Derrickowi. Tymczasem Generał Louise Cale bezwzględnie wprowadza swoje plany co do Odrodzonych w życie. I wynajmuje kogoś aby dopadł jej dwie uciekinierki - Danę i Em Cypres.

Helstrom - zdjęcia i pierwszy trailer

2020-07-25 07:43:46 - Wojtek "Rodzyn" Rozmus - źródło: YouTube, Facebook

W trakcie Comic-Con @ Home zaprezentowano w trakcie spotkania z twórcami serialu pierwszy trailer produkcji. Niedawno opublikowano także kilka zdjęć z serialu.

Komentarze:

czytaj dalej...

Rozdano nagrody Eisnera 2020

2020-07-25 06:37:29 - Wojtek "Rodzyn" Rozmus - źródło: comic-con.org

Mimo problemów z procesem głosowania, w trakcie tegorocznego Comic-Con @ Home rozdano wirtualnie nagrody Eisnera. Marvel mimo kilku nominacji, nie zdobył samodzielnie żadnej statuetki. Wydawca współdzieli wygraną Dave'a Stewarta, najlepszego tegorocznego kolorysty. Największym tegorocznym zwycięzcą są autorki Laura Dean Keeps Breaking Up With Me. W rozwinięciu zamieszczamy wszystkich zwycięzców.

Komentarze:

czytaj dalej...

O czym byłyby kontynuacje New Mutants?

2020-07-24 21:36:49 - Wojtek "Rodzyn" Rozmus - źródło: Bleeding Cool

Josh Boone promując swój długo wyczekiwany film "New Mutants" zdradził, czego dotyczyłyby dwie kolejne części z planowanej trylogii.

Komentarze:

czytaj dalej...

New Mutants - nowe materiały promujące film

2020-07-24 21:35:45 - Wojtek "Rodzyn" Rozmus - źródło: Bleeding Cool, YouTube

Aktualna data premiery filmu New Mutants to 28 sierpnia i wydaje się, że nic już nie sprawi, by ta się znieniła. W ramach Comic-Con @ Home odbyło się spotkanie z reżyserem i obsadą filmu, na którym zaprezentowano pierwsze minuty filmu, nowy trailer, grafikę autorstwa Bill Sienkiewicza i wiele innych materiałów promujących film.

Komentarze:

czytaj dalej...

Recenzja komiksu - Head Lopper tom 3 I rycerze Venorii [AvalonPlus]

2020-07-23 20:02:39 - Wojtek "Rodzyn" Rozmus

Przygody Norgala ciąg dalszy. Tym razem Dekapitator trafia do królestwa Venorii, gdzie zostaje wplątany w dworskie intrygi jak i walkę z najeżdzającymi królestwo goblinami. U jego boku wciąż obecna jest wiedźma Agatha - a dokładniej jej głowa.

Recenzja komiksu - Head Lopper tom 3 I rycerze Venorii

Recenzja komiksu - Amazing Spider-Man. Globalna Sieć tom 6 Tożsamość Osborna

2020-07-22 18:35:52 - Dengar

„Spisek Klonów” był moim zdaniem najlepszym tomem dotychczasowej serii o przygodach Pająka i Slott wysoko postawił sobie poprzeczkę. Pytanie tylko czy seria zaliczy wzlot i będzie coraz lepiej... czy jednak zostaniemy niemile rozczarowani i będziemy pikować w dół z nadzieją, że sobie nie przetrącimy karku? Muszę przyznać, że Slott sięgajac po dawno niewidzianego Normana Osborna zaciekawił mnie, więc czym prędzej zabrałem się do lektury.

Recenzja komiksu - Amazing Spider-Man. Globalna Sieć tom 6 Tożsamość Osborna

Recenzja komiksu - Porcelana tom 1 Dziewczynka [AvalonPlus]

2020-07-22 18:35:45 - Wojtek "Rodzyn" Rozmus

Jedną z nowych serii, które zaproponowało polskim czytelnikom wydawnictwo Non Stop Comics, jest Porcelana. Tytuł oryginalnie wydany przez niewielkie brytyjskie wydawnictwo Improper Books, którego współwłaścicielami są autorzy komiksu, Benjamin Read (scenarzysta) i Chris Wildgoose (ilustrator), zdobył uznanie także na francuskim rynku. Czy słusznie?

Recenzja komiksu - LastMan tom 3 [AvalonPlus]

2020-07-20 18:48:05 - Wojtek "Rodzyn" Rozmus

Komiks autorstwa tercetu Balak/Vives/Sanlaville to jedna z najlepszych komiksowych serii na naszym rynku i aż szkoda, że nie jest wydawana częściej.

Recenzja komiksu - LastMan tom 3

Recenzja komiksu - Ultimate Spider-Man tom 6

2020-07-19 18:12:28 - Dengar

Na chwilę obecną nadal będę twierdzić, że Brian Michael Bendis pisząc „Ultimate Spider-Mana” odwalił kawał dobrej roboty i że komiksy wchodzące w skład tej serii są bliskie memu sercu i na chwilę obecną, każdy zapewnia mi dobrą rozrywkę. Jak w porównaniu z pięcioma poprzednimi wypada ten tom? Czy scenarzysta utrzymuje podobny poziom czy też raczej zalicza spadek formy? Przekonajmy się sami!

Recenzja komiksu - Ultimate Spider-Man tom 6

Recenzja komiksu - PTSD [AvalonPlus]

2020-07-18 17:25:36 - Wojtek "Rodzyn" Rozmus

Jedną z nowych propozycji wydawniczych Non Stop Comics jest komiks "PTSD" autorstwa Guillaume’a Singelina, francuskiego ilustratora i twórcy komiksów. Tytułowy skrót to posttraumatic stress disorder - zespół stresu pourazowego, z którym zmaga się bohaterka komiksu. Czy twórcy udaje się w odpowiedni sposób przedstawić ten temat?

Wielki finał sagi o upadłym Kapitanie Ameryce

2020-07-16 23:19:33 - źródło: IInformacja prasowa

Wczoraj swoją premierę na polskim rynku miało "Tajne Imperium", jeden z wielkich komiksowych eventów Marvela z ostatnich lat. Prezentujemy materiał wydawcy na temat tej publikacji.

Komentarze:

czytaj dalej...

Katalog Non Stop Comics do końca 2020 roku

2020-07-16 23:07:54 - Wojtek "Rodzyn" Rozmus - źródło: nonstopcomics.com

Wydawnictwo Non Stop Comics, jak co pół roku, zaprezentowało katalog swoich zapowiedzi na kolejne miesiące. Do końca 2020 roku wydane zostanie 12 komiksów, w tym nowe serie (m.in. Coś zabija dzieciaki) jak i kontynuacje starych (The Goon). 

Komentarze:

czytaj dalej...

Zapowiedzi Mucha Comics do końca 2020 roku

2020-07-16 22:51:27 - Wojtek "Rodzyn" Rozmus - źródło: Mucha Comics FB

Mucha Comics po raz kolejny ujawniło swoje zapowiedzi na kolejne miesiące. Nie zabrakło tam miejsca dla komiksów z logiem Marvela na okładce, ale i innych interesujących pozycji. 

Komentarze:

czytaj dalej...

Aktualizacja katalogu Egmontu do końca roku i duża niespodzianka

2020-07-16 22:22:31 - Wojtek "Rodzyn" Rozmus - źródło: swiatkomiksu.pl, egmont.pl

Wydawnictwo Egmont zaktualizowało swoje plany na drugą połowę 2020 roku oraz kilka na początek 2021. Nie ma wielkich zmian w przypadku komiksów z logiem Marvela na okładce, ale pojawiła się nowa, ekskluzywna pozycja: Przedwieczni autorstwa Jacka Kirby'ego. Komiks ukaże się w ramach nowej serii Marvel Limited w powiększonym formacie i o cenie okładkowe 299,99 zł. 

Komentarze:

czytaj dalej...

Recenzja komiksu - Daredevil: Wizjonerzy - Frank Miller tom 3

2020-07-16 22:02:15

Trzeci tom przygód Daredevila do scenariusza Franka Millera domyka jego kilkuletnią przygodę w roli rysownika, a potem również scenarzysty, głównej serii o Śmiałku. Choć czeka nas jeszcze jeden album z nazwiskiem Millera na okładce, będą tam już późniejsze historie, zilustrowane przez innych artystów - jest na co czekać, bo to definiujące postać Born Again i Man Without Fear. Ale w trzecim tomie również nie brak świetnych historii.

Recenzja komiksu - Daredevil: Wizjonerzy - Frank Miller tom 3

Recenzja komiksu - Czarna Wdowa

2020-07-16 10:10:34 - Rodzyn

Gdyby nie pandemia, większość z nas pewnie miałaby za sobą już seans filmowych przygód Czarnej Wdowy. Premierę filmu przełożono, ale nie opóźniło to premiery komiksu z tą samą bohaterką, który zapewne właśnie z chęci zyskania na ekranowym występie Natashy i spółki został przez Egmont zaplanowany do wydania. Wydawcy się poszczęściło, bo wydawana w okresie Marvel NOW 2.0. seria autorstwa Marka Waida i Chrisa Samnee to świetna lektura i warto było ją zaprezentować polskiemu czytelnikowi. 

Recenzja komiksu - Czarna Wdowa

Recenzja komiksu - Friendly Neighbourhood Spider-Man (2019) vol.1-2

2020-07-15 10:10:41 - Sobb

Niedawno zakończyła się prowadzona prez Toma Taylora seria Friendly Neighborhood Spider-Man. Stanowiła ona serię poboczną, która siłą rzeczy porusza inne wątki, niż seria główna. Marvel przyzwyczaił nas jednak ostatnimi laty, że poboczne serie pająkowe czyta się równie dobrze. Nie inaczej było w przypadku tego tytułu. Osobiście z niecierpliwością czekałem na nowe numery. Wiadomość, że seria będzie miała swój koniec nie wprawiła mnie w dobry nastrój- owszem, Pająka jest dosyć dużo w uniersum Marvela, ale skoro co jakiś czas ukazywały się dobre zeszyty, czemu z nich rezygnować? 

Recenzja komiksu - Folwark Zwierzęcy [AvalonPlus]

2020-07-14 21:02:23 - Rodzyn

Wydawnictwo Jaguar poza komiksami skierowanymi do młodszych czytelników opowiadających o przygodach ich rówieśników, zaczęło wydawać w ostatnim czasie także komiksowe adaptacje znanych i docenianych powieści. Za nami (udana) premiera "Zabić drozda", a teraz przyszła kolej na jedną z najpopularniejszych powieści George'a Orwella. "Folwark zwierzęcy" to tytuł, który w moim odczuciu dobrze nadaje się do takiej właśnie adaptacji. Czy efekt końcowy był więc zadowalający?

Recenzja komiksu - Staruszek Logan tom 5 Dawne strachy

2020-07-13 17:01:25 - Dengar

Logan, mimo że to już leciwy staruszek, to jednak wcale nie wybiera się na emeryturę bo wciąż ma wiele do zrobienia. Może i by chciał odłożyć szpony – oczywiście metaforycznie, bo dosłownie nie ma jak – na półkę, chłodne piwko sobie pić i generalnie wrzucić na luz. No ale nie może tego zrobić, nie gdy jest superbohaterem i na dodatek ma pewne nierozwiązane sprawy z przeszłości... a właściwie to teraz z przyszłości... oj tam, ma nierozwiązane sprawy i koniec kropka. Trzeba się nimi zająć.

Recenzja komiksu - Staruszek Logan tom 5 Dawne strachy

King in Black - nowy crossover z Venomem

2020-07-11 21:27:31 - źródło: marvel.com

W grudniu rozpocznie się kolejny wielki event w uniwersum Marvela zatytułowany KING IN BLACK. To kolejna historia wynikająca wprost z kart serii Venom autorstwa Donny'ego Catesa i Ryana Stegmana. To on będą także odpowiedzialni za całe wydarzenie.

Komentarze:

czytaj dalej...

Marvel Unlimited w lipcu

2020-07-11 20:02:37 - źródło: marvel.com

W lipcu na Marvel Unlimited trafią pierwsze numery Star Wars (2020), Hawkeye: Freefall, Marvels X, Star, Marvel's Spider-Man: Black Cat Strikes, Atlantis Attacks, Guardians of the Galaxy (2020) i Iron Man 2020. Pojawi się także ostatni numer miniserii The Web of Widow, a także kilkanaście kolejnych numerów w ramach poszczególnych serii. Katalog zasili także kilkanaście archiwalnych zeszytów.

Komentarze:

czytaj dalej...

Komiksy Marvel Comics w sierpniu i wrześniu

2020-07-11 16:12:43 - źródło: Bleeding Cool

Znamy już zapowiedzi wydawnictwa Marvel na sierpień i wrzesień. W ostatnich dniach dowiedzieliśmy, że część zeszytów, które wcześniej z powodu pandemii zapowiedziano jako digital-only i jako takie się już ukazały (m.in. Hawkeye: Freefall, Star, Ant-Man), teraz powrócą na sklepowe półki także w formie papierowej. Do zapowiedzi powoli wracają kolejne zawieszone serie m.in. Aero i Sword Master, które wcześniej nie widniały w zapowiedziach. Wiemy też, że część zapowiedzianych tie-inów Empyre jednak się nie ukaże, niektóre z wydawanych serii czeka kasacja. Podajemy też listę tytułów, które wciąż jeszcze nie wróciły do zapowiedzi.

Komentarze:

czytaj dalej...

The rise of Ultraman na przykładowych planszach

2020-07-11 10:00:20

Wczoraj świętowano Dzień Ultramana, organizowany z okazji rocznicy pierwszego pojawienia się Ultramana w telewizji w 1966 roku. Z tego powodu Marvel zaprezentował przykładowe strony z zapowiedzianej przez siebie na wrzesień miniserii Rise of Ultraman, którą świętuje dziedzictwo ikony popkultury.

Komentarze:

czytaj dalej...

Recenzja komiksu - Deadpool Classic tom 8

2020-07-11 09:14:57 - Sobb

Ósmy tom klasycznych przygód Deadpoola nie powinien zaskakiwać. Po wcześniejszych częściach mniej więcej widzimy, czego powinniśmy się spodziewać. Lekko przestarzałe historie z bardzo pokręconymi pomysłami, przy których można zrelaksować się w niezbyt wymagający sposób. Omawiany tom oczywiście wpisuje się w ten styl, jednak prezentuje przy tym coś więcej. Historia dzieli się na dwie części, jednak tematycznie tworzy spójną, wciągającą całość. Nie chcę tutaj powiedzieć, że wcześniejsze numery nie były ciekawe. Było to po prostu czytadło, które zapewniało rozrywkę. W tym wypadku jest moim zdaniem znacznie lepiej.

Recenzja komiksu - Conan. Miecz Barbarzyńcy tom 1 Kult Kogi Thuna

2020-07-10 17:05:50 - Rodzyn

Niedługo po premierze dość obiecującego pierwszego tomu serii Conan Barbarzyńca i sporym zawodzie jakim była przygoda jednej z bohaterek tego świata, Belit, przyszła kolej na kolejny tytuł ze świata Cymeryjczyka, również pierwszy tom kolejnej serii. Czy to kolejna satysfakcjonująca przygoda u boku Conana czy kolejna pusta lektura? Chyba gdzieś już napomknąłem, że to drugie...

Recenzja komiksu - Conan. Miecz Barbarzyńcy tom 1 Kult Kogi Thuna

Recenzja komiksu - Giant Days tom 7 Bądź dla niego miła, Esther [AvalonPlus]

2020-07-09 11:03:37 - Demogorgon

Susan wraca do domu na święta. Esther próbuje walczyć o lepszy świat. Daisy wierzy, że ktoś włamuje się w nocy do garażu. Wzloty miłosne Deana działają Edowi i McGrawowi na nerwy. Pozornie siódmy tom serii Johna Alisona i Max Sarin to cztery niezwiązane ze sobą historie. Łączy je jednak motyw przewodni. Miłość i jej różne odcienie przewijają się przez wszystkie opowieści. W domu na Susan czeka próba pogodzenia rodziców, których związek wpadł na wyboistą drogę. Daisy czekają pierwsze kłótnie z Ingrid. Dean zdecydowanie nie jest gotowy na poważny związek. Esther jak zawsze szuka sposobu aby połączyć pożyteczne z przyjemnym. I wygląda na to, że Susan i McGraw mogą się znowu schodzić. Nie jest to centralny wątek ale doskonale służy jako spoiwo.

Marvel promuje grę krótkometrażówkami. Czy warto obejrzeć?

2020-07-09 11:03:33 - Rodzyn

Marvel Battleworld Mystery of Thanostones to nowa gra będąca efektem współpracy Marvela i, znanego raczej z produkcji figurek, Funko. Promując grę, w skład której wchodzą figurki i karty, a której celem jest pokonanie Thanosa, zaprezentowano pięcioodcinkową serię animowaną wprowadzającą w jej świat. Czy warto się zapoznać z tymi klipami? Sprawdzamy.

Marvel promuje grę krótkometrażówkami. Czy warto obejrzeć?

Komentarze:

czytaj dalej...

Marvel i Games Worpshop zapowiadają komiks Warhammer 40,000: Marneus Calgar

2020-07-08 21:16:33

Już w październiku trafi do nas pierwszy numer miniserii "Warhammer 40,000: Marneus Calgar", której autorami będą Kieron Gillen i Jacen Burrows. 

Komentarze:

czytaj dalej...

It's Morphin Time #13 Soul of the Dragon

2020-07-08 09:01:19 - Hawk

Tommy Oliver to bodajże najbardziej rozpoznawalny Power Rangers w historii serii. Komiks, który będziemy dla was dzisiaj omawiać skupia się na dalszych losach Tommy’ego. Od kiedy zaczął pracować w szkole minęło dziesięć lat, od ostatniej transformacji również upłynął kawał czasu, a nasz bohater skupia się na zupełnie innych problemach. Ma żonę, syna, odzywają się stare rany, a zwolnienie z pracy przychodzi nagle i bezpardonowo. Komiks pokaże nam ostatnią przygodę legendarnego Tommy’ego Olivera, odpowiadając przy okazji na kilka pytań jakie fani serii mogli zadawać sobie przez lata. Przed nami Saban’s Power Rangers: Soul of the Dragon od BOOM! Studios.

It's Morphin Time #13 Soul of the Dragon

Recenzja komiksu - Kapitan Ameryka: Steve Rogers tom 1

2020-07-07 08:59:09 - Sobb

Kiedy pierwszy numer tego tomu wychodził w Stanach Zjednoczonych to było jedno wielkie wow. Generalnie gdy po wydarzeniach z Pleasant Hill Kapitan Ameryka wrócił do formy, zapowiedziano komiks z jego udziałem, co może nie budziło jakiś wielkich nadziei (bo i co taki Kapitan Ameryka może robić?), ale zawsze stanowiło jakieś odświeżenie. I ten pierwszy numer był sobie po prostu pierwszym numerem. Akcja się powoli rozkręcała, trochę bijatyki, trochę zagrożenia spowodowanego nowym obliczem Hydry. Można było założyć, że Red Skull wraz ze swoją quasi-sektą będzie stwarzał realne zagrożenie dla stabilności Ameryki (coś na kształt tego co rozpoczynało aktualny run Ta Nehisi Coatesa, albo też nieco realistyczniej - coś co stanowiło aktualny postrach bardziej lewicowych Amerykanów). Można było, ale do ostatniej strony. Bo właśnie tam padają słowa, które zmieniają oblicza Kapitana Ameryki: Hail Hydra.

Recenzja komiksu - Bloodborne tom 2 Pieśń wron [AvalonPlus]

2020-07-05 19:58:15 - Dengar

Raz jeszcze – tym razem także w dwóch opowieściach – mamy okazję powrócić do miasta Yharnam. I tak poprzednio, nie musimy znać uniwersum gry – chociaż jest to pomocne, aby się we wszystkim połapać – jednak czy oznacza to, że będziemy się wybornie bawić? Czy drugi tom dorównuje swojemu poprzednikowi? Na te pytania postaramy się odpowiedzieć w niniejszej recenzji.

Recenzja komiksu - Bloodborne tom 2 Pieśń wron

Recenzja komiksu - Ms Marvel tom 7 Obrażenia na sekundę

2020-07-04 19:18:13 - Pochodnia Fandomu

Idźcie na wybory! głosi Ms. Marvel z pierwszej historii siódmego tomu o tytule Obrażenia na sekundę. Nie jest to fabuła przeciągnięta na cały tom, ale jako dodatek bardzo zgrabnie spełnia funkcję nie tylko jako pouczenia czytelników, ale też zachęty do tego, żeby nie siedzieć bezczynnie, kiedy ważą się przyszłe losy kraju. Druga historia w tomie dotyczy wirusa komputerowego, który stanowi zagrożenie nie tylko dla Ms Marvel, ale dla wielu osób w jej otoczeniu.

Marvel przejmuje prawa do wydawania komiksów ze świata Aliena i Predatora

2020-07-03 08:35:06 - źródło: marvel.com

Zgodnie z przewidywaniami, kilka miesięcy po przejęciu FOXa przez Disneya, w tym także filmowych praw do uniwersum Aliena i Predatora, Marvel ogłosił, że od roku 2021 będzie wydawał komiksy z tego świata. Możemy spodziewać się serii zatytułowanych ALIEN, PREDATOR i ALIEN VS. PREDATOR. 

Komentarze:

czytaj dalej...

Recenzja komiksu - Deadpool tom 8 Póki śmierć nas...

2020-07-02 15:57:44 - Dengar

Raju, pomyśleć że Egmont wydaje przygody Najemnika z Nawijką od 2016 roku i do tej pory wyszło ich aż tyle! Istna deadpoolowa powódź! Oczywiście nie żebym narzekał, bo nie ukrywam, zżyłem się z Wadem Wilsonem i polubiłem czytać o jego dziwacznych przygodach. A sądząc po okładce tego tomu – tak, wiem, nie ocenia się po okładce – zapowiada się niezła rozpierducha. No i przy okazji kryzys małżeński. Ale o tym za chwilę.

Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2021 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.