Avalon » Archiwum » Czerwiec 2020

Archiwum wiadomości: Czerwiec 2020

Recenzja komiksu - Doktor Strange tom 2

2020-06-30 21:17:25 - Hawk

Bohater pozbawiony swoich umiejętności to zabieg raczej standardowy, coś w rodzaju obowiązkowego rozdziału dla każdego herosa, gdzie uczy się siebie na nowo, przezwycięża ograniczenia i staje się ostatecznie lepszą wersją samego siebie. Rozdział tak do bólu standardowy, że podany w nieodpowiedni sposób może nas zniechęcić do dalszej lektury. Nasz ulubiony doktor staje właśnie przed takim etapem swojego życia i tylko od dobrego pióra scenarzysty zależy, czy wytrwamy do końca, na szczęście w tej roli zobaczymy Jasona Aarona. Tylko czy aby na pewno nazwisko gwarantuje jakość dzieła?

Recenzja komiksu - Mighty Morphin Power Rangers. Rok Pierwszy [AvalonPlus]

2020-06-30 21:04:12 - Hawk

Jestem wielkim fanem Power Rangers od bardzo dawna. Pamiętam uczucie towarzyszące mi podczas oglądania pierwszego odcinku serialu, jaki miałem okazję zobaczyć na ekranie telewizora w czasach, kiedy te posiadały jeszcze ogromne pudło za ekranem. Tym większą radość sprawiło mi BOOM! Studios wydając komiksy o tych niezwykłych kolorowych bohaterach. Jeszcze większą frajdę daje mi prowadzenie kolumny „It’s Morphin Time!” gdzie omawiamy dla was szczegółowo komiksy z tego uniwersum. Ku mojej radości Egmont zdecydował się na wydanie tej serii w naszym kraju, biorąc na pierwszy ogień Rok Pierwszy – zbiór, który spina nam do kupy pierwszych dwanaście zeszytów i serwuję ją nam w rewelacyjnym wydaniu.

Recenzja komiksu - Deadpool tom 7 Deadpool leci Szekspirem

2020-06-18 20:50:11 - Dengar

To już siódmy tom drugiej serii wydanej w naszym kraju o przygodach wyjątkowego Pyskatego Najemnika, który podbił serca czytelników. I w sumie nic w tym dziwnego, jego perypetie to czysta (chociaż niekiedy wątpliwa) rozrywka, pozwalająca czytelnikowi się po prostu odmóżdżyć. Właśnie takim odmóżdżaczem (acz wątpliwym) jest właśnie siódmy tom serii „World's Greatest”. Jednak trzeba przyznać, że Duggan stara się jak może aby czytelnika nie tylko zaskoczyć ale i w pewien sposób zaspokoić. Z jakim skutkiem?

Recenzja komiksu - Judasz [AvalonPlus]

2020-06-16 17:28:50 - Dengar

Kurczę, przyznaję, że gdy trafiłem – zupełnym przypadkiem – na "Judasza", to miałem dość mieszane uczucia. Nie sądziłem, że można zrobić dobry komiks wzorując się na opowieści biblijnej. I nie, to nie jest przedstawienie fragmentu Biblii w skali jeden do jednego. Nie, nie. To co zawarto w tym komiksie to fikcja. Ale jednak i tak to dzieło wywołało oburzenie wśród gorliwych wiernych.

Recenzja komiksu - Astonishing X-Men tom 1 Życie X

2020-06-16 09:24:13 - Sobb

Po kilku tomach Extraordinary X-Men, polski czytelnik dostaje w swoje ręce kolejną serię. Jeżeli ktoś liczył na kontynuację wątków, może się zawieść. Czy oderwanie się od poprzednich przygód jest złe? Wystarczy przeczytać kilka stron tomu, by przekonać się, że nie.

Zmarł Dennis O'Neil

2020-06-12 20:01:06 - źródło: CBR

Z przykrością informujemy, że w wieku 81 lat zmarł Dennis O'Neil. O wczorajszej śmierci poinformowała dziś media rodzina scenarzysty. O'Neil znany jest przede wszystkim jako scenarzysta serii o przygodach Batmana i kultowej serii Green Lantern/Green Arrow, jednak pracę zaczynał w Marvel Comics, gdzie pisał m.in. przygody Daredevila, Spider-Mana i Iron Mana.

Nowa seria o przygodach Iron Mana

2020-06-12 19:44:54 - źródło: cbr.com

Christopher Cantwell i CAFU łączą siły by stworzyć nową serię o przygodach Tony'ego Starka. Szczegóły, szkice i trailer w rozwinięciu.

Komentarze:

czytaj dalej...

Sony zapowiada grę Marvel's Spider-Man Miles Morales [AKTUALIZACJA]

2020-06-11 22:41:44 - źródło: PlayStation

Na wydarzeniu promującym nową konsolę PS5, Sony zaprezentowało zapowiedź gry Marvel's Spider-Man Miles Morales, która będzie kontynuowała wątki z gry z 2018 roku, Marvel's Spider-Man. Gra ma zadebiutować zimą tego roku.

Komentarze:

czytaj dalej...

Recenzja książki - Star Wars: Thrawn. Sojusze

2020-06-11 22:31:12 - Dengar

Wydawnictwo Uroboros zaserwowało nam kolejną porcję gwiezdnowojennych przygód z parą naszych książkowych ulubieńców: Darthem Vaderem oraz Thrawnem. I właśnie ta mieszanka Lord Sith i chissański wielki admirał w szeregach Imperium wzbudziła moją największą ciekawość. No i już w szczególności ciekawość sięgnęła zenitu gdy zgodnie z zapowiedzią, mieliśmy poznać jaką ci dwaj panowie mają wspólną przeszłość. W poprzedniej części dowiedzieliśmy się, że Thrawn w czasie Wojen Klonów poznał Anakina Skywalkera. No właśnie... Najwyższa pora żeby odkryć przeszłość.

Recenzja książki - Star Wars: Thrawn. Sojusze

Recenzja komiksu - All-New Wolverine tom 4 Odporna

2020-06-10 17:52:29 - Pochodnia Fandomu

Tematyka czwartego tomu All-New Wolverine jest obecnie bardzo bliska każdemu z nas. Wirus, który przenosi się poprzez bliski kontakt, przez co zarażeni i osoby, które mogły mieć z nim kontakt są odcięci w kwarantannie. Oczywiście brzmi to znajomo, bo to nasza rzeczywistość od marca, która mimo luzowań w obostrzeniach nie odejdzie tak szybko. Szczepionki czy innego leku nadal nie ma.

Recenzja komiksu - All-New Wolverine tom 4 Odporna

Nominacje do Nagród Eisnera 2020

2020-06-10 13:38:57 - Redakcja - źródło: The Beat

W tegorocznych nominacjach do nagród Eisnera Marvel zdobył ich 8, z czego 4 współdzieląc z innymi wydawnictwami. Aż dwie serie, Immortal Hulk i Daredevil, zdobyły nominacje w kategorii najlepsza seria regularna, a Doctor Doom w kategorii najlepsza nowa seria. Samodzielną nominację zgarnął dla Marvela Julian Totino Tedesco za okładki dla Daredevila. Pracujący dla kilku wydawnictw Clayton Cowles i Dave Stewart zdobyli nominacje kolejno w kategoriach poświęconym liternictwu i kolorom. O tytuł najlepszego scenarzysty powalczą m.in. Chip Zdarsky (Daredevil) i G. Willow Wilson (Ms. Marvel). Pełna lista nominowanych poniżej. 

Komentarze:

czytaj dalej...

Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2021 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.