Avalon » Archiwum » Marzec 2020

Archiwum wiadomości: Marzec 2020

Recenzja komiksu - Zabić drozda [AvalonPlus]

2020-03-31 19:59:27 - Rodzyn

Z powieścią "Zabić drozda" miałem przyjemność zapoznać się kilka lat temu. Mniej więcej w tym samym czasie poznałem jej filmową adaptację. Zarówno powieść jak i film zdobyły powszechne uznanie, czego dowodem może być nagroda Pulitzera dla autorki, jak i trzy Oscary jakie udało się zdobyć filmowi. Teraz przyszła pora na zapoznanie się z powieścią graficzną.

Recenzja komiksu - Ultimate Spider-Man tom 5

2020-03-30 16:09:52 - Dengar

Na początku powiem, że niezbyt uważnie śledziłem cały świat Ultimate. Wiedziałem, że X-Men mają swoją serię, że istnieją w tym świecie jakby Avengers – znani jako Ultimates – ale przyznaję się bez bicia, przede wszystkim starałem się śledzić przygody Petera Parkera. Jak się okazało, śledziłem je niezbyt dokładnie. Bo zaglądając do tego tomu byłem w lekkim szoku. Na dobrą sprawę to już sama okładka wywołała we mnie niewielkie zmieszanie, bo nie byłem sobie w stanie przypomnieć, czy na obecnym etapie perypetii Spider-Mana spotkałem się ze Złowieszczą Szóstką... no dobra, Złowieszczą Piątką. Ale o tym za chwilę. 

Recenzja komiksu - Ultimate Spider-Man tom 5

Recenzja komiksu - X-Men. Jim Lee

2020-03-29 08:54:31 - Sobb

Wydawana przez Egmont seria Marvel Classic przyzwyczaiła polskich czytelników do serwowania pozycji znanych i bardzo dobrych pod względem jakości. Wiadomość, że w jej ramach wydany zostanie tom zawierający zeszyty X-Men rysowane przez Jima Lee z pewnością ucieszyła niektórych fanów, jednak na pewno nikogo nie zaskoczyła. To kawał klasyki, który doskonale wpisuje się w ramy serii. Sam, chociaż styczność z twórczością Jima Lee miałem znikomą, ucieszyłem się na możliwość zrecenzowania tej pozycji. Jak zawsze tom (jako zbierający archiwalne numery) ma dużą wartość poznawczą, która pokazuje, jak pare dekad temu wyglądały komiksy. Lektura jednak trochę mnie zaskoczyła. Już teraz mogę powiedzieć, że jest to pozycja nie dla każdego. 

Recenzja komiksu - Najlepsze przyjaciółki [AvalonPlus]

2020-03-28 19:34:14 - Rodzyn

Najlepsze przyjaciółki to kontynuacja nastoletnich przygód Sary, które mogliśmy śledzić w Prawdziwych przyjaciółkach. Shannon Hale ponownie łączy siły z LeUyen Pham, by zaprezentować kolejny rozdział z życia bohaterki, opierając się na własnych doświadczeniach.

Recenzja komiksu - Kapitan Ameryka tom 2 Czerwony Łajdak

2020-03-27 21:59:56 - Hawk

Kapitan Ameryka z klasyków Marvela od Egmontu ma ukazać się u nas w trzech tomach obejmując swoim rozmachem dwa naprawdę ważne wydarzenia w życiu Rogersa. Pierwszy z nich, czyli powrót Bucky’ego Barnesa otrzymaliśmy w poprzednim tomie zatytułowanym „Zimowy Żołnierz”. Opowieść tak istotna z punktu widzenia komików o Kapitanie, że doczekała się swojej wersji w formie kinowej, jak i w animacji. Kolejny tom przyniesie nam z kolei śmierć bohatera co zawsze ma ogromny (choć nietrwały) wydźwięk dla całego uniwersum. Co zatem znajdujemy pośrodku? Oto przed nami Czerwony Łajdak, który nie tylko ładnie zepnie nam te dwa okresy do kupy, to jeszcze dołoży do całości kilka wątków, które procentować będą przez lata. Oczywiście dostarczy nam przy tym jakże ważnej dla organizmu dawki szpiegowskiego kryminału i retrospekcji z drugiej wojny światowej.

Recenzja komiksu - Kapitan Ameryka tom 2 Czerwony Łajdak

Recenzja komiksu - Trzymaj się, Sunny! [AvalonPlus]

2020-03-26 14:48:52 - Rodzyn

Trzymaj się, Sunny! to kontynuacja innego komiksu autorstwa rodzeństwa Jennifer L. Holm i Matthew Holm, Głowa do góry, Sunny!. W tamtym komiksie śledziliśmy losy tytułowej bohaterki, która spędziła lato ze swoim dziadkiem na Florydzie. Z dala od rodziców i rodzeństwa, dziewczynka musiała znaleźć sposób na nudę. Poznała towarzysza nowych przygód, odkryła też radość jaką można czerpać z lektury komiksów. Jednak wakacje nie trwają wiecznie. Sunny wróciła do domu, w którym jednak wiele się zmieniło.

Recenzja komiksu - Staruszek Logan tom 4 Ostatni ronin

2020-03-25 08:34:18 - Dengar

Logan co prawda odrobinkę się zestarzał, ale to wcale nie oznacza, że przeszedł na emeryturę i postanowił lenić się gdzieś w Kanadzie czy gdziekolwiek indziej. Nie, nie. Jak wiemy z poprzedniego tomu, nasz stary Rosomak wciąż ma pazura i nosa. No i pakuje się w kolejne kłopoty. Tym razem nie jest inaczej.

Recenzja komiksu - Staruszek Logan tom 4 Ostatni ronin

Recenzja komiksu - Nienawidzę Baśniowa tom 4 Konali krótko i płaczliwie [AvalonPlus]

2020-03-25 08:34:15 - Hawk

„Nienawidzę Baśniowa” dociera do ostatecznego finału. Cukierkowa opowieść o masakrze, swoisty eksperyment, który wymykał się z pod kontroli, ewoluował, nabiera ostatecznej formy i prowadzi nas do samego końca Baśniowa, które według jego bohaterów miało być wieczne. Przyjdzie nam na koniec poznać kilka nowych postaci, które pociągają za sznurki w całej opowieści, powitać paru powracających po dłuższej nieobecności bohaterów i co najważniejsze spędzić jeszcze kilka stron z niesamowitymi Larrym i Gert, którzy to wspólnie dla nas wystąpią w rozkosznej sztuce zatytułowanej „Konali krótko i płaczliwie”.

Recenzja komiksu - Nienawidzę Baśniowa tom 4 Konali krótko i płaczliwie

Recenzja komiksu - Avengers tom 4 I Wojna Kanga

2020-03-23 22:28:09 - Sobb

Kolejny tom Avengers wprowadza duże zmiany. Sugeruje je już okładka, która prezentuje nam całkowicie nowy skład. Jest on wynikiem reperkusji drugiej wojny domowej, która podzieliła bohaterów i sprawiła, że od Avengers odeszli prawie wszyscy młodzi bohaterowie. No ale złoczyńcom to przecież nie bardzo przeszkadza, więc herosi na nowo muszą stanąć do walki. 

Recenzja komiksu - Avengers tom 4 I Wojna Kanga

Recenzja komiksu - Extraordinary X-Men tom 4 Inhumans kontra X-Men

2020-03-21 19:26:26 - Sobb

Im dalej w las, tym gorzej? Możliwe. Pierwszy tom Extraordinary X-Men był dobry. Drugi - gorszy (chociaż miał pewne mocne momenty). Trzeci był już średni (mieszał lepsze wątki z dużo gorszymi). Jaki jest tom czwarty?

Recenzja komiksu - Extraordinary X-Men tom 4 Inhumans kontra X-Men

Recenzja komiksu - Inhumans kontra X-Men

2020-03-21 19:26:23 - Sobb

Inhumans kontra X-Men to kolejny duży event Marvela, którym wydawnictwo żyło przez pewien okres. Był to jeden z eventów, które nie były do końca przemyślane i koniec końców dzisiaj spokojnie mogą być uznane za zapomniane (zwłaszcza że od czasów wydania pierwszego zeszuty mutanci byli już kilka razy w bardzo poważnych taraptach).

Recenzja komiksu - Inhumans kontra X-Men

Recenzja komiksu - Śmierć X

2020-03-21 19:26:18 - Sobb

Śmierć X wprowadza nas do większego wydarzenia Inhumans kontra X-Men, które wydaje się być dosyć dobrze reprezentowane na polskim rynku. Oprócz wspomnianego tomu, czytelnik będzie mógł zapoznać się z głównym komiksem (który jak łatwo się domyśleć, nazywa się Inhumans kontra X-Men) oraz kolejnym tomem Extraordinary X-Men, który zawiera tie-iny do całego eventu. Nie dostajemy natomiast zeszytów Inhumans, które zasadniczo mogłyby zostać wydane w Polsce, ale chyba ich brak aż tak bardzo nie psuje odbioru.

Recenzja komiksu - Śmierć X

Recenzja komiksu - Paper Girls tom 6 [AvalonPlus]

2020-03-21 07:39:40 - Demogorgon

Każda historia kiedyś się kończy. Każdy złoczyńca spotyka swój kres. Każdy bohater wraca do domu. Prędzej czy później oraz na różne sposoby. I kiedy przewracamy ostatnią stronę, autorzy mogą mieć tylko nadzieję, że nie zrobimy tego z uczuciem niedosytu. Szalona podróż w czasie czterech nastolatek z lat osiemdziesiątych też musi się kiedyś skończyć.

Recenzja komiksu - Paper Girls tom 6

Recenzja komiksu - Amazing Spider-Man. Globalna Sieć tom 4 Starzy znajomi

2020-03-20 16:31:12 - Dengar

Jakoś większość fanów jest zdania, że Saga Klonów z lat 90. minionego wieku była jednym wielkim niewypałem. Ja osobiście pochłaniałem kolejne przygody Spidera i głowiłem się, który Pająk jest tym prawdziwym. Szakal wzbudzał we mnie grozę i swoistą fascynację. Jednym słowem, nie było moim zdaniem najgorzej. A dlaczego o tym wspominam? No właśnie z okazji tego tomu przygód Pajęczaka.

Recenzja komiksu - Amazing Spider-Man. Globalna Sieć tom 4 Starzy znajomi

Recenzja komiksu - Bloodborne tom 1 Śmierć snu [AvalonPlus]

2020-03-03 22:33:15 - Dengar

Jej, ten tytuł kojarzy mi się z wieloma, wieloma godzinami spędzonymi przed konsolą. Ale jakoś niezbyt przyjemnie mi się to kojarzy, może to przez to, że prawie lada moment mnie zabijali i... no obdarzałem przez to grę niezbyt przyjemnymi komplementami. No dobra, to były słowa powszechnie uważane za wulgarne. Mimo, że uważam, że ta gra jest wymagająca i stanowi wyzwanie dla graczy to jednak muszę jej przyznać, ma fajny klimat. I może właśnie tego klimatu postanowiłem poszukać w tym komiksie.

Recenzja komiksu - Bloodborne tom 1 Śmierć snu

Recenzja komiksu - Miasto Wyrzutków tom 1 Mężczyzna, który gromadził rupiecie [AvalonPlus]

2020-03-03 22:33:12 - Rodzyn

Lubię, gdy Non Stop Comics zapowiada serie, które sam wcześniej czytałem i polecam - głównie dotyczy to publikacji, które wpierw wydano na rynku amerykańskim. Jeszcze lepiej jest, gdy zapowiadają tytuły wcześniej mi nieznane np. z rynku frankofońskiego, które od razu przykuwają moją uwagę chociażby swoją okładką. Takich tytułów w zapowiedziach na kolejne miesiące jest kilka, ale zaliczyć można do nich także Miasto Wyrzutków, którego pierwszy z dwóch tomów niedawno miał swoją premierę w Polsce.

Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2021 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.