Avalon » Archiwum » Luty 2020

Archiwum wiadomości: Luty 2020

Wywiad z Pawłem Kicmanem [AvalonPlus]

2020-02-22 10:53:04 - Rodzyn

Patronujemy komiksowej antologii "Eustachy", na którą trwa obecnie zbiórka na portalu wspieram.to. Z tej okazji przygotowaliśmy dla Was wywiad z pomysłodawcą projektu i autorem scenariuszy do komiksów oraz opowiadań, jakie znajdą się w gotowym albumie - Pawłem Kicmanem. O tym, skąd wziął się pomysł na bohatera, jak przebiegała współpraca z rysownikami a także o pewnej niespodziance, którą udało nam się odkryć, przeczytacie w poniższym wywiadzie.

Recenzja komiksu - Invincible tom 5 [AvalonPlus]

2020-02-20 22:19:50 - Rodzyn

Jeżeli polubiliście dotychczasowe przygody Nezwyciężonego, to piąty tom nie powinien przynieść Wam zawodu. Scenarzysta Robert Kirkman konsekwentnie rozwija dotychczasowe wątki, choć można odnieść wrażenie, że zawarte w tym tomie zeszyty to w dużej mierze szansa na złapanie oddechu przed czymś większym, co może już wkrótce nastąpić. A co dokładnie spotyka Marka Graysona w tomie piątym?

Recenzja komiksu - Invincible tom 5

Recenzja komiksu - Daredevil: Wizjonerzy - Frank Miller tom 2

2020-02-20 22:19:47 - Rodzyn

Drugi tom Daredevila od Franka Millera to już w 100% jego dzieło pod względem scenariusza i rysunków. W pierwszym zbiorze rysowanych przez niego zeszytów nie był w pełni odpowiedzialny za fabułę i to widać. Im dalej, tym jest lepiej i coraz więcej Millera w przygodach Matta Murdocka. Omawiany tutaj tom to najlepszy tego dowód. 

Recenzja komiksu - Daredevil: Wizjonerzy - Frank Miller tom 2

Recenzja komiksu - Czas Nienawiści tom 2 [AvalonPlus]

2020-02-19 18:44:31 - Rodzyn

Nie tak dawno temu pisałem o pierwszym tomie tej serii, a na drugii Non Stop Comics nie dało nam długo czekać. I dobrze, bo końcówka jedynki pozostawiła mnie z wieloma pytaniami. Czy dwójce udało się na nie odpowiedzieć? 

Recenzja komiksu - Kroniki Francine R. [AvalonPlus]

2020-02-18 22:42:41 - Rodzyn

Świadectw horroru jaki spotkał ludzi w trakcie II wojny światowej było już wiele. Filmy, seriale czy właśnie komiksy dały nam mnóstwo historii osób pochodzących z róźnych środowisk i narodowości, o różnym spojrzeniu na świat, o różnych życiowych doświaczeniach. Historii osób z niemieckich czy rosyjskich obozów, opowieści o ludziach ukrywających się przed złem czychającym tuż za rogiem. Ktoś mógłby się zastanawiać, czy kolejne takie dzieła są potrzebne, czy wnoszą coś nowego do naszego postrzegania tamtego okresu. Myślę, że to nie ma znaczenie - każde świadectwo ludzi, którym przyszło żyć w tamtych czasach jest równie ważne, bez względu na to, czy powiela inną opowieść i kiedy powstało. Jeżeli ktoś gotów jest taką historię zaadaptować na inne medium, nie widzę w tym nic złego. Tym bardziej, że osób, które pamiętają czas wojny jest na tym świecie coraz mniej, a pamięć o tym tragicznym dla ludzkości okresie nie powinna zaniknąć.

Recenzja komiksu - All-New Wolverine tom 3 Wróg Publiczny II

2020-02-18 19:39:11 - Pochodnia Fandomu

W kolejnym tomie All-New Wolverine już od samego zerknięcia na okładkę – ba!, na sam tytuł – można się domyślić, co będzie tematem przewodnim całego tomu. Tytuł odnosi się do podobnej historii, którą przeżył Logan, a która nazywała się tak samo: Wróg publiczny(Wolverine: Enemy of the State, wydane w Polsce nakładem Mucha Comics). Ale ten tom zawiera również inną historię Logana przerobioną dla Laury, mianowicie to, kiedy Logan i Peter Parker zamienili się ciałami w Ultimate Spider-Man (2000) #66-67. Cały trzeci tom All-New Wolverinewięc jest jednym wielkim odniesieniem do Logana… ale nie tylko.

Recenzja komiksu - All-New Wolverine tom 3 Wróg Publiczny II

Recenzja komiksu - Eileen Gray. Dom pod słońcem [AvalonPlus]

2020-02-16 21:59:18 - Rodzyn

Komiksy wydawane na polskim rynku przez wydawnictwo Marginesy to szansa na poznanie nowych interesujących postaci historycznych. Czy to twórca Amerykańskiego Atlasu Ptaków, siedemnastowieczna malarka czy twórca Tetrisa, są to osoby, o których wcześniej wiedziałem mało lub nic. Komiksy pozwoliły mi w przystępny sposób poznać nieco szerzej ich życie i stały się wstępem do dalszej eksploracji ich życiorysów i twórczości. Kolejna z pozycji Marginesów poświęcona Eileen Gray pozwoliła mi zrobić dokładnie to samo, poszerzając moją wiedzę na temat E-1027, symbolu nowoczesnej architektury.

Recenzja książki - Star Wars: Thrawn

2020-02-16 21:38:31 - Dengar

W 1991 roku fani Gwiezdnych Wojen spotkali postać, która natychmiast podbiła ich czytelnicze serca. Ówczesny kanon – obecnie znany jako Legendy – został wzbogacony za sprawą niejakiego Timothy'ego Zahna o niezwykle barwnego... Czy ktoś zna jego imię? Tak? Moment. Czy ja dobrze słyszę? Ktoś powiedział, Mitth'raw'nuruodo? Tak, tak, właśnie o niego chodzi. Właśnie w tym roku w księgarniach zagościł pierwszy tom słynnej Trylogii Thrawna. A teraz wielki admirał Thrawn powraca do książkowego kanonu! No dobra, wraca ale nie jest jeszcze wielkim admirałem.

Recenzja książki - Star Wars: Thrawn

Recenzja komiksu - Black Order: Warmasters of Thanos

2020-02-15 20:43:18 - Sobb

Osoby, które nie siedzą specjalnie w komiksach, po raz pierwszy z Black Order mogli spotkać się w filmie Avengers: Infinity War. Black Order, co nie jest wcale od komiksów oderwane, było grupą „dzieci Thanosa”- kosmicznych zabójców, dla których nie ma we wszechświecie nic niemożliwego do pokonania. Muszę przyznać, że jakkolwiek komiksowa wersja tej drużyny zazwyczaj była dla mnie obojętna, tak jej filmowa adaptacja bardzo mnie zaciekawiła. Postaci były niecodzienne, ale przede wszystkim wyraziste. I nagle opadła mi kurtyna z oczu- w komiksach także możemy to odnaleźć, wystarczy tylko się zainteresować. Tak się zgrało, że niedaleko później ukazała się miniseria, której głównymi bohaterami byli właśnie członkowie Black Order.

Recenzja komiksu - Incoming! #1

2020-02-14 19:36:54 - Rodzyn

Często bywa tak, że Marvel wydaje one-shoty, które są antologią różnych krótszych historii, mniej lub bardziej ze sobą związanych, które w pewien sposób wyznaczają kierunek rozwoju ich komiksowej linii na kolejne miesiące lub wskazują te tytuły, które chcieliby mocniej wypromować, które powinny z różnych względów przyciągnąć uwagę czytelników. Mieliśmy Marvel NOW! Point One #1 i jego kontynuatorów, jak np. Marvel Legacy, a tym razem dostaliśmy Incoming!. Komiks ten bardziej niż inne stara się opowiedzieć spójną historię z wykorzystaniem wielu postaci i wielu scenarzystów. I robi to zaskakująco dobrze.

Recenzja komiksu - God Country [AvalonPlus]

2020-02-14 16:52:59 - Hawk

To naprawdę dobry komiks. Zaskakujące, jak w solidną naparzankę na kosmicznym poziomie, można wpleść przejmującą opowieść zmuszającą do namysłu. Obyczajowe kino akcji, które jawi się wielowymiarowością. Zaaferowany lekturą zapomniałem chyba należycie zacząć recenzję. Prezentujemy wam dzisiaj „God Country” wydany w naszym kraju nakładem KBOOM. Komiks, który napędził karierę Donny’ego Catesa znanego nam z takich serii jak Venom, czy Silver Surfer Black. Trochę zaspoilerowałem moje odczucia, ale zacznijmy od początku.

Recenzja komiksu - Kapitan Ameryka tom 1 Zimowy Żołnierz

2020-02-11 17:15:26 - Hawk

Historia stara to jak świat, jak możemy usłyszeć w jednej z klasycznych piosenek z bajek Disneya. Tak dzisiaj spogląda się na wydanego przez Egmont w linii Marvel Classic Kapitana Amerykę: Zimowy Żołnierz. Jest to historia, którą każdy w jakimś stopniu zna, na jej bazie powstawał jeden z najlepszych filmów MCU (choć tak naprawdę podczas lektury przekonacie się, jak bardzo różnią się od siebie te dwa dzieła), a wydarzenia z tego komiksu odbiły się sporym echem na długie lata w komiksach o Steve’ie Rogersie. Zimowy Żołnierz to dla mnie specyficzna marka, która powstawała w okresie, w którym komiks dopiero zyskiwał na kinowej popularności. Mroczniejszy, brutalniejszy, pełen historii, które po dziś dzień służą za przykład świetności Marvela. Wśród nich właśnie ta mieszanina sensacji, akcji i thrillera.

Recenzja komiksu - Frankenstein Żyje, Żyje! [AvalonPlus]

2020-02-10 22:09:25 - Hawk

Tego potwora zna chyba każdy. Twór doktora Frankensteina, często nazywany od nazwiska swojego twórcy mocno zakorzenił się w umysłach nie tylko fanów grozy, ale ogólnie pojętej popkultury. Powstały w umyśle Mary Shelley i przelany na papier doczekał się swoich adaptacji i klonów zarówno w literaturze, filmie, jak i naturalnie w komiksie. Dzisiaj, dzięki wydawnictwu KBOOM prezentujemy wam jedną z jego komiksowych wariacji. Hołduje ona oryginałowi zaczynają tkać swoją opowieść tam, gdzie zakończyła ją przed laty autorka oryginału.

Plakaty oraz klip promujący film Black Widow

2020-02-03 09:52:02 - Redakcja - źródło: YouTube, Marvel.com

Podczas Super Bowl zaprezentowano krótki klip promujący film Black Widow, w którym pojawiło się pare nowych scen. Jednocześnie zaprezentowano nowe plakaty skupiające się na czterech głównych bohaterach.

Komentarze:

czytaj dalej...

Pierwsze sceny z seriali The Falcon & The Winter Soldier, WandaVision i Loki

2020-02-03 09:44:48 - Redakcja - źródło: YouTube

W trakcie tegorocznego Super Bowl zaprezentowano 30-sekundowy klip, który zawiera pierwsze sceny z trzech nadchodzących seriali Marvel Studios, jakie pojawią się na platformie Disney+.