Avalon » Archiwum » Styczeń 2020

Archiwum wiadomości: Styczeń 2020

Premiera: Zabić droza (AvalonPlus)

2020-01-30 22:39:54

Do sprzedaży trafiła wczoraj komiksowa adaptacja jednej z najważniejszych powieści literatury światowej, za którą Harper Lee otrzymała Nagrodę Pulitzera.

Komentarze:

czytaj dalej...

Recenzja komiksu - Odyseja Hakima tom 1 Z Syrii do Turcji

2020-01-30 22:21:18 - Rodzyn

Przed sięgnięciem po Odyseję Hakima spotkałem się z wieloma porównaniami tej pozycji do Araba Przyszłości, autobiograficznej serii komiksowej wydawanej u nas przez Kulturę Gniewu, opowiadającej o dorastaniu Riada Sattouf w Libii i Syrii. Jednak to trochę za duże uproszczenie. Odyseja to również opowieść o Bliskim Wschodzie, to także biografia, jednak o innym punkcie wyjścia i opowiadana z innej perspektywy.

Recenzja komiksu - Odyseja Hakima tom 1 Z Syrii do Turcji

Recenzja komiksu - Symbiote Spider-Man: Alien Reality #1

2020-01-30 07:24:30 - Dengar

Bez wątpienia poprzednia mini-seria opatrzona tytułem „Symbiote Spider-Man” cieszyła się uznaniem wśród czytelników i przyniosła odpowiednie zyski, bo nie musieliśmy długo czekać na kolejny zeszyt o przygodach Spidera będącego jeszcze w posiadaniu czarnego (i żywego) kostiumu. Za sterami znowu Peter David, a ołówek i tym razem dzierży Greg Land. Co z tego wyszło? Przekonajmy się sami.

Recenzja komiksu - Reszta Świata tom 2 Świat nazajutrz

2020-01-30 07:21:06 - Rodzyn

Pierwszy tom Reszty Świata nie sprostał moim oczekiwaniom. Zarys historii i przykładowe rysunki dały mi nadzieję na ciekawą historią, a ostatecznie otrzymaliśmy dość przecietną nieco wypraną z prawdziwych emocji historię. Mimo to dałem autorowi kredyt zaufania i liczyłem, że po wstępnym zarysowaniu świata i bohaterów, uda się mu jednak zaprezentować ich na tle interesujących wydarzeń. I po części mu się to udało.

Recenzja komiksu - Reszta Świata tom 2 Świat nazajutrz

Recenzja komiksu - LastMan tom 2

2020-01-28 20:18:43 - Rodzyn

Drugi tom przygód Richarda Aldany i jego dwunastoletniego partnera w walkach, Adriana Velby, to dalszy ciąg ich wspólnych zmagań w wielkim turnieju. To kolejne emocjonujące pojedynki i dynamiczne starcia, a w międzyczasie intrygi i romanse. Relacje zarysowane w pierwszym tomie tutaj zostają rozwinięte i choć nie dowiadujemy się więcej o przeszłości tajemniczego Aldany, końcówka albumu pokazuje, że czeka nas jeszcze więcej emocji w kolejnym tomie.

Recenzja komiksu - Czas Nienawiści tom 1

2020-01-25 12:16:05 - Rodzyn

Tytułowy Czas Nienawiści to niedaleka przyszłość, bo rok 2022. Stany Zjednoczone, miejsce rozgrywania się akcji, to miejsce, w którym jeszcze mocniej króluje alt-prawica, powszechna jest dyskryminacja i inwigilacja, która pchnęła część środowisk lewicowych w stronę terroryzmu. Jednak to nie o przygodach na wielką skalę i ogólnym obrazie tego świata przyjdzie nam tu czytać, a o bardzo osobistej historii.

Recenzja komiksu - Snow Blind

2020-01-22 21:48:22 - Rodzyn

O "Snow Blind" wspominałem już recenzując serię "Grass Kings" a to z uwagi na rysownika obu tych tytułów. Tyler Jenkins od razu zwrócił na siebie moją uwagę swoim stylem, niecodziennym na amerykańskim rynku. Obecność "Snow Blind" te kilka lat temu w ofercie BOOM! Studios przyciągnęło więc moją uwagę, a zarys historii dodatkowo zachęcił do przeczytania całości. I jak możecie już pewnie stwierdzić, tamtej lektury nie żałuję. Możliwość powrotu do tej historii jeszcze raz dzięki polskiemu wydawcy pozwoliła sprawdzić, czy wciąż ta krótka przygoda Teddy'ego i jego rodziny wywrze na mnie równie dobre wrażenie. 

Avalony 2019

2020-01-22 07:49:13 - Redakcja

Głosowanie zakończone, poznaliśmy zwycięzców Avalonów za rok 2019! W niektórych kategoriach zwycięzca od początku był dla Was jasny, w innych walka trwała do samego końca. Nie obyło się bez remisów, część zwycięzców pewnie Was nie zdziwi, a niektórzy może Was zaskoczą. Pełne wyniki Avalonów wraz z rozkładem głosów znajdziecie pod poniższym linkiem.

Recenzja komiksu - Scream: Curde of Carnage #1

2020-01-20 21:57:00 - Dengar

Jakoś nie mam w zwyczaju śledzić zapowiedzi komiksowych z wyprzedzeniem, dlatego pojawienie się w sprzedaży tego komiksu było dla mnie pewnym szokiem. Oczywiście pozytywnym szokiem, bo dość dobrze przyjąłem mini-serię o Scream będącą tie-inem do „Absolute Carnage”. Co prawda rozczarowało mnie trochę to, że żółty symbiont nie odegrał większej – w sumie to nie odegrał żadnej – roli w pokonaniu Dark Carnage'a. Niemniej jednak byłem ciekawy, co też ją czeka w solowej serii.

Recenzja komiksu - Scream: Curde of Carnage #1

Recenzja komiksu - Kraina Ruin tom 1 Oko za oko

2020-01-20 19:45:41 - Rodzyn

Wydawnictwo KBOOM po tym, jak konsekwentnie dostarcza nam to co najlepsze w uniwersum Valiant, rozwija ofertę komiksowych horrorów i wydaje takie amerykańskie perełki jak Umbrella Academy czy God Country, postanowiło założyć imprint poświęcony komiksom kierowanym do młodszych czytelników. Pierwszą publikacją w ramach KBOOM Kids została Kraina Ruin od Dereka Laufmana, zabawna historia fantasy o antropomorficznych zwierzakach. Czy to dobry wybór na start?

Avalony 2019 - nominacje

2020-01-14 07:37:27

AVALON - marvelcomics.pl kolejny raz prezentuje Wam tytuły, twórców i postaci, które zdaniem nominujących najlepiej zaprezentowały się w ubiegłym roku. Jednak to do Was należy ostateczna decyzja, kto zasługuje na tytuł tego najlepszego z najlepszych. Zapraszamy do głosowania w dwunastu kategoriach, zarówno komiksowych jak i ekranowych, związanych z Marvelem i nie tylko, oraz wyłonienia najlepszych z najlepszych roku 2019!

Katalog postaci - pozostałości

2020-01-12 00:18:30 - Darth

Zgodnie z zapowiedzią, przed wami ostatnia na póki co bliżej nieokreślony czas porcja katalogu, które przez ostatnie dwa lata ukazywała się w miarę regularnie. Nie przejmujcie się, nie rezygnujemy z tego, po prostu uznałem, że jako autor zasłużyłem na chwilę przerwy. W międzyczasie, planuje jedynie poświęcić się aktualizacją już istniejących postaci, których jest całkiem sporo i nie sądzę by informowanie was, o każdej drobnej zmianie było na tyle interesujące, aby tworzyć w tym celu newsy. Miłej lektury. Aha, i bardzo proszę o kliknięcie w newsa i przeczytanie go do końca. Jest tam jeszcze jedno małe ogłoszenie, w kwestii istniejących katalogów. Do następnego razu.

Komentarze:

czytaj dalej...

Katalog postaci wznowienie - cz. 23

2020-01-05 00:08:49 - Avalon

Stało się. Dotarliśmy do końca. To była długa podróż, ale się udało. Chciałbym tylko, aby na sam koniec znalazł się ktoś bardziej konkretny, z przedziału ostatnich literek U-Z, niż chociażby zapomniany syn von Struckera, biologiczny ojciec Marii Hill, niedoszły uczeń oszalałego Hobgoblina, albo jeden z wielu robotów Skrulli No cóż, mówi się trudno. Za tydzień, wielka porcja postaci które wcześniej zostały pominięte lub dodane w międzyczasie, a potem myślę, że będzie mała przerwa w kolejnych odsłonach. Do następnego razu.