Avalon » Archiwum » Listopad 2019

Archiwum wiadomości: Listopad 2019

KONKURS: IMMORTAL HULK [KONKURS ZAKOŃCZONY]

2019-11-30 18:25:32

Wraz z ATOM Comics z okazji promocji "Black Friday" postanowiliśmy zorganizować dla Was konkurs, w którym do wygrania jest egzemplarz komiksu Immortal Hulk vol. 1 Or Is He Both. Co zrobić, by wygrać?

Komentarze:

czytaj dalej...

Promocja "Black Friday" W ATOM Comics!

2019-11-29 15:28:19 - źródło: ATOM Comics

Trwa Black Friday, także w sklepie ATOM Comics, gdzie promocje na wybrane pozycje będą obecne przez cały weekend! Najwięcej pozycji w promocji pochodzi od wydawnictwa Marvel, w tym kilkanaście wariantów okładkowych. Szczegóły w rozwinięciu.

Komentarze:

czytaj dalej...

Recenzja komiksu - Prawdziwe przyjaciółki [AvalonPlus]

2019-11-25 10:58:17 - Rodzyn

Powrót wspomnieniami do czasów szkolnych dla wielu to powrót do czasu beztroski i zabaw. To czas nawiązywania znajomości i przyjaźni, czasem nawet na całe życie. Jednak o taką przyjaźń trzeba się naprawdę postarać. Wie o tym Shannon, bohaterka "Prawdziwych przyjaciółek". Od początku opowiada o różnych dziewczynach, z jakimi od najmłodszych lat się bawiła i które mogła nazwać swoimi przyjaciółkami. Jedną z nich była Adrienne. Jednak im były starsze, tym ta zaczęła zadawać się z innymi koleżankami.

Katalog postaci wznowienie - cz. 17

2019-11-24 00:18:20 - Avalon

W ostatniej aktualizacji tego miesiąca i przedostatniej, dotyczącej literki P, przyjdzie wam się zapoznać z paroma książętami, profesorami, a także licznym osobnikom o nazwisku Porter, które jak widać jest znacznie bardziej popularne, niż ktokolwiek zakładał. A ponadto: brokerzy nadludzkich zdolności, odpowiednik Rocket Raccona z tej samej rzeczywistości, już zapomniany asystent Jessici Jones na pół etatu, jeszcze jeden nie w pełni odtworzony super-żołnierz, kosmiczny pancerz jednego z Avengers, który zasłużył na własny profil, a także właściciel międzygalaktycznej sieci burdeli, który koniecznie musi pojawić się w kolejnej fazie filmów Marvela. Najlepiej w produkcji utrzymana w duchu Guardians of Galaxy. tylko proszę, jako postać poboczna, a nie główny antagonista. Zwyczajnie nie ma do tego predyspozycji.

Komentarze:

czytaj dalej...

Recenzja komiksu - Ms Marvel tom 6 II wojna domowa

2019-11-22 09:11:59 - Pochodnia Fandomu

Kiedy w świecie Marvela rozpoczęła się II wojna domowa między Kapitan Marvel i Iron Manem, zawitała ona również do Jersey City, miasta Ms. Marvel. Jako osobie, która nosi imię i kolory Carol, Kamali zostaje powierzona dość spora część odpowiedzialności za pokazanie Carol i jej strony konfliktu w dobrym świetle. Czy Kamala temu podoła?

Recenzja komiksu - Głowa do góry, Sunny! [AvalonPlus]

2019-11-21 20:57:53 - Rodzyn

Sunny dość niechętnie swoje wakacje musi spędzić z dziadkiem mieszkającym na Florydzie. Jednak lato początkowo nie wydaje się być tak kolorowe jak planowała. Otaczają ją bowiem głównie sami emeryci i ciężko tam o większe atrakcje dla dziecka. Poznaje Buzza, który to wprowadza ją w komiksowy świat. Dzięki niemu przeżyje kilka małych przygód, chociażby ratując koty mieszkańców ośrodka.

Najlepsze odcinki Spider-Man The Animated Series

2019-11-19 18:05:09 - Sobb

Chcesz zrobić sobie powtórkę ze Spider-Man The Animated Series i chcesz obejrzeć tylko te najciekawsze z odcinków? Z pomocą przychodzi Sobb, który wybiera kilka jego zdaniem najlepszych historii w tym animowanym serialu. 

Komiksowe Legendy: Ja mógł wyglądać szósty sezon Spider-Man TAS?

2019-11-19 17:32:51 - Redakcja

Kultowy serial animowany z lat 90., który wychował pokolenie fanów superbohaterskich historii, miał 65 odcinków. Szósty sezon produkcji, na który liczył John Semper Jr., showrunner serialu, nigdy nie powstał ze względu na konflikt między producentem Avi Aradem i szefową Fox Kids, Margaret Loesch. Po latach Semper Jr. ujawnił, jakie miał plany na dalsze przygody Pająka. Piszemy o nich w dzisiejszej odsłonie Komiksowych Legend.

Spider-Man The Animated Series z dzisiejszej perspektywy

2019-11-19 16:39:39 - Sobb

Dokładnie dwadzieścia pięć lat temu w amerykańskich telewizorach zadebiutował serial Spider-Man: The Animated Series, kultowa produkcja, która zawitała niewiele później także do Polski, stając się częścią dzieciństwa wielu przyszłych fanów Marvela. Jak ta animacja prezentuje się po tylu latach? Jeden z naszych redaktorów postanowił to sprawdzić

Recenzja komiksu - Deadpool tom 5 II wojna domowa

2019-11-18 16:36:43 - Dengar

Wade Wilson, lepiej znany jako Deadpool jest bez wątpienia jednym z najpopularniejszych postaci komiksowego uniwersum Marvela. I nic dziwnego, że jego solowa seria doczekała się tie-inu do kolejnego większego eventu jakim jest II Wojna Domowa. Jak pojawienie się przewidującego przyszłość Inhumana i rozłam w społeczności superbohaterów wpłynie na Deadpoola i jego drużynę? Przeczytamy, zobaczymy. Prawda?

Recenzja komiksu - Deadpool tom 5 II wojna domowa

It's Morphin Time #11 GO GO Power Rangers cz. 3 Color Swap

2019-11-17 19:33:38 - Hawk

Shattered Grid wciąż rozbrzmiewa echem w głównej serii Mighty Morphin Power Rangers od BOOM! Studios, tym czasem w GO GO piątka naszych bohaterów wolna jest od wciąż okrytych tajemnicą zmian jakie nastąpiły po ponownym poskładaniu rzeczywistości do kupy.  Nie oznacza to jednak, że będziemy się tutaj nudzić. W czasie, kiedy w głównej serii rozgrywały się dramatyczne wydarzenia z Beyond the Grid, tutaj naszym bohaterom przychodzi się zmierzyć z pozornie nieco bardziej kameralnym zagrożeniem. Przed nami cztery zeszyty pełnych miksowania kolorowych strojów. Kwintesencja Power Rangers, czyli lata dziewięćdziesiąte w pigułce. Zanim przejdziemy do omówienia tych paru zeszytów, dorzucimy do puli jeszcze jeden i zgodnie z obietnicą zabierzemy was z powrotem do szkoły.

Recenzja komiksu - Star Wars: Agent Imperium: Żelazne Zaćmienie

2019-11-17 19:26:13 - Dengar

Świat Gwiezdnych Wojen – szczególnie tych nazywanych obecnie Legendami – był niezwykle rozbudowany i nie chodzi tu tylko o różnorodność postaci, planet czy obcych ras. Chodziło mi o wykorzystywane tu motywy, mieliśmy chociażby książki z zombiakami. Więc czy zaskoczy kogoś, że ktoś pokusił się przenieść Jamesa Bonda do tego uniwersum?

Katalog postaci wznowienie - cz. 16

2019-11-17 00:09:40 - Avalon

W szesnastej odsłonie katalogu, zapraszam do zapoznania się z jakże wyrazistymi postaciami pokroju: członków dość nieszczęśliwej rodziny wampirów, zastępcą jednego z mniej znanych przestępców, sobowtórem Madame Hydry, nie członkiem Wrecking Crew, jednym z agentów Skrulli, który jednak nie wziął udziału w Secret Invasion, jak również arcywrogiem Captain Marvel/Pulsar/Photon/Spectrum. Marvel mógłby się wreszcie zdecydować, nad definitywnym pseudonimem dla Monici i pozostać z nim na stałe, bo te ciągłe zmiany, naprawdę utrudniają jej przebicie się do świadomości masowej.

Komentarze:

czytaj dalej...

Recenzja komiksu - Bloodshot tom 3. Staroświecki [AvalonPlus]

2019-11-16 07:42:06 - Rodzyn

Pierwsze dwa tomy serii "Bloodshot: Odrodzenie stworzyły zamkniętą historię opowiadającą o powrocie Ray'a do roli Bloodshota. Trzeci tom wrzuca nas trzydzieści lat w przyszłość od tamtych wydarzeń. Świat jest całkiem odmieniony, to postapokalipsa rodem z Mad Maxa. Gdzieś w tym wszystkim na pustkowiu żyje Ray ze znaną nam już Magią. Jedna z wypraw po wodę zaczyna splot wydarzeń, które odmieniają wszystko.

Recenzja komiksu - II wojna domowa. Amazing Spider-Man

2019-11-15 09:13:29 - Dengar

W tomie zatytułowanym “II Wojna Domowa” mogliśmy przyjrzeć się z bliska kolejnemu konfliktowi, który pojawił się w społeczności superbohaterów. Jest to szeroko zakrojony event, który miał (bo ciężko stwierdzić czy to zrobił) wstrząsnąć cztelnikami. Jak na każdy większy event przystało, musiały się pojawić do niego przeróżne tie-iny. I oto w moje łapki wpadł jeden z nich… jak się łatwo domyślić, jest on o naszym ulubionym Pająku z sąsiedztwa.

Recenzja komiksu - Mój nowojorski maraton [AvalonPlus]

2019-11-13 18:48:28 - Rodzyn

Sébastien Samson to artysta, któremu nigdy ze sportem, a tym bardziej bieganiem, nie było po drodze. Od kilkunastu lat nie ćwiczył i ćwiczyć nie zamierzał. Co innego jego żona, która należy do lokalnego klubu biegaczy i wraz ze znajomymi regularnie bierze udział w biegach krótko i długodystansowych. Pewnego dnia w głowie twórcy zrodziła się jednak myśl. Co, gdyby i on wziął udział w maratonie? Nie ukrywa przy tym, że swoje doświadczenia z treningu opisałby w formie komiksu. Zaczynamy więc śledzić jego kolejne próby, samotny trening, zmagania z przeciwstawiającym się mu ciałem, a w końcu docieramy na start nowojorskiego biegu. Czy uda mu się dobiec do końca? Jak wygląda jego walka z własnym ciałem i własną psychiką?

Recenzja komiksu - Umbrella Academy tom 1 Suita Apokaliptyczna [AvalonPlus]

2019-11-11 13:40:39 - Rodzyn

Jak napisał Grant Morrison we wstępie do tej publikacji, "wszystko zaczyna się najlepiej, jak może - od atomowego ciosu z łokcia". Potem w różnych zakątkach świata w tym samym momencie rodzą się dzieci posiadające nadnaturalne zdolności. Siódemkę z nich odnajduje i wychowuje sir Reginald Hargreeves w Akademii Umbrella. Ta nietypowa rodzina wielokrotnie ratuje świat, ale po latach jej członkowie nieczęsto się widują. Dopiero śmierć zmusza rodzeństwo do ponownego spotkania. I jak się okazuje, znów muszą ocalić świat.

Katalog postaci wznowienie - cz. 15

2019-11-10 10:36:09 - Darth

Tak jak zapowiedziano wcześniej, zaczęliśmy literkę P i jeszcze przez jakiś czas przy niej zostaniemy. Mogę wam jednak zagwarantować wiele różnorodności, które mam nadzieje urozmaicą wam oczekiwanie na zmianę literki, tak samo jak to ma miejsce w tej odsłonie. Wśród nich między innymi: członkowie elitarnej grupki szpiegów-najemników, wiele różnego rodzaju fantomów lub jak kto woli upiorów, jeszcze jeden nieszczęśliwy odpowiednik Petera Parkera, Inhuman-naukowiec będący inspiracją dla chociażby Arnim Zoli oraz High Evolutionary'ego, legendarny król Artur oraz bogini wulkanów, z fikcyjnego państwa. A na deser, zapomniany już super-bohater Marvela, którego specjalizacją są telefony, a zwłaszcza stacjonarne. Fakt, że nie został przywrócony w bardziej współczesnej formie, jest niezbitym dowodem na to, jak wydawnictwo straciło na swojej kreatywności. Ale poważnie, chętnie zobaczyłbym współczesne ujęcie Phone Rangera.

Komentarze:

czytaj dalej...

Recenzja komiksu - Deadpool Classic tom 7

2019-11-10 09:19:47 - Sobb

Wraz z 7 tomem serii Deadpool Classic wchodzimy powoli do klimatu nowszych lat. Charakterystyczne archaiczne rysunki znikają na rzecz tych bardziej nam współczesnych. Co prawda kolorystyka rysunków czasami jeszcze kojarzy się nam z latami 90, to jednak coraz bardziej można mówić o pewnego rodzaju postępie. Dla czytelników może być to swoistym sprawdzianem dla serii. Dzisiaj na rynku dostępny jest szereg współczesnych tomów opowiadających o Najemniku z nawijką. Czytelnik może na własne oczy zobaczyć jak seria ewoluowała w kierunku nowoczesności.

Recenzja komiksu - Deadpool Classic tom 7

Naleśnikomania (vol. 2) #5 Prime Time

2019-11-10 09:16:40 - Redakcja

Pora na kolejną odsłonę Naleśnikomanii, a w niej Demogorgon wyjaśnia, co łączy ComicsGate i Superboy'a Prime?

Recenzja komiksu - X-O Manowar tom 2 Generał [AvalonPlus]

2019-11-09 11:39:38 - Rodzyn

Przygód Arica na planecie Gorin ciąg dalszy. W pierwszym tomie jego spokojne życie zostaje zakłocone i zostaje wplątany w wojnę między dwoma rasami. Aric pokazuje, że jest wojownikiem, jakiego nikt wcześniej tam nie widział. Zawzięty, pokonuje kolejne przeszkody, tworząc wokół siebie zaufany oddział. Pnie się po szczeblach w armii, stając się generałem. Jednak coś, co wydawało się końcem jego kłopotów, staje się dopiero początkiem...

Recenzja komiksu - X-O Manowar tom 2 Generał

Recenzja komiksu - Astonishing X-Men tom 3

2019-11-09 11:39:36 - Redakcja

Mucha Comics po wznowieniu w nowym wydaniu serii Astonishing X-Men od Jossa Whedona i Johna Cassaday'a postanowiła kontynuować publikację, oferując tomy autorstwa już innych twórców. Oto Warren Ellis, znany m.in. z serii Transmetropolitan, postanawia przedstawić własną wizję przygód mutantów. Czy udało mu się dorównać poprzednikowi?

Recenzja komiksu - Deadly Class tom 3 Wężowisko [AvalonPlus]

2019-11-08 06:46:28 - Redakcja

Remender, Craig i Loughridge znają wszystkie budujące napięcie zagrywki Hitchcocka i dają im upust w Wężowisku już na samym wstępie. Drugi tom Deadly Class pozostawił nastoletnich zabójców w gigantycznych tarapatach, które wskazywały, że całe wydarzenie skończy się co najmniej jatką, a na pewno ktoś położy się trupem. Najnowszy album kontynuuje to trzęsienie ziemi, a potem pozwala napięciu nieprzerwanie rosnąć, gdy główny bohater zaczyna staczać się po równi pochyłej.

Recenzja komiksu - All-New Wolverine tom 2 II wojna domowa

2019-11-07 07:19:51 - Pochodnia Fandomu

Drugi tom historii o nowej Wolverine przypadł akurat w momencie, kiedy w rzeczywistości Marvela miała miejsce druga wojna domowa między bohaterami. Tony Stark po raz kolejny był twarzą jednej strony konfliktu, a naprzeciwko niego stanęła Carol Danvers. Poszło o przewidywanie przyszłości: czy wiedząc, co się wydarzy, powinno się aresztować ludzi, zanim popełnili zbrodnie?

Recenzja komiksu - Odrodzenie tom 6 Lojalni synowie i córki [AvalonPlus]

2019-11-05 17:54:30 - Demogorgon

Po tragicznym finale poprzedniego tomu, w Wisconsin zachodzą znaczące zmiany. Twarda generał Louise Cale przybywa do miasta by zaprowadzić porządek. Blaine jest teraz ściganym człowiekiem i staje na czele bojówki religijnych fanatyków. Pętla zaciska się też wokół Em. Z cienia wychodzi też Jesse Blackdeer. Czas aby potwory zaczęły umierać.

Recenzja komiksu - Amazing Mary Jane #1

2019-11-04 15:53:46 - Sobb

Peter i MJ zeszli się niespodziewanie w pierwszym numerze serii prowadzonej przez Nicka Spencera, co może nie było wyszukanym trickiem fabularnym, ale ucieszyło prawie każdego fana. Związek ten nie jest aktualnie przesadnie rozbudowywany. W zeszytach pojawiających się raz na dwa tygodnie widzimy po prostu szczęśliwą parę. Marvel postanowił jednak dać nam coś więcej. Solową serię o MJ. 

Katalog postaci wznowienie - cz. 14

2019-11-03 12:53:22 - Darth

Na początek tego miesiąca przypada nam czternasta odsłona katalogu postaci, tym razem pokrywającą w całości literkę O i częściowo P. Mam nadzieje, że lubicie tą drugą, albowiem zostaniemy z nią przez pewien okres czasu. Póki co zapraszam do zapoznania się z jeszcze jedna tragiczną miłością Daredevila(oraz Foggy'ego Nelsona), mityczną i nieco bardziej złowieszczą Pandorą, czarownikami powiązanymi z magią voodoo, kolejną zbuntowaną maszyną, dążącą do przejęcia władzy nad światem, inną wersja Patriota, mniej znanymi pracownikami Daily Bugle, a także policjantem, który w wyniku działalności Punishera, sam stał się mścicielem.

Komentarze:

czytaj dalej...

Zapowiedzi wydawnictwa Egmont na styczeń 2020

2019-11-01 11:49:29 - Rodzyn

Wydawnictwo Egmont ujawniło szczegóły dotyczące styczniowych premier, które trafią do sprzedaży 22 stycznia. Tam m.in. ciąg dalszy przygód Avengers, Deadpoola i Doktora Strange'a oraz finał Trylogii Nieskończoności. Do tego jeden z najlepszych komiksów ubiegłego roku od wydawnictwa DC.

Komentarze:

czytaj dalej...

Recenzja komiksu - Vision

2019-11-01 08:13:27 - Redakcja

Polecania dobrych komiksów nigdy za wiele. Dlatego przedstawiamy Wam recenzję komiksu Vision wydanego niedawno przez Egmont, która pierwotnie ukazała się na blogu Mistycyzm Popkulturowy.

Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2021 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.